Πρόβλημα με γνησιότητα των Windows 7 σε καινούριο υπολογιστή

stathis7

New member
....

καλησπερα. εχω το ιδιο προβλημα... μου χαλασε το λαπτοπ (σκληροσ) πηγα πλαισιο το εφτιαξαν και μου εδωσαν να κανω μονος μου την εγκατασταση των windows.. οταν την εκανα πατησα και την επιλογη αυτοματη ενεργοποιηση τςν windows . Απο την πρωτη μερα δν μπορουσα να κανω windows upbate moy εβγαζε ενα σφαλμα... και πριν λιγεσ μερεσ μου εβγαλε μυνημα οτι δν ειναι γνησια τα windows... to πιγα στο πλαισιο και μου ειπαν δν εχω κανει ενημερωση οταν τουσ ειπα το προβλημα (δν το ανοιξαν το λαπτοπ καν) ... αλλα τα windows eiani ενημερωμενα απο οσο λεει στο θπολογιστισ ιδιοτητεσ κατω κατω.. εχετε καμια ιδεσ..?? το validation pou to kana apo dw http://www.microsoft.com/genuine/downloads/RunHTA.aspx?displaylang=en
me vgazei se munhma mou mou leei gia na agorasw alla windows.. εχετε καμια ιδεα
 

Zazula

Administrator
Staff member
Σου αλλάξανε τον σκληρό στο Πλαίσιο χωρίς να σου περάσουν λειτουργικό και την επανεγκατάσταση την έκανες μόνος σου;
 

stathis7

New member
ναι ναι.. δν ειχα αυθεντικα πριν... χαλασε ο σκληρος αγορασα καινουργιο, αγορασα και καινουργια αυθεντικα windows και επρεπε την εγκατασταση να την κανω μονος
 

Zazula

Administrator
Staff member
Εφτάρια πήρες, να υποθέσω. Και πιθανότατα τα ΟΕΜ (δηλ. όχι τα FPP), που είναι φθηνότερα. Κι έβαλες κανονικά τον κωδικό τής συσκευασίας και δεν περνάει validation;
 

stathis7

New member

stathis7

New member
basika dn 3erw an apetuxe to validation :/ mou vgazei to eikonidio ths epikeirwshs twn windows kai me petaei na agorasw kainourgia windows :/
 

Zazula

Administrator
Staff member
Εάν το δικό σας αντίγραφο των Windows ή/και του Office δεν είναι γνήσιο ή εάν έχετε υπόνοιες ότι μπορεί να μην είναι, κάντε κλικ στα κουμπιά Επικύρωση Windows ή Επικύρωση Office στην επάνω αριστερή πλευρά της σελίδας αυτής για επικύρωση. Αν έχετε ήδη εκτελέσει επικύρωση προηγουμένως και η επικύρωση απέτυχε, μπορείτε να εκτελέσετε νέα επικύρωση για να δείτε το συγκεκριμένο λόγο για τον οποίον απέτυχε η επικύρωση, καθώς και τις επιλογές που έχετε στη διάθεσή σας για να μετατρέψετε το αντίγραφό σας σε αυθεντικό.
 

daeman

Administrator
Staff member
nai pathsa panw aristera ekei pou exei to epikeirwsh twn windows alla sumbainei akrivws to idio..

Eee, syggnomi pou paremvaino, alla basika, εδώ στη Λεξιλογία τα γκρίκλις δεν είναι επιθυμητά.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Μόλις αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα, με τη διαφορά ότι η ένδειξη ήταν για Build 7601:
"Windows 7, Build 7601, Αυτό το αντίγραφο των Windows δεν είναι γνήσιο"

Ακολούθησα τις οδηγίες που βρήκα εδώ και η αυθεντικότητα (μηχάνημα από Πλαίσιο κλπ) επικυρώθηκε γρήγορα. Ένα ευχαριστώ σε όσους είχαν ήδη συμβάλει στο νήμα και βοήθησαν να διατηρήσω υπό έλεγχο την ανησυχία μου (που δεν κράτησε και πολύ). :)
 
Top