Επειδή ορισμένοι πηγαίνουν με χίλια...

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μα είμαστε στη χώρα που καταρρίπτει πλέον όλα τα πλάνα! Συγχαρητήρια, και σε πολλά περισσότερα! Και λευτεριά στα σκλαβωμένα νήματα!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Συγχαρητήρια! Και μην ανησυχείς, η Ιστορία δεν ξαναγράφεται ούτε κι αν βρικολακιάσει ο ίδιος ο Στάλιν :)
 
Last edited:

daeman

Administrator
Staff member
Έτη φωτός οπίσω σου
τσ' έχεις αφήσει όλους
αυτούς που σε πικράνανε
κι ακόμα παίζουν βώλους​

Τα βόλια τους θα ξεχαστούν
τα λόγια τους θα σβήσουν,
όσοι χολή σε πότισαν
δε θα το μολοήσουν​

Σε τούτη την οδύσσεια
να αρμενίζεις πρίμα,
μυριάδες να 'ναι οι μέρες σου·
κι ας μείνουν με το κρίμα​

 
Last edited:

nickel

Administrator
Staff member
Ευχαριστώ! Λίγο πριν απ' αυτό υπάρχει ένα άλλο ωραίο τραγούδι, που αξίζει να το αφιερώσουμε στη Λεξιλογία. Απολαύστε πολυχρωμία.

 
Nickel 13559+, να είσαι καλά να μοιράζεις έτσι απλόχερα τη νερομάνα που 'χεις μέσα σου!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Α, ρε τεντιμπόη Δαεμάνιακ! Άντε και στον Νόμο 104.000!



Ζητείται προληξίαρχος αντιληξίαρχος. :)

Εκείνος ο Διαμαντόπουλος στους τίτλους, προφανώς καμία σχέση... :D
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Και άλλη μία καθυστερημένη συγχαρητήρια για τον λίγο παραπάνω δόχτορα, που δεν τον θυμήθηκε κανείς μας όταν έπιασε τις 6000!
 

daeman

Administrator
Staff member
Επειδή έχω πολύ καιρό να συγχαρώ τον ληξίαρχό μας (τόσες χιλιάδες καβάτζωσε χωρίς ένα σουβενιράκι, ένα βιδεάκι, ένα ευχαριστώ, βρε αδερφέ· ντροπή μου!), ορίστε μια τριπλή αφιέρωση για τις 6.000 αναρτήσεις σου, Δρ7χ. :)

α. 6.000 χαρλεάδες στο Ρίο-Αντίρριο

βου. Ήρθε η ώρα να αποκαλύψουμε σε όλους πώς καταφέρνει να είναι τόσο αεικίνητος και πολυπράγμων,
σχεδόν υπεράνθρωπος. :D

γου. Και μια που πιάσαμε τις αποκαλύψεις, ιδού μια από τις πρώτες φωτογραφίες του, μαζί μ' ένα ωραίο νανούρισμα.

Στις 7.000 κάνεις πάρτι για την ονομαστική σου εορτή, έτσι; ;)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Το Κεντρικό Λεξιαρχείο ανακοινώνει με ιδιαίτερη ευχαρίστηση ότι η αγαπητή μας Αλεξάνδρα συμπλήρωσε τις 7000 αναρτήσεις στο φόρουμ. Άντε και στις 77.777! (Μοιάζει σαν να έχω ένα κόλλημα με το εφτά.)

 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ευχαριστώ για το στιγμιότυπο και για τις ευχές, αγαπητέ δόκτορα!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Παρά την προδοσία στον γάτο του, και ο Ζαζ συμπλήρωσε το εξαχίλιαρό του (αλλά λόγω γνωστών προβλημάτων, το Λεξιαρχείο αργεί, οπότε ζητούνται αναπληρωματικοί εικονογράφοι :)).

Πολλές πολλές χιλιάδες αναρτήσεις εύχομαι.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Αναπληρωματική Λεξίαρχος παρούσα!
Ζαζ, συγχαρητήρια! Και στις 600.000 ποστ!

 

daeman

Administrator
Staff member
Αλεξάνδρα και Ζάζουλα, να τα μυριάσετε εκατομμυριάσετε δισεκατομμυριάσετε ζιλιονάρετε τα ποστ σας,
πάντα ν' απολαμβάνουμε τα γραφτά σας! :)
 

daeman

Administrator
Staff member
While Nickel was on holiday for a couple of weeks, his fellow lexilogists posted his well... posts all over his house. :p

Ευχαριστούμε.

 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Και ημιολιομύριος ο Νικέλ!

(και σε ώρες που δουλεύουν τα αμερικάνικα λεξιαρχεία!)

Πάντα κέφια και δύναμη να 'χεις, να οδηγείς τη Λεξιλογία ψηλότερα, πλατύτερα, ειδικότερα, γενικότερα, μουσικότερα, αθλητικότερα, πολυγλωσσικότερα και φυσικά... λεξικότερα :)

Η αναφορά στο ημιόλιο έχει σημασία. Όποιος προσέξει τον σύνδεσμο, θα παρατηρήσει ότι ήταν το 6.000ό νήμα του φόρουμ... 6.000 Χ 2,5 = 15.000. Τυχαίο ; Δεν νομίζω!
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Λεξιλάγνος είμαι, αριθμολάγνος δεν είμαι. Ιδιαίτερα όταν γνωρίζω ότι οι αριθμοί μπορεί να προκύπτουν από ακατάσχετη φλυαρία ή να αυξομειώνονται από μηχανικές επεμβάσεις. Για να μην πω ότι είμαι οπαδός του Κομφούκιου, που λέει: «Καλές είναι 15.000 απαντήσεις, αλλά καλύτερες είναι οι 15.000 ερωτήσεις. Οι δεύτερες δεν θα υπήρχαν χωρίς τις πρώτες». Κατά τ’ άλλα, η χαρά μου είναι να βρίσκομαι στην παρέα σας. Καθόλου τυχαίο.
 
Top