Επειδή ορισμένοι πηγαίνουν με χίλια...

Πολλά και θερμότατα συγχαρητήρια στον δαεμάνο, και στον εαρίωνα που δεν τον πρόλαβα! Μπράβο, και να τα μυριάσετε!
 

bernardina

Moderator
Γεια σου, βρε Δαεμάνε μας δεκαπεντοχιλιάρη
να χαίρεσαι τα πόστια σου -βουρ για το τριαντάρι!
να 'ναι τα γιουτιουμπάκια σου νέκταρ και αμβροσία
μύριες ιδέες να γεννάς για τη Λεξιλογία

Να ΄ν΄οι λεξιπλασίες σου σαν κόκκοι της αμμούδας
και πού και πού να ρίχνουμε το γέλιο της αρκούδας ;)
 

nickel

Administrator
Staff member
Λοιπόν, πανδαή μαν (ο αμάρτυρος δαής είναι το αντίθετο τού αδαούς), ανακάλυψα ότι γράφεις όπως ζωγραφίζει ο Μπιλάλ (πρώτο τιουμπάκι στο #436): βλέπεις αυτό που έχει φτιάξει και λες «Α, πανέμορφο!». Αλλά αυτός, εκεί, επιμένει — προσθέτει κι άλλη μια πινελιά, και άλλη, κι άλλη, φτιάχνοντας ένα έργο πολυστρωματικό, που αγαπά το αισθητικό αποτέλεσμα του συνόλου φροντίζοντας ταυτόχρονα, εξαντλητικά, και κάθε λεπτομέρεια.

Αυτό το μάτι που ξέρει να βρίσκει και να ζωγραφίζει τόσο πολλές κρυφές γωνιές, σου εύχομαι να το κρατήσεις για χρόνια πολλά, και να χαρίζει μαγικά καλειδοσκόπια.
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Σας ευχαριστώ όλους για τις συνευχές κι ελπίζω το κοινό μας ταξίδι στους φιλόξενους κόλπους του Σαν Σερίφε να είναι συνεχές και —γιατί όχι;— διηνεκές. Scripta manent.

Λοιπόν, πανδαή μαν (ο αμάρτυρος δαής είναι το αντίθετο τού αδαούς), ανακάλυψα ότι γράφεις όπως ζωγραφίζει ο Μπιλάλ (πρώτο τιουμπάκι στο #436): βλέπεις αυτό που έχει φτιάξει και λες «Α, πανέμορφο!». Αλλά αυτός, εκεί, επιμένει — προσθέτει κι άλλη μια πινελιά, και άλλη, κι άλλη, φτιάχνοντας ένα έργο πολυστρωματικό, που αγαπά το αισθητικό αποτέλεσμα του συνόλου φροντίζοντας ταυτόχρονα, εξαντλητικά, και κάθε λεπτομέρεια.

Έτσι ακριβώς ζωγραφίζω κιόλας, μπιλαλίδικα.
Κι από Μπιλάλ έχω ζωγραφίσει αντίγραφα ουκ ολίγα στα νιάτα μου που τον πολυδιάβαζα. Fandrawing, funpainting.

Ευτυχώς, πανδαήμονας δεν είμαι, μόνο ανίδεος. Είναι πάντα πιο ευχάριστο να ανακαλύπτεις παρά να (νομίζεις ότι) ξέρεις τα πάντα. Άσ' τα αυτά τα δαηλίκια, Δαεμάνε, το παρασοβαρεύεις. Και το αντίθετο του ανίδεου; Πανίδεος ή ίδεος; Ή idiot. Δεν μας τα 'μαθαν αυτά στο Ανεπιστήμιο.

Αυτό το μάτι που ξέρει να βρίσκει και να ζωγραφίζει τόσο πολλές κρυφές γωνιές, σου εύχομαι να το κρατήσεις για χρόνια πολλά, και να χαρίζει μαγικά καλειδοσκόπια.

Αυτό είναι το τρίτο μάτι, που λένε. Τ' άλλα δυο τέσσερα να τα βγάλω, δηλαδή; :p
 
Τι έγινε λέει; Έπιασε το δεκαπενταχίλιαρο ο Δαεμάνος; Μόνο; Σα δε ντρέπεται! Καιρός είναι να πορευτείς προς άλλη τάξη απειροσυνόλων,
Δαεμάγε!
 
