Χαρούμενο ξύπνημα

nickel

Administrator
Staff member

bernardina

Moderator

Κάπως έτσι, δηλαδή;



Ή τίποτα τέτοιο;




:laugh::laugh:
 

Elsa

¥
1396_447379808656810_592105102_n.jpg
(Για το αυριανό ξύπνημα. Δεν χρειάζονταν λόγια, αλλά θέλει 5 χαρακτήρες το ρημάδι, για να δεχτεί το μήνυμα...)
 

daeman

Administrator
Staff member
Υπάρχει βέβαια κι αυτή η αντιμετώπιση:
View attachment 3410

Αυτό ήταν κάποτε το μότο μου, μούτος (σημ. 2, βλάχικο, λατινογενές) μέχρι τον δεύτερο καφέ και το πρώτο μισό πακέτο τσιγάρα. Όποιος μου μιλούσε, το ρίσκαρε, και μερικές φορές το πλήρωνε. Μέχρι που έκανα παιδιά. Γενικά ωστόσο, δεν άλλαξα εντελώς (κι όσοι με ξέρουν, αποφεύγουν να μου μιλήσουν εκείνη την ώρα), γλύκανα όμως λίγο, όσο χρειάζεται για να μην κάνω φονικό. :)
 
Ένα από τα θετικά που έχουν οι freelancer είναι ότι, αν δουλεύεις ως τις 2 ή τις 4 το πρωί, κερδίζεις το δικαίωμα να αγριοκοιτάξεις (όπως το ως άνωθεν γατούδι) αυτόν που θα σε ξυπνήσει στις 8 :-D
 

bernardina

Moderator
Αυτό ήταν κάποτε το μότο μου, μούτος (σημ. 2, βλάχικο, λατινογενές) μέχρι τον δεύτερο καφέ και το πρώτο μισό πακέτο τσιγάρα. Όποιος μου μιλούσε, το ρίσκαρε, και μερικές φορές το πλήρωνε. Μέχρι που έκανα παιδιά. Γενικά ωστόσο, δεν άλλαξα εντελώς (κι όσοι με ξέρουν, αποφεύγουν να μου μιλήσουν εκείνη την ώρα), γλύκανα όμως λίγο, όσο χρειάζεται για να μην κάνω φονικό. :)



For Dgrumpy Daeman, with all my festive morning grumpiness love and sympathy.

Rise and shine, you bright eyed and bushy tailed Tomcat, you!
Merry *cough*mas! :devil::inno::angel:

Merry Christmas Lexi People! :D
 

bernardina

Moderator
Αυτή η εικόνα και αυτή η είδηση ήταν ένα αληθινό χαρούμενο ξύπνημα με όλη τη σημασία της λέξης. Χιλιόχρονη, μικρούλα! Να χαρείς τη ζωή με την καρδιά σου!
Εξιτήριο πήρε ένα νεογέννητο βρέφος από νοσοκομείο του Τέξας ύστερα από χειρουργική επέμβαση, καθώς το κοριτσάκι γεννήθηκε με την καρδιά του έξω από το στήθος. Οι γιατροί θεωρούν πως πρόκειται για ένα μικρό θαύμα καθώς μόλις το 10% των παιδιών που γεννιούνται με αυτή τη νόσο επιβιώνουν.
 

SBE

¥
Αναρωτιέμαι τι ακριβώς σε έκανε να ξεραθείς στο γέλιο με το βίντεοκλιπ, Ζαζ.
Ίσως το ότι δεν είσαι μεσήλικη, "handsome woman", με δουλειά γραφείου;
 
Top