Διαφήμιση της Cosmote

Zazula

Administrator
Staff member
Μα έχει και τόσο πολλά που δεν τα προλαβαίνεις (π.χ. τον επήρε απ' τη φανάρ-μπαχτσέ κλπ). Έχω λιώσειειειει! :lol:
 

Inachus

Member
Απλά φοβερό!

Τον τόπο καταγωγής του δεν μπορώ να "πιάσω" όμως :

-Από πού 'σαι ρε;
-Από τη .....
-Αααα ποδοσφαιρομάνα!
 
Θεϊκή!

Νομίζω φτιαχτό το όνομα της χώρας. Κάτι σαν Ουλιανάμπε/Ιουλανάμπε ακούω.
 
Το όνομα ήταν φτιαχτό. Κάτι σαν Λυγιανάμπε, που ακούγεται περισσότερο σαν όνομα ομάδας παρά χώρας ή πόλης της Αφρικής.
 

Και εδώ, στην χώρα της μπύρα φιξ, χάσανε την γενική...
Μόνο εγώ είμαι παράξενος και δεν μου κάθεται καλά;

Που μπορεί να οφείλεται; Στους δασκάλους τους ή στην μπύρα που έπιναν όταν δημιουργούσαν;
 

nickel

Administrator
Staff member
Νομίζω ότι είναι το μονολεκτικό άκλιτο η μπυραφίξ, της μπυραφίξ.
 
Νομίζω ότι είναι το μονολεκτικό άκλιτο η μπυραφίξ, της μπυραφίξ.
Έχεις δίκιο. Αν πρόσεχα περισσότερο την προφορά, θα το έπιανα.
Φταίει που αλλάζω κανάλι τρέχοντας μόλις αρχίσουν οι διαφημίσεις!

Τελικά την δόση παραξενιάς την έχω :)
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μπράβο. Πλούσιο γέλιο στην καινούργια διαφήμιση της COSMOTE για την Ελληνίδα μάνα. Παρακολουθείται μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.


Δίπλα στην Ελληνίδα μάνα και η Ελληνίδα κόρνα!

.
Βρέθηκε ένα ακόμη πράγμα που είναι γρηγρότερο απ' το 4G τής Cosmote: ένα ταχυραντεβού που εξελίσσεται ως εξής:
 

nickel

Administrator
Staff member
Η «ελληνίδα καψούρα» είναι καινούργιο, έτσι;

 
Επιστρέφω κάποιους μήνες (πολλούς) πίσω: διάβαζε η κόρη μου το Νησί των Θησαυρών, και όταν τη ρώτησα πού είχε μείνει, μου απάντησε: εκεί που πεθαίνει ο Πίου.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
.
Βρέθηκε ένα ακόμη πράγμα που είναι γρηγρότερο απ' το 4G τής Cosmote: ένα ταχυραντεβού που εξελίσσεται ως εξής: [τρία βήματα]
Ακόμη πιο γρήγορο ταχυραντεβού:
 

nickel

Administrator
Staff member
Επιστρέφω κάποιους μήνες (πολλούς) πίσω: διάβαζε η κόρη μου το Νησί των Θησαυρών, και όταν τη ρώτησα πού είχε μείνει, μου απάντησε: εκεί που πεθαίνει ο Πίου.
:) Νομίζω ότι σ' εκείνο το νήμα με τον τίτλο «Ποιο ή ποιό από τα δυο ή δυό (ή δύο);» θα πρέπει να προσθέσω σημείωση για τη διαφορά ανάμεσα στο ποίου, το ποιου και το ποιού, και μετά ακόμα μία, για το πουλάκι Πίου, το πουλάκι του Πίου και τον Πιου της Νήσου.
 

bernardina

Moderator
:) Νομίζω ότι σ' εκείνο το νήμα με τον τίτλο «Ποιο ή ποιό από τα δυο ή δυό (ή δύο);» θα πρέπει να προσθέσω σημείωση για τη διαφορά ανάμεσα στο ποίου, το ποιου και το ποιού, και μετά ακόμα μία, για το πουλάκι Πίου, το πουλάκι του Πίου και τον Πιου της Νήσου.

Μην ξεχάσουμε τον ερωτύλο και βρομύλο Πεπέ λε Πιου! :D
 
Top