Δεν κατάλαβα αν ήταν λάθος της DB ή έγινε κάποια μετακίνηση νήματος προς μη ορατό μέρος του φόρουμ και ξανά σε ορατό, αλλά έχασα το στιγμιότυπο που παραμόνευα να απαθανατίσω, τουτέστιν την 20ή χιλιάδα του Δόκτορα.

Συγχαρητήρια, Δόκτορα. Και εις νικελικότερα. :)

 

nickel

Administrator
Staff member
Χε χε... Επειδή απεχθάνομαι την αριθμολαγνεία και, αν δεν σας αγαπούσα, θα υπονόμευα κάθε αριθμολαγνική επέτειο, σκέφτηκα να εφαρμόσουμε το κόλπο να πηγαίνουμε π.χ. από το 1999 κατευθείαν στο 2001. Αλλά, αφού βρέθηκε ο Σπίντι Γκονζάλες:

Συγχαρητήρια, τρισμέγιστε επταμέγιστε δόκτορα. Οι φίλοι, τα μέλη και οι αναγνώστες σε ευχαριστούν. Τις προσωπικές μου ευχές μπορείς να τις φανταστείς.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Αυτή είναι η ειδική αντιτσακαλική αντιεφταδοχτορική ιαχή; :inno:
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ντοκ, συγχαρητήρια, με πολλές πολλές ευχαριστίες για τις αναρτήσεις σου και για τη βοήθειά σου! Και για τις Λεξιαρχικές υπηρεσίες, βεβαίως βεβαίως :) Και όπως θα 'λεγε κι ένας γνωστός μου γάτος:







Αλλά, αφού βρέθηκε ο Σπίντι Γκονζάλες:
Έλα έλα, σιλτεπλέ, όλοι ξέρουμε σε ποιον ανήκει αυτός ο τίτλος εδώ μέσα!
 

Attachments

  • Cat Congratulations.jpg
    Cat Congratulations.jpg
    10.9 KB · Views: 305

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
​Το πιο καλό με τη Λεξιλογία είναι ότι τρελαίνει τις διαδιχτυακές αράχνες που δηλητηριάζονται από τα κάθε λογής μπισκότα που εισβάλλουν στον υπολογιστή μου καθώς ψάχνω, καθώς μπαινοβγαίνω σε κάθε λογής νήματα και γκουγκλίζω κάθε πιθανό κι απίθανο. Έτσι, στο ΦΒ μου προτείνει έναν γερμανικό ιστότοπο τρίτης ηλικίας :angry: και αποκάτω, ξεκούραστες διακοπές σε αντίσκηνο με ελκυστικές (λέει) συνομήλικες (νομίζει) τριανταδυάρες (όχι οθόνες) :clap:. Το γιουτιουμπ μού προτείνει απαραιτήτως τα τελευταία γκολ του γάβρου, τα τελευταία κατορθώματα του άλφα, την πιο πρόσφατη αγόρευση της βήτα, μια αναπαλαιωμένη εκτέλεση των συμφωνικών έργων κάποιου απίθανου νεοζηλανδού συνθέτη κλασικής μουσικής με στοιχεία μαορί, τζαζ του Αμαζονίου και λίντερ του ιαπωνικού νεορεαλισμού. Όσο για την Αμαζόνα, εκεί να δεις τρελοκομείο. Τη μια βδομάδα που μπαίνω να ψάξω καμιά αρχαία παροιμία, με πλακώνει στα αρχαιοκεντρικά. Την επόμενη, το μενού έχει δεινόσαυρους και εγκεφαλικά κύτταρα, τη μεθεπόμενη πεντάτομα οικονομικά λεξικά και αστυνομικά μυθιστορήματα.

Έχει την πλάκα του να ερευνάς για τη Λεξιλογία.
 
Τους έχεις τρελάνει καθώς τους περικυκλώνεις χιλιάδες φορές από εφτά μεριές, σεβαστέ DrX7X20.
 

nickel

Administrator
Staff member


Με το καλό, πολλά τέτοια (και πιο γρήγορα :-) ) κατοστάρια!
 
Top