PDA

View Full Version : Η Μαντόνα στην Ελλάδα!!!

andy
10-06-2008, 04:43 PM
Το καλύτερο μουσικό νέο που έχω ακούσει τελευταία!

Από το in.gr:

Και όμως, οι φήμες επιβεβαιώθηκαν. Το απόλυτο είδωλο της ποπ, η Μαντόνα έρχεται στην Ελλάδα. Η συναυλία είναι το Σάββατο 27 Σεπτεμβρίου στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Δύο χρόνια μετά την Confessions Tour -την πιο πετυχημένη εμπορικά τουρνέ από γυναίκα καλλιτέχνη- η Μαντόνα «ξαναχτυπά» με την Sticky & Sweet Tour για την προώθηση του νέου της, ενδέκατου, άλμπουμ Hard Candy, που ήδη είναι Νο1 σε πωλήσεις σε 27 χώρες, μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα.

Το ευρωπαϊκό σκέλος της περιοδείας της Μαντόνα ξεκινά στο Κάρντιφ της Ουαλίας στις 23 Αυγούστου, ενώ στις ΗΠΑ αρχίζει στις 3 Οκτωβρίου. Η περιοδεία περιλαμβάνει επίσης το Μεξικό και χώρες της Λατινικής Αμερικής.

Τα εισιτήρια για την πολυ-αναμενόμενη Sticky & Sweet Tour της Μαντόνα ήδη γίνονται ανάρπαστα σε ολόκληρη την Ευρώπη και τη Βόρεια Αμερική και γι' αυτό σε πολλές πόλεις προστέθηκε και δεύτερη συναυλία.

Η προπώληση εισιτηρίων για τη συναυλία στο ΟΑΚΑ ξεκινά στις 27 Ιουνίου στα Ticket House και Ticketpro.gr

Δάκρυα χαράς και συγκίνησης...

nickel
10-06-2008, 05:06 PM
Τέλος Σεπτέμβρη; Α καλά... Μέχρι τότε έχουμε Euro, Ολυμπιακούς, σεισμούς, καταποντισμούς, τα μπάνια του λαού, ποιος ζει και ποιος πεθαίνει!

andy
10-06-2008, 05:26 PM
Ναι, αλλά κι εγώ που δεν είμαι αθλητικός τύπος, με κάτι πρέπει να ασχοληθώ. Εσείς Ρεχάγκελ, εμείς Μαντόνα. :)

Porkcastle
10-06-2008, 08:58 PM
Χαίρομαι πολύ για τα νέα, αλλά λυπάμαι την τσέπη μου. :(
Ejekt, PJ Harvey, Leonard Cohen, Bjork, Lenny Kravitz και τώρα Madonna (και κάποιοι άλλοι τον Οκτώβρη που δεν σας ενδιαφέρουν)...
Πρέπει ή να βρω σπόνσορα ή να ψάξω τις διασυνδέσεις μου μπας και κάτσει καμιά πρόσκληση...

Pink Panther
11-06-2008, 01:28 PM
Επίσης, το πιο φθηνό εισιτήριο 8Ο ευρουλάκια!

Αντιγράφω από το yupi.gr:

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ:

Η προπώληση των εισιτηρίων για την "Sticky and Sweet" εμφάνιση της Madonna στην Ελλάδα θα ξεκινήσει στις 27 Ιουνίου και οι διαβαθμίσεις των τιμών τους ( Price Level ) είναι :

Τιμές Εισιτήριων

PL1 ( VIP ) 250 euro * καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στην ειδική VIP περιοχή στις κερκίδες του σταδίου

PL2 110 euro * καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου

PL3 100 euro * καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου

PL4 85euro* καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου

PITCH A 90 euro * όρθιοι , γενικής εισόδου στην αρένα, αλλά σε ειδική περιοχή μπροστά από τη σκηνή

PITCH B 80 euro * όρθιοι γενικής εισόδου στην αρένα

Σημεία προπώλησης και ώρες λειτουργίας

ΤΙCKET HOUSE

AΘΗΝΑ Πανεπιστημίου 42 (Εντός Στοάς) - Τηλ: 210 3608366
Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:30 Σάββατο: 10:30-16:00

