Ανακαλύψτε ποιο μαχητικό αεροσκάφος είστε!

daeman

Administrator
Staff member
...
Τέλος πάντων, είμαι B52 :whistle:


Αυτά, όσο μ' άρεσε να τα φτιάχνουν άλλοι για να τα πίνω εγώ (με ρέγουλα, ε; για τη γεύση μόνο), τόσο σιχαινόμουνα να τα φτιάχνω εγώ για να τα πίνουν άλλοι. Κολλούσανε τα χέρια μου με τόσο σιρόπι, άσε πόσους αναπτήρες είχα καταναλώσει και πόσα καψίματα είχαν τα δαχτύλια μου. Σιχτίρ, ευτυχώς πέρασε γρήγορα η μόδα τους. Τώρα δε θα 'λεγα όχι για ένα αναμμένο πάντως. Έχει κανείς καναναπτήρα; Κανακαναπουτσάρ; :p
 

SBE

¥
Ατζαμή μπάρμαν!
Κι εμένα η φωτογραφία μου δημιούργησε παρόμοια επιθυμία - κι ας μην κατέβαινε κάτω εύκολα αυτό το πράμα (λόγω υπερβολικής δόσης ζάχαρης). Δυστυχώς, το κατάστημα διαθέτει μόνο Γκραν Μαρνιέ, για κανένα κέικ κλπ. Τα άλλα δύο δε νομίζω ότι θα τα αγόραζα ποτέ μου. Στη Ν. Αφρική πάντως δοκίμασα Αμαρούλα που από χρόνια ήταν στη λίστα "να δοκιμάσω μια μέρα" και είναι καλύτερο από το Μπέιλις (και στο μπαρ του ξενοδοχείου είχε 50 ευρωλεπτά, με τέτοιες τιμές λες να πάει και το παλιάμπελο, βάλε ένα διπλό, κάπελα).
 

bernardina

Moderator
Αυτά, όσο μ' άρεσε να τα φτιάχνουν άλλοι για να τα πίνω εγώ (με ρέγουλα, ε; για τη γεύση μόνο), τόσο σιχαινόμουνα να τα φτιάχνω εγώ για να τα πίνουν άλλοι. Κολλούσανε τα χέρια μου με τόσο σιρόπι, άσε πόσους αναπτήρες είχα καταναλώσει και πόσα καψίματα είχαν τα δαχτύλια μου. Σιχτίρ, ευτυχώς πέρασε γρήγορα η μόδα τους. Τώρα δε θα 'λεγα όχι για ένα αναμμένο πάντως. Έχει κανείς καναναπτήρα; Κανακαναπουτσάρ; :p
There are special machines that can prepare a B-52 (or other multi-layered cocktails) in only a few seconds. :bored: However, an experienced bartender usually relies on the traditional, hand-made preparation. ;):up: This method of the preparation is called "building", as opposed to blending or shaking, thus, B-52s are "built."
 

bernardina

Moderator
Ρίξε μια ματιά εκεί στο «Λόλα, να ένα άλλο» να θυμηθείς κι άλλα, αξίζει. Γιατί δε φταίω εγώ που μεγαλώνω, φταίει η ζωή που 'ναι μικρή.

Εδώ, πάλι, χτύπησε ο δαίμονας του Σεισμολογείου Αστεροσκοπείου. Και μάλιστα είχε μεγάλα κέφια κι ακόμα μεγαλύτερο χιούμορ: Η ισχυρή δόμηση, έκανε το Μέγαρο του Κοινοβουλίου να τρίξει.:D (Για το κόμμα ανάμεσα στο υποκείμενο και το ρήμα δε θα μπιτσίσω, δε θα μπιτσίσω, δε θα μπιτσίσω):angry:
 
Top