Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙV: Παρασκευή 12/7/13 στο Mojo

Ποια βραδιά θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 12 Ιουλίου 2013

    Votes: 14 63.6%
  • Σάββατο 13 Ιουλίου 2013

    Votes: 4 18.2%
  • Παρασκευή 26 Ιουλίου 2013

    Votes: 5 22.7%
  • Σάββατο 27 Ιουλίου 2013

    Votes: 6 27.3%
  • Άλλη (αλλά πείτε μας ποια)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    22
MOJO - MOJO (φωνάζει ρυθμικά η κουφαλίτσα που μένει δύο δρόμους παραπάνω).
 

daeman

Administrator
Staff member
MOJO - MOJO (φωνάζει ρυθμικά η κουφαλίτσα που μένει δύο δρόμους παραπάνω).

Μη μου πεις! :woot: Γειτονόπουλα θα βγούμε στο τέλος; 25 χρόνια έμενα λίγο παραπάνω, κάτι παραπάνω από δυο δρόμους παραπάνω, αλλά ακριβώς δυο δρόμους παραπάνω (Σεβαστείας, στη γωνία με την Αραχωσίας) ήταν το σπίτι κολλητού και στέκι μας. Αν μου πεις πως σύχναζες και στο Χυμοτόπιο, θα το ξυρίσω! :laugh:
 

bernardina

Moderator
Εναλλακτικά, και για χάρη του Ζαζουλέως, θα μπορούσαμε να το κάνουμε εδώ::twit:


 
Μη μου πεις! :woot: Γειτονόπουλα θα βγούμε στο τέλος; 25 χρόνια έμενα λίγο παραπάνω, κάτι παραπάνω από δυο δρόμους παραπάνω, αλλά ακριβώς δυο δρόμους παραπάνω (Σεβαστείας, στη γωνία με την Αραχωσίας) ήταν το σπίτι κολλητού και στέκι μας. Αν μου πεις πως σύχναζες και στο Χυμοτόπιο, θα το ξυρίσω! :laugh:

Γκουχ, γκουχ... σε αυτή τη γειτονιά μετακόμισα εδώ και δύο χρόνια, οπότε ξέρω τα βασικά. Μαθαίνω όμως. Οπότε γλιτώνεις το ξύρισμα. (Πελοποννήσου είμαι, σχεδόν δίπλα από εκεί που ήταν παλιά το Φλερύ - ναι, αν και μη γηγενής, το Φλερύ το ήξερα και είχα έρθει)
 
Παρά την απύθμενη αβεβαιότητα που με περιβάλλει, οι δύο πρώτες ημερομηνίες είναι πολύ πιθανό να με βολεύουν. Ψήφισα την πρώτη και, αν είχα προσέξει ότι είναι multiple choice poll :eek:, θα είχα ψηφίσει και τη δεύτερη.
 

nickel

Administrator
Staff member
Για να μην τα πολυλογούμε, η σύναξη θα γίνει την Παρασκευή 12 Ιουλίου στο Mojo. Μη σπεύσετε να δηλώσετε από τώρα συμμετοχή: θα τα τακτοποιήσουμε όλα την Τετάρτη και την Πέμπτη της επόμενης εβδομάδας, να κλείσουμε και τα σωστά ανάκλιντρα, να κάνουμε και φρέσκες προμήθειες πατατάκια.

Να είμαστε καλά, να κάνουμε αιματηρές οικονομίες, για να ξαναβρεθούμε και στο τέλος του μήνα. Αρκεί να μη σκάει ο τζίτζικας (γιατί εγώ σκάω πιο εύκολα).
 

SBE

¥
Να είμαστε καλά, να κάνουμε αιματηρές οικονομίες, για να ξαναβρεθούμε και στο τέλος του μήνα. Αρκεί να μη σκάει ο τζίτζικας (γιατί εγώ σκάω πιο εύκολα).

Οι αιματηρές οικονομίες θα είναι για την αγορά των σκλάβων με τις τεράστιες βεντάλιες, υποθέτω. ;-)
 
Να περάσετε πολύ πολύ όμορφα.
Τελικά δεν θα μπορέσω σε καμία ημερομηνία, δυστυχώς. :(

Εκτός αν το ριπλέι γίνει μετά τις 27 Αυγούστου, ε; ε; :rolleyes:
 

nickel

Administrator
Staff member
Εκτός αν το ριπλέι γίνει μετά τις 27 Αυγούστου, ε; ε; :rolleyes:
Μετά το τέλος του Αυγούστου, σου στήνουμε και συναυλία αν χρειαστεί.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Ή μπορούμε να πιάνουμε στασίδι κάθε Παρασκευή στο Mojo, μέχρι να μπορέσουν να έρθουν όλοι. :)
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Saturday Friday Night - Ozomatli


- Dip to the dive, socialize, get ready for the Saturday Friday night.
- What you sayin', bro?
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ή μπορούμε να πιάνουμε στασίδι κάθε Παρασκευή στο Mojo, μέχρι να μπορέσουν να έρθουν όλοι. :)
Δεν είναι κακή ιδέα, μια χαρά είναι στο Mojo. :)
 
Δηλαδή, θέλετε να πείτε ότι την Παρασκευή θα χορεύουμε και θα τραγουδάμε, ή απλώς βάλατε τα γιουτιούμπια για να βγάλετε την υποχρέωση και να παραμείνωμεν όλοι παλουκωμένοι στα στασίδια με τα μοχίτα ανά χείρας;
 

daeman

Administrator
Staff member
Δηλαδή, θέλετε να πείτε ότι την Παρασκευή θα χορεύουμε και θα τραγουδάμε, ή απλώς βάλατε τα γιουτιούμπια για να βγάλετε την υποχρέωση και να παραμείνωμεν όλοι παλουκωμένοι στα στασίδια με τα μοχίτα ανά χείρας;
Do what you like :cool: - Blind Faith


Do right, use your head
Everybody must be fed
Get together, break your bread
Yes, together, that's what I said
Do what you like


Ginger Baker's Air Force




Doowutchyalike :up: - Digital Underground

 

nickel

Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε για τις ευχές. Λοιπόν, έχουμε και λέμε: Την Παρασκευή κάπου στις 9 θα αρχίσουμε να πηγαίνουμε εκεί. Έχουμε κλείσει τους δύο καναπέδες που είναι απέναντι από το μπαρ. Χωράνε κάπου 14 άτομα. Είναι και τα ορθάδικα. (Στη φωτογραφία εδώ, δεξιά.) Αν μέχρι αύριο αργά μαζευτούμε πάνω από 14 άτομα, να πάρω να κλείσουμε και κανένα ορθάδικο. Φέρτε μαζί σας και κανένα πατατάκι (ο Ζάζουλας μόνος του θέλει πέντε σακούλες). Να θυμάστε ότι θα πληρώνετε το ποτό σας άμα τη παραδόσει, να μην μπλεχτούμε με τα βερεσέδια.

Αλλά πάνω απ' όλα, μέχρι αύριο το βράδυ
.
πείτε μας αν θα μας κάνετε ευτυχισμένους με την παρουσία σας!



Mojo Club
Παπαδιαμαντοπούλου 36, Ιλίσια


(Ναι, εγώ θα είμαι εκεί...)
 
Top