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Πλατεία Αριστοτέλους 10 ( Tαμείο 2 Κινηματογράφου Ολύμπιον) - Τηλ: 2310 378691
Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:30 Σάββατο: 10:30-16:00

TICKETPRO.GR ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ON LINE
www.ticketpro.gr 24 ώρες το 24ωρο

Θα υπάρχει ένα όριο αγοράς 6 εισιτηρίων ανά άτομο

andy
11-06-2008, 01:33 PM
Ναι, αλλά χαλάλι. Εδώ μιλάμε για τη θεά!

curry
11-06-2008, 02:05 PM
Επίσης, το πιο φθηνό εισιτήριο 8Ο ευρουλάκια!

Για να παραφράσω τον Πανούση: "δεν μας χ***** ρε Μαντόνα;" :D

nickel
11-06-2008, 02:21 PM
Σπαστική αντίδραση, λόγω ημέρας:

Ναι, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι μία είναι η Μαντόνα. Το λένε κι οι Ιταλοί: Μαντόνα μία.

http://www.youtube.com/watch?v=UE2keRJY00s

andy
11-06-2008, 02:30 PM
Για να παραφράσω τον Πανούση: "δεν μας χ***** ρε Μαντόνα;" :D

Κοπελιά, μη βρίζεις τα θεία...
;)

stathis
11-06-2008, 02:32 PM
Χαλάλι τα 80 έουρα, αρκεί να είναι σαπόρτ το Καλομοίρι.

curry
11-06-2008, 02:34 PM
Χαλάλι τα 80 έουρα, αρκεί να είναι σαπόρτ το Καλομοίρι.

Άμα έχεις τέτοιον καημό, να στην κλείσουμε για πριβέ συναυλία!

stathis
11-06-2008, 02:38 PM
Ναι, και για lap dance, γιατί έχω τρελό σεβντά και δεν ξέρω πού να πω τον πόνο μου.

cythere
11-06-2008, 02:44 PM
Ναι, και για lap dance, γιατί έχω τρελό σεβντά και δεν ξέρω πού να πω τον πόνο μου.

Το λένε και σεβντά αυτό;

Zazula
12-06-2008, 07:31 AM
Κοπελιά, μη βρίζεις τα θεία...
Μη βρίζεις τη θεία, εννοείς μάλλον. :p

Zazula
12-06-2008, 07:34 AM
Έλα εδώ νέε μου και κλάψε στον ώμο μου - ξέρουμε 'μείς από ντέρτι ντάνσινγκ (http://www.lexilogia.gr/forum/showpost.php?p=5794&postcount=17)... :D

katerinaki1985
06-09-2008, 11:48 PM
Γεια χαρά σε όλους!! Όποιος ενδιαφέρεται για εισιτήριο για τη συναυλία της Μαντόνα στο Οακα στις 27 του μηνός, ας μου στείλει mail στη διεύθυνση [email protected]Ευχαριστώ!!:)

nickel
06-09-2008, 11:56 PM
Γεια χαρά, Κατερινάκι. Επειδή, σαν φτωχός πλην τίμιος αντιμινιστρέιτορ, οφείλω να προστατεύσω τα μέλη της Λεξιλογίας από σπάμερ, κάνε τον κόπο, σε παρακαλώ, να μου πεις, με προσωπικό μήνυμα, πώς διαθέτεις αυτά τα εισιτήρια, με ποια ιδιότητα. Αν δεν μου δώσεις ικανοποιητική εξήγηση, θα πρέπει να σβήσω το μήνυμά σου.

stathis
08-09-2008, 03:16 PM
Το "Κατερινάκι" δεν έχει αφήσει φόρουμ για φόρουμ (http://www.google.gr/search?q=%22katerinaki_1985%40hotmail.com%22&hl=el&filter=0)...

nickel
08-09-2008, 03:28 PM
Ε, να μην τη σβήσω τότε. Τόσοι και τόσοι την άφησαν. Αλλά μπορώ να κάνω πείραμα πώς είναι να διαγράφεις μέλος και να μένουν τα μηνύματά του.

