Μάθετε πότε, πώς και από τι θα πεθάνετε

daeman

Administrator
Staff member
Όπως βλέπεις σε φροντίζω... (να πας πρώτος γλυκά γλυκά από ζάχαρο)

Ευχαριστώ πολύ, άξιος!
Τώρα με τη ζέστη, παίζει καλά και εκμέκ καταΐφι με παγωτό καϊμάκι από τη Χαρά!:p (Προσοχή, η σελίδα της Χαράς περιλαμβάνει μουσική υπόκρουση!)
Απίθανο όμως να κάνει delivery εδώ που είμαι...:(
Μήπως σου βρίσκεται και καμιά μπαταρία; ;)
 

daeman

Administrator
Staff member
Και μια τελευταία απόπειρα μακροημέρευσης, όπου άλλαξα μόνο το όνομα (από Nick):
Nikos: At age 83 you will die from an equipment malfunction in an exciting, fear based reality game show. Your death will receive the highest ratings of any episode of any reality show, ever.

Τουλάχιστον έφυγα από τη δεκαετία των 50, αλλά σε ριάλιτι και με θέμα τον φόβο, χλομότατο το βλέπω... Και τα λίγα λεπτά δημοσιότητας που μου αναλογούν, στο τέλος κι αυτά; Καλύτερα, θα γλιτώσω κι από τους παπαράτσι.:p
 
Και μια τελευταία απόπειρα μακροημέρευσης, όπου άλλαξα μόνο το όνομα (από Nick):
Nikos: At age 83 you will die from an equipment malfunction in an exciting, fear based reality game show. Your death will receive the highest ratings of any episode of any reality show, ever.
Νομίζω είναι αλληγορικό, αλλού θα πάθεις το equipment malfunction
 

daeman

Administrator
Staff member
Και βέβαια, δεν μπορεί να λείπει από τέτοιο νήμα αυτό εδώ:

The Meaning of Life, Part VII, Death


[videο=youtube;YoBTsMJ4jNk]http://www.youtube.com/watch?v=YoBTsMJ4jNk&feature=related[/video]
 
Last edited:

Zazula

Administrator
Staff member
http://evil.berzerker.net/death_predictions.php

Bonus: Μάθετε πότε, πώς και από τι θα πεθάνω κι εγώ! :)
Sakis: At age 86 you will be gunned down in the street by hippies after enacting a bill that grants the WTO even more power.
Δεν ξέρω τι κάνω στραβά το τελευταίο εννιάμηνο, αλλά το τέλος θα έρθει έναν χρόνο νωρίτερα: :eek:
Sakis: At age 85 you will pass in your sleep from undiscerned natural causes. Unfortunately you will be sleeping nude in a local shopping mall.
Θα σας πω, όταν έρθει η ώρα, ποιο εμπορικό κέντρο θα είναι, για να μην πεθάνετε κι εσείς από το θέαμα! :p
 
Themis: At age 83 you will die from an equipment malfunction in an exciting, fear based reality game show. Your death will receive the highest ratings of any episode of any reality show, ever.

Ζάζουλα, είσαι πολύ μπανάλ. Γιατί επαναλαμβάνεις ό,τι έχω ήδη κάνει; Και πώς τολμάς να μου καταρρίψεις το ρεκόρ του highest ratings of any episode of any reality show, ever;
 

Zazula

Administrator
Staff member
Διόρθωσα τον σύνδεσμο (που είχε αλλάξει) — και με την ευκαιρία είπα να δω τι γίνεται με την πρόβλεψή μου. Ε λοιπόν, πάω απ' το κακό στο χειρότερο για το προσδόκιμο που μου μένει — αλλά τουλάχιστον έχει γκολφ η ιστορία: Σάκης: At age 66 you will die in a fiery golf-cart crash, alcohol will be involved.
 

daeman

Administrator
Staff member
Από την άλλη, εμένα ο νέος αλγόριθμος μου δίνει παράταση: Nikos: At age 88 you will be trampled by a mob of rabid people at the opening of X-Men 17.

Άσε που θα 'χω και παρέα τον Παβλάρα την Παλάβρα. Με λίγη δημιουργική λογιστική, βγαίνουνε τα χρόνια: εικοσιενός είναι η Παλ τώρα +40 = ΟΚ. Παλ, μην ξεχάσεις να μου φέρεις μπαταρίες για το ακουστικό (αφού ο tsioutsiou τσιγκουνεύεται τις δικές του), μπας και την ακούσω στην πρεμιέρα, μην πάω και κουφός. :laugh:

Όχι, Πσηφίο, κι εγώ νέα θα πεθάνω:
Palavra: At age 61 you will be trampled by a mob of rabid people at the opening of X-Men 17.
 
Panos: At age 43 you will choke on a piece of steak.

Μιας και μου μένουν μόνο 6 χρόνια, λέω να πλακωθώ από τώρα στις μπριζόλες!
Θα πεθάνω πριν απ' όλους σας ή μου φαίνεται;
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Αν το ξαναπροσπαθήσεις, μπορεί ν' ανέβει το προσδόκιμό σου.
Αν όχι, τουλάχιστον θα πας χορτάτος και σκασίλα σου για τη *χοληστυρίνη και τα *νιτρογλυκερίδια.
Άλλωστε, only the good die young :):


 
Πήγα να τον κοροϊδέψω και μου έβγαλε αυτό:

elsa: At age 85 you will realize that you actually died three years earlier, and have been dreaming all the events since then.

Παραδίνομαι...

Να τι διάβαζαν οι σεναριογράφοι του Lost... :up:
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Alexandra: At age 68 you will participate in the newest reality game show. Contestants battle each other in an arena with swords and spears. You will have a good run (12+ victories) but eventually be killed, much to the audience's dismay.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Θύμισέ μου στην επόμενη συνάντηση να έρθω με πανοπλία, γιατί φαίνεσαι επικίνδυνη... :D
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Dr7x: At age 104 you will be attacked by a pack of escaped lap dogs in your neighborhood and never be seen again.
Είπαμε, η επίδραση του σταθεροποιητικού άρχισε να φαίνεται, αλλά όχι και να μου κόψει 43 χρόνια κιόλας!
 
Το ότι θα πας από δήγμα σκύλου δεν σε απασχολεί δηλαδή;

Porkcastle: At age 59 you will be eaten by birds in Manhattan's Central Park.

Ενώ εγώ... :D
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μα τώρα λέει ότι θα πεθάνω στα 61 μου... Όσο για σένα, σε πήραν είδηση.
 

daeman

Administrator
Staff member
[...]
Porkcastle: At age 59 you will be eaten by birds in Manhattan's Central Park.

Ενώ εγώ... :D
Όσο πάει και κατεβαίνει...
Nick: At age 51 you will be eaten by birds in Manhattan's Central Park.
[...]

Welcome to the club, dear.
You nurture and feed them, you groom and breed them, but once they spread their wings and leave the nest, they sing: Die, you bloody, human pest!
:D
 
Top