Κολπάκια για το YouTube

MelidonisM

New member
Daeman: Αν το «βαραίνει η σελίδα» σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα καθυστέρησης, ΟΚ. Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα - και μάλιστα με σύνδεση μόνο 2 Mbps, αφού δεν υπάρχει δυνατότητα μεγαλύτερης ταχύτητας στην περιοχή που μένω.
Διαφορετικά, και για το σπαμάρισμα των συζητήσεων, ρίξε μια ματιά σ' εκείνο το νήμα.


ούτε σε εμένα, μπορεί για άλλους όμως με πιο αργή σύνδεση. Εδώ πώς τα πέτυχες και είναι μικρότερα από τα συνήθη;
υ.γ.
Νήμα πρωταπριλιάτικο;:D
 

MelidonisM

New member
Εγώ πάντως, εξίσου μεγάλα τα βλέπω...

Λάθος μου. Μεγάλα με chrome. Για μπες με firefox, μου τα δείχνει μικρότερα, κομμένα στη μέση, με το κλικ εκκίνησης στην άκρη.
 

LostVerse

Member
Δεν αφορούν το ίδιο το ΥΤ, αλλά βοηθούν. To πρώτο επιτρέπει το κόψιμο επιλεγμένων κομματιών από μεγαλύτερα βίντεο, το δεύτερο επιτρέπει το τράβηγμα του ήχου από ένα βίντεο σε μορφή ΜΡ3. Και τα δυο απλούστατα στην χρήση, ειδικά το δεύτερο.

TubeChop - Chop YouTube Videos
www.[B]tubechop[/B].com/ - Cached
TubeChop allows you to easily chop a funny or interesting section from any YouTube video and share it.

YouTube to MP3 converter and free online video downloader. The best downloader for you
www.flv2mp3.com/ - Cached
What is flv2mp3.com? How can I use your website? Flv2mp3.com is free of charge and is developed for converting flash video files like YouTube to MP3 or other ...
 

daeman

Administrator
Staff member
Και τα αναμενόμενα κολπάκια του YouTube:

Ξεκινά τις χρεώσεις και το YouTube

Αν είναι να ακολουθήσει το παράδειγμα των Νέων, να λείπει το βύσσινο του συνδρομητικού γιουτουμπουκέτου, γιατί τότε - εκτός από το να βλέπουμε - θα ακούμε και άλλα αντ' άλλων. Γιατί το λέω αυτό; Κοιτάξτε, θαμάξτε και τρομάξτε:

[...] Μέχρι σήμερα σύμβαση έχουν υπογράψει οι περίπου 30 τέτοιου είδους εταιρείες.

Οι πρώτες τιμές που έχουν ανακοινωθεί είναι 4,5 ευρώ το μήνα για το κανάλι που παραδίδει μαθήματα
γκόλφ, για αυτό με τα αστεία βίντεο 2,5 ευρώ τον μήνα, για το κανάλι που θα δείχνει στεντ απ κόμεντι η χρέωση θα έιναι 2,5 ερυώ. Επιπλέον, η χρέωση θα εξαρτάται από το εάν ο συνδρομητής επιθυμεί να αποκλείει την εμφάνιση διαφημίσεων, ή να όχι.

Πάντως, το μεγαλύτερο μέρος του διαδικτυακού βιντεοκαναλιού
, θα παραμείνει προς το παρόν έως έχει, δηλαδή δωρεάν.

Ελπίζω, για το καλό των συνδρομητών και της εφημερίδας, το περιεχόμενο που προσφέρεται επί συνδρομή από τα Νέα να έχει περάσει από μια στοιχειώδη επιμέλεια. Δεν θέλει πολλά· ακόμα κι ένα δεκάχρονο παιδί μπορεί να διορθώσει τέτοιο χάλι.
Ε, λοιπόν, να όχι· νά, έως να έχει. :p

Εκείνο το «στεντ απ κόμεντι» είναι η κωμωδία των καρδιοχειρουργημένων; Ή μήπως άλλη μια φούσκα; Έστω μικρή, μπαλονάκι. Ας μην γκρινιάζω και πολύ όμως, γιατί υπάρχει και η απόδοση «ξεσηκωτική κωμωδία», από «επίσημες» γραφίδες.

Ναι, Μπέρνη, κι αυτό για άλλο νήμα είναι. Με συγχωρείτε που υποδαυλίστηκα. ;)
 

Attachments

  • NEA_YouTube.jpg
    NEA_YouTube.jpg
    72.1 KB · Views: 180

Zazula

Administrator
Staff member
Daeman, στο φωτό που 'βαλες διάβασα You lube και χάρηκα. :p
 
Top