Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙV: Παρασκευή 12/7/13 στο Mojo

Ποια βραδιά θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 12 Ιουλίου 2013

    Votes: 14 63.6%
  • Σάββατο 13 Ιουλίου 2013

    Votes: 4 18.2%
  • Παρασκευή 26 Ιουλίου 2013

    Votes: 5 22.7%
  • Σάββατο 27 Ιουλίου 2013

    Votes: 6 27.3%
  • Άλλη (αλλά πείτε μας ποια)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    22
Εγώ θα είμαι στο ακριτικό Βραχάτι Κορινθίας, από όπου θα σας στέλνω νοερά αγωνιστικούς χαιρετισμούς.
 
Μελάνη, θα ρίχνεις κιούρτους απ' την "Αχαριστία";

Η λεζάντα του λινκ σου, Δόκτορ, γράφει "Απόλυτη προσήλωση και διαφορετικά συναισθήματα από τους νεαρούς σκακιστές", μόνο που στην αριστερά φωτογραφία τα κομμάτια είναι στην αρχική τους θέση. :p
 

nickel

Administrator
Staff member
Εγώ στο Βραχάτι έμαθα ποδήλατο. Άλλος;

(Να παρακαλάτε να μην κάνει τόση ζέστη την Παρασκευή, γιατί δεν είναι να χωθούμε στη γούβα με τέτοιες συνθήκες.)
 
Εγώ θα είμαι στο ακριτικό Βραχάτι Κορινθίας, από όπου θα σας στέλνω νοερά αγωνιστικούς χαιρετισμούς.

Κανένα πρόβλημα, κάνουμε ρηπλέυ της συνάντησης την επομένη, στο ακριτικό Βραχάτι. ;)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Η λεζάντα του λινκ σου, Δόκτορ, γράφει "Απόλυτη προσήλωση και διαφορετικά συναισθήματα από τους νεαρούς σκακιστές", μόνο που στην αριστερά φωτογραφία τα κομμάτια είναι στην αρχική τους θέση. :p
Η αριστερή φωτό δεν πρέπει να είναι καν από αγώνες εν Ελλάδι... ;)
 
Ίσως η Πάτρα να μην είναι Ελλάδα.... Το αναγνώρισες από τα σκακιερόπιονα;
 
Κοπέλες δεν θα έχει η συνάντηση; Πάλι πολιτικοαθλητική θα είναι η συζήτηση;
 
Κανένα πρόβλημα, κάνουμε ρηπλέυ της συνάντησης την επομένη, στο ακριτικό Βραχάτι. ;)
Κοίτα να δεις... την επομένη κατά πάσα πιθανότητα θα μεταβώ στην εξωτική Αθήνα. Υπάρχει και μια μικρή περίπτωση να μείνω ως Δευτέρα, θα δούμε. Όσο θα είμαι εκεί θα σαλαγάω δύο δεκάχρονα, που σημαίνει ότι αν ναι, τότε συνάντηση για παγωτό στην παιδική χαρά.

Μη μου πεις, στο Βραχάτι θα είσαι; Δεν ήξερα ότι το προτιμούν τέτοιες προσωπικόπιτες!
 
Κοίτα να δεις... την επομένη κατά πάσα πιθανότητα θα μεταβώ στην εξωτική Αθήνα. Υπάρχει και μια μικρή περίπτωση να μείνω ως Δευτέρα, θα δούμε. Όσο θα είμαι εκεί θα σαλαγάω δύο δεκάχρονα, που σημαίνει ότι αν ναι, τότε συνάντηση για παγωτό στην παιδική χαρά.

Αχού μωρέ! Θα αφήνεις τους παρευρισκόμενους να τους τσιμπάνε τα μαγουλάκια;:)
 

nickel

Administrator
Staff member
Δεν πειράζει, η τροπική ζέστη ταιριάζει με τον...ανανά.
Δεν ξέρω τις σχέσεις σας με την τροπική ζέστη, αλλά, αν έχουμε συνθήκες σαν τις σημερινές, θα προτιμήσω κι εγώ το Βραχάτι — ή το ραχάτι.
 

nickel

Administrator
Staff member
Κάποιος πάντως από τους τιτιβιστές του Protagon.gr έγραψε: «Στους τουρίστες που ανεβαίνουν αυτές τις μέρες στην Ακρόπολη πρέπει να κάνουν έλεγχο DNA. Δεν είναι άνθρωποι». Και συμφωνώ.
 
Και όμως· εκεί πάνω συχνά φυσάει πιο πολύ. Τουλάχιστον σε σύγκριση με την πόλη μέσα.
 
Εγώ θα είμαι στο ακριτικό Βραχάτι Κορινθίας, από όπου θα σας στέλνω νοερά αγωνιστικούς χαιρετισμούς.
Συντρόφισσα! Πέρνα και από τη διπλανή Νεράντζα, κερνάμε καφέ!

Πάντως μαζευτήκαμε αρκετοί, μήπως να κάνουμε όντως το ριπλέι στην Κορινθία; :-)
 
Top