σαπό

daeman

Administrator
Staff member
Μερσί Ζαζ για την επιβεβαίωση των ηλεκτρολογικών ασμάτων. Εννοείται πήγαιναν παρέα με άλλα λουμπενακούσματα, θα τον σπάσω τον καθρέφτη που κοιτιέσαι κλπ. Ήταν άλλωστε
Μοδεράτορες, τι μου το διορθώσατε το λεφωρείο, αφού το είχα βάλει και με πλαγιαστά, λεφωρείο, όπως αυτά του ΚΤΕΛ, όπως λέμε κενωνία. :inno:

Χμ, δάκτυλος απλογραφιστών, θέλανε να το κάνουν λεφορείο.:eek:

Ζαζ; Ζαζ; Ου ε λε Ζαζ; Λα Ζαζ ε λα. Ζε σουί Νταεμάν. ;)
Ναι, εγώ το έκανα, σόρι που δεν πρόσεξα την έμφαση με τα πλάγια. Πάω να το ματαφτιάξω.
Ωστόσο: λεφωρείο > λεφωρατζής > λε φωρατής, ενώ λεφορείο > λε φορείο, κατάλληλο γι' αυτή τη χρήση. :)
 

bernardina

Moderator
Ούτε Ζαζ μωρ' ούτε τζαζ
κι όμως όλα τα ισάζ'
μέχρι και το λεφωρείο
και στο τέλος ωρ' ψυχή μου
θα τον πάρουν με φορείο. :twit:
 

bernardina

Moderator
Εγώ θέλω να ξαναμπεί ο Θησέας και να ζητήσει τρανσουλέισιο, όπως το συνηθίζει :devil:
 

daeman

Administrator
Staff member
E, τότε θα πούμε «δικαίωμα» (για να τη βγάλουμε στο ντούκου), θα φορέσουμε διακριτικά τα σαμπό και το καπελάκι μας στραβά - και φεύγοντας θα πούμε «πάσο» αντί για «σαπό». ;)

Never mind that, Theseus, them who write them can certainly translate them, albeit with a lot of headscratching.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Το βλέπω εγώ το νηματάκι να τραβάει λάνγκσαμ-λάνγκσαμ κατά trash me μεριά. :whistle::p
Πρώτα Θανάσης Στεριώτης (στο #17), κατόπιν ο τρισπανμέγιστος θεός traShάκης Κούκος (στο #18) — και μετά βλέπουμε! :woot:
http://lexilogia.gr/forum/showthread.php?863-Το-νήμα-του-Θανάση&p=42192&viewfull=1#post42192
 

bernardina

Moderator
Πρώτα Θανάσης Στεριώτης (στο #17), κατόπιν ο τρισπανμέγιστος θεός traShάκης Κούκος (στο #18) — και μετά βλέπουμε! :woot:
http://lexilogia.gr/forum/showthread.php?863-Το-νήμα-του-Θανάση&p=42192&viewfull=1#post42192

Άλλο ένα θεϊκό νήμα! Να, κάτι τέτοιες στιγμές αισθάνομαι σαν αχόρταγο παιδάκι σε μαγαζί γεμάτο λιχουδιές. Βρε, τι έχω να δω ακόμααα (λέει τρίβοντας τα χέρια της με αγαλλίαση).
 
Top