Ολυμπιακοί 2008

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Θέλω να απονείμω το χρυσό μετάλλιο κοτσάνας.
Ο εκφωνητής του τελικού μπάσκετ ανδρών, όχι ο Σκουντής, ο άλλος, λέει στο ημίχρονο:
"Είναι από τις περιπτώσεις που δεν μπορείς να αποφύγεις να πεις την αμερικανική έκφραση is amazing."

(Δηλαδή, είναι τόσο φτωχή η ελληνική γλώσσα, αγαπητοί μου ακροατές, που αναγκαστικά καταφεύγω στον πλούτο της "αμερικανικής" γλώσσας, που ως γνωστόν τον παίζω στα δάχτυλα...)
 
Αμ, το άλλο;

"Όπως λένε 'γουέν δε γκόιν γκετς ταφς, δε ταφς γκετς γκόουινγκ'".

(αναπαράγω την προφορά με ίνγκρικ)
 
Συμφωνώ και επαυξάνω για αυτό το χρυσό μετάλλιο κοτσάνας - και δεν ήταν η μόνη που είπε ο συγκεκριμένος, εξαιτίας του οποίου παρακολούθησα το παιχνίδι χωρίς φωνή. Και γλωσσόφαγε και τους Αμερικάνους. Ο Σκουντής πολύ συμπαθητικός και με θετική αύρα ως συνήθως. Κυρίως όμως, τέλος καλό, όλα καλά:

118 - 107
 
Πόσο δύσκολο είναι, σ' αυτήν τη ρημάδα την τελετή λήξης, να ακούγεται η μουσική σωστά από την ΝΕΤ, και όχι σαν να βρισκόμαστε έξω από το στάδιο; Μήπως κάποιοι είναι ανίκανοι σε βαθμό γελοιότητας;
 

nickel

Administrator
Staff member
Πόσο δύσκολο είναι, σ' αυτήν τη ρημάδα την τελετή λήξης, να ακούγεται η μουσική σωστά από την ΝΕΤ, και όχι σαν να βρισκόμαστε έξω από το στάδιο; Μήπως κάποιοι είναι ανίκανοι σε βαθμό γελοιότητας;
Αυτό, αν δεν κάνω λάθος, συμβαίνει επειδή έχουν συνεχώς ανοιχτό το κανάλι από το οποίο μιλούν (και μιλούν και μιλούν) οι σχολιαστές. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι είναι τόσο παγιωμένη ανικανότητα.
 
Εγώ συμφώνησα με τα παιδιά μου (8 και 10 ετών) ότι το θέαμα ήταν απίστευτα βαρετό, και γυρίσαμε στο Star για να δούμε Φιλαράκια.
 
nickel, το ένα δεν αποκλείει το άλλο. Εκτός αν ξέχασαν και πώς κάνουμε μίξη δύο καναλιών και πρέπει να συνειδητοποιήσω ότι ακούγαμε τον ήχο όλου του σταδίου από το headset του Κωστάλα.

Count Baltar, κι εγώ το ίδιο έκανα κι έπαιζε και ο Sean Penn!
 

efi

¥
Εγώ τον τελικό τον είδα στην επανάληψη, όμως άκουσα κάτι για '' *δυσθεώρατα ύψη'' και θυμήθηκα τα περσινά *πυραναλώματα.
Βρε, μπας;..
 
Top