Τι σχέση έχει η Αλίκη με την Μπεάτε;

nickel

Administrator
Staff member
Πωπω, κάποιος να κόψει αυτό το νήμα και να το ρίξει στον Καιάδα...
Περιμένω να ξεθυμάνει και θα το ρίξω μετά στο All play and no work, αλλά ελπίζω κι εγώ στο μεταξύ να καταλάβω τι λέτε, γιατί σας παρακολουθώ με την ίδια απορία που παρακολουθούν κι από την Πετροθάλασσα.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Τα μόνα ποστ αυτού του νήματος τα οποία καταλαβαίνω τι λένε, είναι του Κόμητος και του Νίκου. Όταν δε η andy έγραψε ότι ο Κόμης είναι κείνος που βαρά ρεκόρ ασυνεννοησίας, είπα από μέσα μου "να γιατί χωρίζουν τα ζευγάρια".
 
Λυπάμαι, αλλά προφανώς δεν είστε σε θέση να αποκωδικοποίησετε τα τόσο βαθυστόχαστα νοήματα που θίξαμε σε τούτο δω το νήμα.
Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.
 
Ελαφρώς οφ-τόπικ, αλλά πάντα σε ποδοσφαιρικό κλίμα:

Μπρε πιντιά, μπρε πιντιά, ξέρει Αλίκη σύζυγο πασκάλη, έτσι πρέπει θέλει, αλλά ντεν γκανταλαβαίνει τι ντουλειά έκει με χερ Ότο...
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Τα μόνα ποστ αυτού του νήματος τα οποία καταλαβαίνω τι λένε, είναι του Κόμητος και του Νίκου. Όταν δε η andy έγραψε ότι ο Κόμης είναι κείνος που βαρά ρεκόρ ασυνεννοησίας, είπα από μέσα μου "να γιατί χωρίζουν τα ζευγάρια".

Ομοίως, για να συμπληρώσω την προλαλήσασα Καμπούκι, φαίνεται ότι είσθε ανενημέρωτος και ότι δε συμβαδίζετε με την επικαιρότητα. Πού να καταλάβετε, μεσιέ;
 
Τα μόνα ποστ αυτού του νήματος τα οποία καταλαβαίνω τι λένε, είναι του Κόμητος και του Νίκου.
Άρα κατάλαβες ότι ο Κόμης έκανε πλάκα (ελπίζω)...

(Ούτε εγώ ήξερα τα περί Αλίκης, αλλά το γενικό νόημα ήταν σαφές.)
 
Ελαφρώς οφ-τόπικ, αλλά πάντα σε ποδοσφαιρικό κλίμα:

Α, χα, χα, χα, χα! "Πώς γένειν αυτό;!" Το ξανθό μαλλί είναι κορυφαίο!
 
Last edited:

andy

New member

(Ούτε εγώ ήξερα τα περί Αλίκης, αλλά το γενικό νόημα ήταν σαφές.)

Το γενικό νόημα ήταν σαφέστατο: βαριόμαστε ελεεινά να δουλέψουμε...Ολόκληρη πραγματεία θα σας γράψω αν θέλετε για τον Ότο, τον Πασχάλη και τη Μπεάτε, μόνο πάρτε αυτό το κείμενο-λερναία ύδρα από μπροστά μου. :eek:
 

Zazula

Administrator
Staff member
Άρα κατάλαβες ότι ο Κόμης έκανε πλάκα (ελπίζω)...

(Ούτε εγώ ήξερα τα περί Αλίκης, αλλά το γενικό νόημα ήταν σαφές.)
Έκανε πλάκα; Τότε, τελικά, μόνο του Νίκου κατάλαβα (και πάλι μέχρι αποδείξεως για το αντίθετο...)! Και το πιο κουλό: να φανταστείς ότι εγώ γνώριζα τα πάντα περί Αλίκης... πάει, έληξε εντελώς το ζαζουλέλαιο κι ας μην ήταν επιμολυσμένο! :rolleyes:
 
Top