Multiquote

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μου είπε ο Ζάζουλας να περιγράψω το πρόβλημά μου, ας το κάνω λοιπόν: πώς κάνουμε Multiquote; Πατάω το κουμπάκι με τα πολλά εισαγωγικά το οποίο βρίσκεται δίπλα από το κανονικό quote και τίποτα.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Πατάς τα κουμπάκια που αντιστοιχούν στα μηνύματα που θες να τσιτάρεις. Το σύστημα κρατάει τα τρία τελευταία από αυτά. Μετά πατάς Reply (κάτω αριστερά από το πιο πρόσφατο ποστ τού νήματος), και είσαι έτοιμη. :)
 

Elsa

¥
Πατάς τα κουμπάκια που αντιστοιχούν στα μηνύματα που θες να τσιτάρεις. Το σύστημα κρατάει τα τρία τελευταία από αυτά. Μετά πατάς Reply (κάτω αριστερά από το πιο πρόσφατο ποστ τού νήματος), και είσαι έτοιμη. :)

Μου είπε ο Ζάζουλας να περιγράψω το πρόβλημά μου, ας το κάνω λοιπόν: πώς κάνουμε Multiquote; Πατάω το κουμπάκι με τα πολλά εισαγωγικά το οποίο βρίσκεται δίπλα από το κανονικό quote και τίποτα.

Τσ, τσ, τσ, τι σου είναι η επιστήμη...Δουλεύει!
(Ποτέ δεν είχα αναρωτηθεί τι κάνουν αυτά τα συμβολάκια, νόμιζα οτι είναι για διακόσμηση...:eek:)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Επιπλέον (και αν δεν κάνω λάθος, οπότε ο γαλιδεύς θα έρθει να μου επιβάλει σιωπητύριο):

Όποιος θέλει να σπάσει ένα quote για να δώσει επιμέρους απαντήσεις (όπως έκανε η Παλ Αύρα εδώ :)), ακολουθεί την απλή μέθοδο του μπακάλη: Κοπιπαστίζει Κοπιπαστάρει το quote με την αρχική και την τελική ετικέτα του όσες φορές χρειάζεται και κρατάει από κάθε αντίγραφο ό,τι θέλει να του απαντήσει.

Αν χρειάζεται να τσιτάρουμε περισσότερους από τρεις, ακολουθούμε και πάλι την απλή μέθοδο του μπακάλη: Ανοίγουμε το παράθυρο να απαντήσουμε στο νήμα και παράλληλα ανοίγουμε δεύτερη καρτέλα με το ίδιο νήμα, και αρχίζουμε στη δεύτερη καρτέλα να ανοίγουμε απαντήσεις ξεκινώντας με το επιθυμητό τσιτάτο. Κόβουμε το τσιτάτο, το τσιγαρίζουμε, το αφήνουμε να πάρει βράση, το μεταφέρουμε και το κολλάμε στο πρώτο παράθυρο. Γυρνάμε στο δεύτερο, κλείνουμε το παράθυρο της απάντησης, ξεκινάμε απάντηση με δεύτερο τσιτάτο κ.ο.κ. Αλατοπιπερώνουμε κατά βούληση με φατσούλες, φωτογραφίες κλπ.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Εννοεί ότι κάτω από κάθε μήνυμα υπάρχει ένα κουμπάκι με ένα + και με “. Αυτό πατάς και μετά πατάς το Reply που είναι κάτω κάτω αριστερά.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Εννοεί ότι κάτω από κάθε μήνυμα υπάρχει ένα κουμπάκι με ένα + και με “. Αυτό πατάς και μετά πατάς το Reply που είναι κάτω κάτω αριστερά.

Αυτό που δείχνει το βέλος... :)



Βιαστικές δουλειές, πατημασιές στο βούτυρο (ή φαντάσματα από βέλη)...:eek:
 

Attachments

  • multiquote.jpg
    multiquote.jpg
    21.2 KB · Views: 395

SBE

¥
Eυχαριστώ πολύ, είσαστε φοβεροί μέχρι και εικονογράφιση! Ουάου!
 
Top