Επειδή ορισμένοι πηγαίνουν με χίλια...

nickel

Administrator
Staff member
Να και λίγη σωστή καλλιέργεια της αριθμολαγνείας:

Talk show veteran Larry King signs off after 25 years

Veteran US broadcaster Larry King has presented the final edition of his long-running CNN talk show after 25 years with the cable news channel. The 77-year-old fought back tears as he told his audience: "Thank you, and instead of Goodbye, how about So Long?" President Barack Obama paid tribute to the star in a taped message, in which he said his show had "opened our eyes to the world beyond our living rooms". Larry King Live has ended after more than 6,000 shows and 50,000 interviews. [Συνέχεια στο BBC ή στο CNN]

 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
:)

Με ευχές συμπλήρωσε τα χίλια ποστάκια της η Κρίσταλ και το κεντρικό λεξιαρχείο επανέρχεται με κόντρα ευχές και το απαραίτητο σουβενιράκι:

 

crystal

Moderator
Ευχαριστώ, ευχαριστώ! Χαίρομαι που τα συμπλήρωσα με ευχές - ελπίζω να πιάσουν κιόλας! :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Κοουτσάρει ένα από τα πιο δραστήρια ελληνικά ιστολόγια αλλά προλαβαίνει και να κάνει τις βόλτες του και από εδώ.

Ο αγαπητός sarant συμπλήρωσε το 2000ό του σχόλιο στη Λεξιλογία, που απαθανατίζεται δεόντως:



Κέφι και όρεξη εύχομαι, και για τις επόμενες χιλιάδες!
 
Α, σ' ευχαριστώ πολύ, αγαπητέ Δόχτορα, με κάνεις και κοκκινίζω :)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Με τις φορουμανακατωσούρες, τα φόρτωσε στον πετεινό (όχι της FFF) και ο λεξίαρχος και παρέλειψε να επισημάνει το 1000ό ποστ του φίλτατου Ρογήρου.

Ιδού λοιπόν το σουβενιράκι



και πάντα ουσιαστικός στις παρεμβάσεις σου, αγαπητέ!

(Περίμενα και να χαμογελάτε εσείς και να μουρτζουφλιάζουμε εμείς...)
 
Ευχαριστώ πολύ, αγαπητέ! :-)

Καλά να είναι η συναρπαστικότερη παρέα που μου έτυχε να γνωρίσω!

[όσο για τα καλαθοσφαιρικά που μάλλον υποννοείτε... όσο κι αν προτιμώ να είμαι στο 2-1 και με επόμενο ματς εντός έδρας, έχει ακόμη πράμα η υπόθεση]
 

Zazula

Administrator
Staff member
Συγχαρητήρια σε όλους τους χιλιάρηδες (αυτεπεξηγούμενο) και τους μιραζιέρηδες (δίλιτροι). :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Καλές περιοδείες εύχομαι, Ρογήρε, όπως τις ποθείς, εικονικές ή πραγματικές, με χίλια! :)

1000 mph - OK Go
 

Earion

Moderator
Staff member
Χίλες ευχές κι από μένα (έχω δικαιολογία για την καθυστέρηση).

Και δωράκι από καρδιάς. Αναζητούσα κάτι αρκούντως μεσαιωνικό και εν ταυτώ ποδοσφαιρικό, και το βρήκα!



Ο Θέος, ως Μέγας Γεωμέτρης του Σύμπαντος. Καλιμπράρει το επόμενο φαλτσαριστό του Μέσι!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Άλλος ένας ιδιαίτερα αγαπητός χιλιάρης! Αζ, να τα πολλλλλλα:sneaky:μυριάσεις!:upz:



Και φτιάξε μας μια λίστα με προβλήματα, εσένα φαίνεται να σε ταλαιπωρεί η αναβάθμιση πιο πολλλλλά από όλους!
 
Χίλες ευχές κι από μένα (έχω δικαιολογία για την καθυστέρηση).

Και δωράκι από καρδιάς. Αναζητούσα κάτι αρκούντως μεσαιωνικό και εν ταυτώ ποδοσφαιρικό, και το βρήκα!
Ο Θέος, ως Μέγας Γεωμέτρης του Σύμπαντος. Καλιμπράρει το επόμενο φαλτσαριστό του Μέσι!


:):):)Χίλια ευχαριστώ, φίλτατε! Και το δωράκι άπαιχτο!:clap:
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Καθώς απουσιάζει ο ληξίαρχος υπηρεσίας, απαξάπαντες οι Λεξιλόγοι συγχαίρουν το Θέμη που πέρασε τα χίλια ποστ!



Το σουβενιράκι αρχειοθετήθηκε, γιατί δεν ξέρω πώς να κάνω ρισάιζ και δεν ανεβαίνει, αλλά θα διαβιβαστεί στο ληξίαρχο όταν ανοίξει η υπηρεσία και θα ανέβει αργότερα :)
 

daeman

Administrator
Staff member


Ο Θέμης τα εχίλιασε
τα ποστ του μες στη Λέξι
πάλι θα κάμομε γιορτή
η μέρα σαν θα φέξει


Ο Θέμης τα εχίλιασε
ήγινε μπλιό χιλιάνος
να ζιλιονάρει του εύχεται
ολόχαρος δαεμάνος

Είν' η σιωπή του μάλαμα
μα ο λόγος απ' τα χείλια
σαν βγαίνει του, ακούμε τον·
αξίζει γρόσα χίλια

Βεντέμες πάντα, Θέμη! χικ

Fiesta de la Vendimia de Chile Curicó :D
 
Σας ευχαριστώ όλους για την πολύ καλή παρέα που μου προσφέρατε στα καλά καθούμενα (κυριολεκτικά...). Και για το υγιεινό αλκοολίκι που κολλήσατε σε κάποιον που, όσο και να 'ναι, είναι επιρρεπής στις καταχρήσεις.

Κρύσταλ, Ρογήρε και Αζ, μην ξεχνάτε ότι τώρα είμαστε ισόβαθμοι. Δεν θα με στέλνετε πια για αγγαρείες, έτσι; Κι εσύ Άνεφ βιάσου να τα χιλιάσεις, γιατί άνευ την Άνεφ δεν μπορώ.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Σου τα είπανε όλα
Σου τα είπαν καλά
Σου τα είπανε πρώτοι
Ε, με γεια και χαρά!

Επί τη χιλιοστή αναρτήσει Θεμίου Κεφούχου του εν Εσπερία
 
Top