Euro 2012

nickel

Administrator
Staff member
Η ξανθιά ρωτάει: «Τι έχουν πάθει όλοι, λες και ζήλεψαν το δικό μας σκορ;»
 

nickel

Administrator
Staff member
Η ξανθιά είπε: «Καλά που έριξαν οι Γερμανοί λάδια στη μικρή τους περιοχή και έγινε θρίλερ το παιχνίδι».
 
Cosí vi battono coloro che vi devono dei soldi
(έτσι σας κερδάνε αυτοί που σας χρωστάνε)
 
Η μελαχρινή Ιταλίδα είπε: "Ευτυχώς που υπάρχει και το ποδόσφαιρο και παίρνουμε καμιά χαρά και κόβεται και το αλαζονικό υφάκι μερικών..." :)

Και το παρελθόν οδηγός για το παρόν... :clap:


 
Γίνεται να λείπει από τους ιταλικούς θριάμβους αυτό το παιχνίδι; Δεν γίνεται!
 
Σωστός ο Ρογήρος!

Και δείτε εδώ ότι φυσικά δεν συνδέουμε μόνο εμείς το ποδόσφαιρο με την πολιτική. Πώς είναι δυνατόν άλλωστε όταν υπάρχει τέτοιο σημείο αναφοράς και γίνονται τέτοια πράγματα από ένα συγκεκριμένο άτομο και μια συγκεκριμένη χώρα;

http://www.sport-fm.gr/article/562991
 

nickel

Administrator
Staff member
Και δείτε εδώ ότι φυσικά δεν συνδέουμε μόνο εμείς το ποδόσφαιρο με την πολιτική.

Δεν αξίζει να συζητήσουμε την πολιτικοποίηση του ποδοσφαίρου, ιδίως την δια πληρεξουσίων.

Πώς είναι δυνατόν άλλωστε όταν υπάρχει τέτοιο σημείο αναφοράς και γίνονται τέτοια πράγματα από ένα συγκεκριμένο άτομο και μια συγκεκριμένη χώρα;

Αλλά την ποδοσφαιροποίηση της πολιτικής θα την [ξανα]συζητήσουμε εκεί που πρέπει, όταν πρέπει (δηλαδή όταν θα έχουμε περάσει οι τωρινές φούριες μου). :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ψτ!

Έχει τελικό σήμερα!

Και η δεύτερη σειρά φωτογραφιών από την Μπόστον Γκλόουμπ. Τι σας θυμίζει η φωτό του Σαμαρά (#33); Hint: Διαπρέπει στο σκοτσέζικο πρωτάθλημα με την ομάδα που ονομάζεται...
 

nickel

Administrator
Staff member
Δεν έχει φιλάθλους σήμερα... Να πείτε άμα βρείτε. (Κουίζ, αδυνατώ να απαντήσω.)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ως παίκτης της Σέλτικ, δεν μοιάζει με αυτά τα ξεμαλλιασμένα ιρλανδέζικα/κέλτικα ξωτικά;
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Them pictsies you mean, the Nac Mac Feegle, the Wee Free Men, the Little Men, the 'Person or Persons Unknown, Believed to be Armed'?
Though too big in stature to call him wee, Samaras does have the Mac Feegle knack, but he needs the
appropriate haircut. :p
George the Gonetackle, distant cousin of William the Gonnagle, several countries removed. Crivens! I kicked meself in ma ain heid!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Σκεφτόμουν κάτι τέτοιο:


 

Attachments

  • irish.JPG
    irish.JPG
    53.1 KB · Views: 365

nickel

Administrator
Staff member
Είναι απίστευτοι οι άνθρωποι. Το θέλουν το ρεκόρ τους.
 
Μπα... καθόλου απίστευτοι. Η Ιταλία ήταν ανύπαρκτη. Όχι ότι αυτή η Ισπανία δεν είναι καλή ομάδα, αλλά είναι στα όριά της. Μηδέν θέαμα σήμερα.
 

nickel

Administrator
Staff member
Μπλιαξ. Μια αηδία ήταν ο αγώνας. Μια απογοήτευση το φετινό γιούρο. Ξεκίνησα υποστηρίζοντας Ελλάδα (τι παράξενο!), μετά Αγγλία, Γερμανία και τέλος Ιταλία. Τόσο μεγάλη φόλα έχω να φάω από το '98 που πήρε το μουντιάλ η Γαλλία (αργκ!).

Έκανες κι εσύ το δικό σου ρεκόρ: ρεκόρ υποστήριξης χαμένων!

Εγώ δεν μπορώ να κάνω σύγκριση ανάμεσα σε Ευρώ. Μέχρι να έρθει το επόμενο, έχω ξεχάσει το προηγούμενο. Μα τι λέω; Μέχρι να έρθει το φθινόπωρο θα το έχω ξεχάσει!
 
Top