Zazula
08-09-2008, 03:30 PM
Λογικά με permaban (και κατόπιν συναρίθμηση του χρήστη με τους troubled users) δεν διαγράφονται τα μηνύματά του.

stathis
08-09-2008, 03:38 PM
Εναλλακτικά, μπορείς να ψεκάσεις με Roundup, που καταπολεμά τον δάκο και τη spamουχρίτσα.

andy
20-09-2008, 02:44 PM
Τελικά, θα πάει κανείς στη συναυλία; Εγώ θα είμαι εκεί. Στείλτε μου πμ αν θέλετε να συναντηθούμε.

stathis
23-09-2008, 02:42 PM
O διευθυντής του ΟΑΚΑ, Κυριάκος Γιαννόπουλος, εξέφρασε τις ανησυχίες του για τον αγωνιστικό χώρο του σταδίου μετά την συναυλία της Μαντόνα, ωστόσο τόνισε ότι θα ληφθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα, προκειμένου οι ζημιές να μειωθούν στο ελάχιστο.

Μιλώντας στο ραδιόφωνο του NovaSports FM, ο Γιαννόπουλος είπε: «Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Υπάρχει ανησυχία μετά το προηγούμενο της Φρανκφούρτης, όπου αντικαταστάθηκε ολόκληρος ο χλοοτάπητας. Πήγαν δύο άνθρωποί μας στις συναυλίες στο Ολίμπικο της Ρώμης και στη Φρανκφούρτη κι έχουμε γνώση των λαθών που έγιναν για να τα αποφύγουμε. Εμείς θα χρησιμοποιήσουμε μία καινούρια τεχνική, αφού κάτω από το ξύλο στις κατασκευές θα υπάρχει καουτσούκ για ελαστικότητα, προκειμένου να υπάρχει η ελάχιστη δυνατή ζημιά. Το να φύγει ο χλοοτάπητας για τη συναυλία και να μείνει το υπόστρωμα δεν εξυπηρετεί σε τίποτα...

«Γιατί είναι δύσκολο να τοποθετηθεί ξανά και δεν ξέρουμε στο σημείο που θα μεταφερθεί αν θα φυλαχθεί με τις κατάλληλες συνθήκες. Επιπλέον η επόμενη αγωνιστική μετά τη συναυλία είναι στις 5 Οκτωβρίου (Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός), άρα μπορούμε να επανορθώσουμε κάποιες ζημιές, που τυχόν έχουν προκληθεί. Στη συνέχεια ακολουθεί διακοπή του πρωταθλήματος για δύο εβδομάδες λόγω εθνικών ομάδων, άρα θα έχουμε 22 μέρες για να ‘μπαλώσουμε’ τα όποια προβλήματα. Αμέσως μετά τη συναυλία θα βγάλουμε την επιφάνεια που θα τοποθετηθεί, άρα θα μείνει καλυμμένη και χωρίς ήλιο για μόνο 18-20 ώρες. Στη Φρανκφούρτη έβαλαν τους γερανούς μέσα στον αγωνιστικό χώρο και γι` αυτό προκλήθηκαν ζημιές. Εμείς το σκηνικό αυτό, που από ό,τι έχω ακούσει είναι τεράστιο, το βάζουμε πίσω από το γκολπόστ και πιάνει ελάχιστα μέτρα εντός αγωνιστικού χώρου. Θεωρούμε πως η ζημιά θα είναι στο ελάχιστο. Θα είναι πάντως ψέματα να πούμε ότι δεν έχουμε ανησυχία».

Απαραίτητη για τη συμφωνία με την εταιρία παραγωγής της συναυλίας υπήρξε η σχετική συγκατάθεση των δύο ομάδων που χρησιμοποιούν το γήπεδο.

