Θερινό to-know-us-better!

Είδατε που γκρινιάζατε; Βγήκε ήλιος.

Ποιος γκρίνιαξε; Μόνο ο ζέφυρος γκρινιάζει αλλά αυτό το καημένο ούτε που ακούστηκε σήμερα!!!
Θα έχει πάει μάλλον στο Σα(χ)λέρο να πιάσει καρέκλα!
 

curry

New member
Ποιο όνομα λέμε στο μαγαζί όταν φτάσουμε; Ή να πούμε απλά "ήρθα για τον γάμο"; :D
 

Elsa

¥
Ποιος γκρίνιαξε; Μόνο ο ζέφυρος γκρινιάζει αλλά αυτό το καημένο ούτε που ακούστηκε σήμερα!!!
Θα έχει πάει μάλλον στο Σα(χ)λέρο να πιάσει καρέκλα!
Όχι, πήγε να αγοράσει ομπρέλα...

Επειδή δεν θα μπορέσω να έρθω, θέλω να αφιερώσω στην καπαπληκτική και ακάπατη, γνωστή μοδερατόρισσα αυτό το τραγούδι (δεν το βρήκα στο youtube).
Καλά (και στεγνά) να περάσετε! :D
 
Last edited:

Zazula

Administrator
Staff member
Ποιο όνομα λέμε στο μαγαζί όταν φτάσουμε; Ή να πούμε απλά "ήρθα για τον γάμο"; :D
Σιγά μην πηγαίναμε για γάμο στα Εξάρχεια - τώρα που 'χει τέτοιο σουξέ η Τήλος... :p
 

nickel

Administrator
Staff member
Πληροφορήθηκα από τη συναξιάρχη ότι στην αυλή θα έχουν μόνο δύο μεγάλες παρέες. Δύο από εμάς, η Αλεξάνδρα και η αφεντιά μου, προγραμματίζουμε να είμαστε εκεί από τις 9. Ως συνήθως, θα είμαστε το τραπέζι που θα κάνει τη μεγαλύτερη φασαρία (για όσους δεν γνωρίζουν φάτσες — αν και η μοδερατόρισσα είναι πλέον ντίβα).
 

curry

New member
Πληροφορήθηκα από τη συναξιάρχη ότι στην αυλή θα έχουν μόνο δύο μεγάλες παρέες.

Να πέφτουν τα στοιχήματα: πόσο γρήγορα θα διώξουμε την άλλη παρέα;
 

Zazula

Administrator
Staff member
Πληροφορήθηκα από τη συναξιάρχη ότι στην αυλή θα έχουν μόνο δύο μεγάλες παρέες.
Είναι συναξιάρχης η κοπέλα ή συναξιάρχισσα;
 

nickel

Administrator
Staff member
Είναι συναξιάρχης η κοπέλα ή συναξιάρχισσα;
Ζητώ συγγνώμη, είμαι της κεκτημένης ταχύτητας ακόμα. (Πάντως, δεν την έκανα συναξαρίστρια.)
 

curry

New member
Θα μπορούσε να είναι συναξιαρχειώτισσα, αφού οργανώνει συνάξεις στα Εξάρχεια.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Και δε μου λέτε, βρε συνλεξιλογάριοι, την κοπέλα που θα εκτελεί χρέη αρχιτρικλίνου πώς θενά τηνέ πούμε; :) Τελετάρχισσα (= άρχισ' απ' το τέλος); Αρχιτρίκλινη (= η επικεφαλής τρίκλινη καμπίνα); Πώς, ε πώς;
 
Δεν ηδυνήθην τελικώς. (Έπεσε επείγουσα γαμήλια παραγγελία και ζωγράφιζα μαξιλαροθήκες. Αν είχα έρθει θα το μαθαίνατε κι αυτό μαζί με άλλα...)Πώς ήταν, ποιος ήταν; (βουλιμικός, χορτοφάγος, predictable) Summary report please.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Report και φωτογραφίες στο άλμπουμ Salero στο προφίλ της αφεντιάς μου.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Εγώ έχω να καταγγείλω το Ζάζουλα, γιατί ήρθε και έφαγε όλο το φαΐ και μάλιστα από δύο τραπέζια. Επίσης, τον ξανακαταγγέλλω επειδή δε με άφηνε να κρυφακούσω (τέντωνα το αφτί μου, το ξαναματατέντωνα, τίποτα αυτός, έχει κάνει μαθήματα αντικατασκοπείας φαίνεται, τσάμπα πήγε το λαμπρό παράδειγμα του Γκαγκάριν από το Βλαδιβοστόκ που προσπάθησα μετά μανίας ν' ακολουθήσω).
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εγώ δεν ξέρω τίποτα για τα ολισθήματα του Ζάζουλα. Άρχισε τις αταξίες αφού είχα φύγει.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Ούτε 'γώ ξέρω το παραμικρό για τα φερόμενα ως τελεσθέντα υπό του Ζαζουλέως!
 
Top