Μονικιάδα: το νήμα της Μόνικας

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
«Το "σύνδρομο Μπελούτσι" επικρατεί στην πολιτική ζωή της χώρας», είπε πριν από λίγο σε ραδιοφωνική συνέντευξή του ο Σπ. Λυκούδης.
«Τι θα πει αυτό;» ρώτησε παραξενεμένος ο παραγωγός.
«Ότι ασχολούμαστε μόνο με αυτό που θα θέλαμε και όχι με την πραγματικότητα», εξήγησε ο πολιτικός.
 

Earion

Moderator
Staff member
Ανέκαθεν υποστήριζα ότι τα πάντα στον κόσμο αυτό είναι πολιτικά :D
 

pidyo

New member
Τώρα αν εγώ σας πω ότι έβλεπα τον τίτλο του νήματος τόσον καιρό και νόμιζα πως είναι για την τραγουδοποιό τι θα μου πείτε;
 

Zazula

Administrator
Staff member
Εγώ πάλι όποτε βλέπω τον τίτλο με τη Μονικιάδα, νομίζω έχει να κάνει με τη Λεβίνσκι (siiiiiiiiiiiiic!). Που θα ήταν. εδώ που τα λέμε, και το μόνο πραγματικό έπος, ώστε να δικαιούται -ιάδα. Και κάθε φορά συνειδητοποιώ μπαίνοντας ότι όχι, για κάποια άλλη Μόνικα έχει να κάνει — και κατόπιν πρέπει να προσπαθήσω να θυμηθώ ποια είναι. Γιατί και το Μπελούσι το 'χω πιασμένο για κάποιον που μ' αρέσει πολύ περισσότερο. Και το δεύτερο Μπελούσι το ίδιο. Κι έτσι δεν μένει χώρος για το Μπελούτσι. :p
 

daeman

Administrator
Staff member
Τώρα αν εγώ σας πω ότι έβλεπα τον τίτλο του νήματος τόσον καιρό και νόμιζα πως είναι για την τραγουδοποιό τι θα μου πείτε;

Τραγουδοποιός είναι κι αυτή, εμμέσως πλην σαφώς. Εγώ τουλάχιστον λαλάω για πάρτη της όταν τη βλέπω· και ξέρω κι άλλους σφυριγμένους. Θα μ' αρέσει και θα πω κι ένα τραγούδι, βρε αδερφέ.

... Γιατί και το Μπελούσι το 'χω πιασμένο για κάποιον που μ' αρέσει πολύ περισσότερο. Και το δεύτερο Μπελούσι το ίδιο. Κι έτσι δεν μένει χώρος για το Μπελούτσι. :p

Μπελούτσι απ' τον τόπο της κι ας είν' και μπαλωμένη γερασμένη.

Εκείνη η στραβοχυμένη κι ατζούμπαλη η Λεβίνσκι δεν έμεινε στο έπος, έπιασε και το μέλος.
 
Top