«Πριν κλείσουμε τη συμφωνία με την παραγωγό εταιρία είχαμε μιλήσει και συμφωνήσει τόσο με τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ, που είναι οι δύο κύριοι χρήστες του σταδίου, όσο και με τη Σούπερ Λίγκα. Συμφωνήσαμε ότι ήταν ένα μεγάλο γεγονός και δεν θα έπρεπε να το χάσει το ΟΑΚΑ. Για να το πω και λαϊκά, από αυτή τη συμφωνία δεν θα φάει ψωμί μόνο το ΟΑΚΑ, αλλά και η χώρα γενικότερα, αφού αναμένονται πολλοί ξένοι. Οι δύο ΠΑΕ θεώρησαν ότι δεν έπρεπε να χαθεί η ευκαιρία και έδωσαν τη συγκατάθεσή τους. Τις ευχαριστούμε για αυτό, αφού είχαν τη δυνατότητα να αρνηθούν» τόνισε.

Τέλος, ο Κυριάκος Γιαννόπουλος τόνισε πως τα κέρδη από τη συναυλία θα είναι μεγάλα για το στάδιο. «Το ΟΑΚΑ υπολογίζουμε να κερδίσει από αυτή τη διαδικασία περίπου 500.000 ευρώ. Θεωρούμε πως κάναμε καλή συμφωνία. Αρκεί να σκεφτεί κανείς πως η συναυλία στο Παρκ Ντε Πρενς του Παρισιού είχε έσοδα 150.000 δολάρια, ενώ στο Μαυροβούνιο πλήρωσε η κυβέρνηση 15 εκατ. δολάρια για να γίνει η συναυλία».

http://www.in.gr/sports/article.asp?lngEntityID=940802&lngDtrID=246

stathis
26-09-2008, 12:43 PM
Τις τελευταίες μέρες, πάντως, το αγωνιώδες ερώτημα είναι αν η Καμπάλα, πέρα από τα άλλα θαυματουργά που κάνει, μπορεί να διώξει τη βροχή...
Ενδιαφέρον αρθράκι εδώ (http://www.enet.gr/online/online_text/c=113,dt=30.07.2007,id=78994248).

nickel
27-09-2008, 08:29 PM
Για όσους νιώθουν την παραμικρή στέρηση που δεν βρίσκονται απόψε στο χώρο της συναυλίας της Μαντόνα, διαβάζω ότι στο Novacinema2 θα έχει στις 11 τη συναυλία της στο Λονδίνο. Εγώ καλύφθηκα.

nickel
27-09-2008, 11:44 PM
Ο ανταποκριτής από το Λονδίνο επανέρχεται.

Το υπερθέαμα ξεκίνησε με μύηση στην καβάλα: ιππασία, άλογα και παράλογα. Το I feel love της άλλης βασίλισσας της ποπ. Έπειτα, στο Like a virgin, η Μαντόνα σε αλογάκι του λούνα παρκ. Στη συνέχεια, το σόου απογειώθηκε. Ωραίοι χορευτές, η Μαντόνα αεικίνητη, χρώματα, φώτα, οπισθοπροβολές, τα αναμενόμενα, αλλά καλοκαμωμένα. Ελπίζω το κοινό στην Αθήνα να το ευχαριστήθηκε, παρ' όλη την ταλαιπωρία. Μετράει και το «ήμουν κι εγώ εκεί».

Η συναυλία του Λονδίνου υπάρχει ολόκληρη σε γιουτιουμπάκια. Διαλέγω το πιο λιτό — λάτιν κέφι:

http://www.youtube.com/watch?v=GxqpOYF-ov0

Άντυ, περιμένουμε ανταπόκριση από Αθήνα.

Pink Panther
28-09-2008, 01:05 AM
Η συναυλία άρχισε στην ώρα της, η Μαντόνα απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ. Τέλεια σκηνική παρουσία, χορευτικά-χορευτές, φώτα, ήχος όλα προσεγμένα και στην τελευταία λεπτομέρεια. Βέβαια η ηλικία πια δεν επιτρέπει αρένα...κάτι ήξερα στον George (Michaels, ντε!!!) και είχα κλείσει θεσούλα. Τώρα ήθελα να νιώσω τον παλμό...τρομάρα μου!
Αυτά προς το παρόν. Πάω να πεθάνω.