Το In.gr και η μεγάλη προσφορά

Έχετε δει ότι το In.gr πλέον έχει κλειδώσει το λεξικό που κάποτε διέθετε δωρεάν και πλέον προσφέρει Συνδρομητικά 14 λεξικά για 19 ευρώ :blink:;
Δείτε εδώ: http://dictionary.in.gr/Promo.aspx
Ουσιαστικά από όσο είδα είναι όλα τα λεξικά της ΜΑΤΖΕΝΤΑ. Αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω είναι γιατί η ΜΑΤΖΕΝΤΑ να τα δώσει τζάμπα πράγμα στο IN.gr.
Αν όντως είναι έγκυρη η προσφορά/συνδρομή, τότε γιατί να σκάσω έναν σάκο χρήματα για να αγοράσω τα ηλεκτρονικά λεξικά μεμονωμένα, όταν μπορώ να τα έχω μέσω της σελίδας αυτής;
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος συνάδελφος έχει αγοράσει συνδρομή και τι γνώμη έχει.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω είναι γιατί η ΜΑΤΖΕΝΤΑ να τα δώσει τζάμπα πράγμα στο IN.gr.
Και η Ματζέντα και το in.gr ανήκουν στον ίδιο όμιλο (ΔΟΛ). Ο οποίος (όμιλος) έχει κέρδη και από την αύξηση της κίνησης στο in.gr, την οποία (αύξηση της κίνησης) προσδοκά να επιτύχει μέσω της προσφοράς τής Ματζέντας.
 
Και η Ματζέντα και το in.gr ανήκουν στον ίδιο όμιλο (ΔΟΛ). Ο οποίος (όμιλος) έχει κέρδη και από την αύξηση της κίνησης στο in.gr, την οποία (αύξηση της κίνησης) προσδοκά να επιτύχει μέσω της προσφοράς τής Ματζέντας.

ΟΚ, that makes sense then!
 

daeman

Administrator
Staff member
Επίσης, απ' ό,τι βλέπω στη σχετική σελίδα, η τιμή των 19 ευρώ είναι για ετήσια συνδρομή (και μόνο για χρήση μέσω διαδικτύου) και όχι για αγορά λεξικού.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Α, ξέχασα και το άλλο: :) Το πόσο θα τιμολογήσει η Ματζέντα για το εν λόγω Software-as-a-Service το in.gr (το οποίο ξέρουμε ότι τιμολογεί τον τελικό αγοραστή) θα βοηθήσει αμφότερες τις προαναφερθείσες θυγατρικές τού ΔΟΛ να ρυθμίσουν το ύψος τής φορολογητέας ύλης τους και των λογιστικών αποτελεσμάτων τους (όπως κι όλες οι τόσες άλλες ενδομιλικές πράξεις). ;)
 
Επίσης, απ' ό,τι βλέπω στη σχετική σελίδα, η τιμή των 19 ευρώ είναι για ετήσια συνδρομή (και μόνο για χρήση μέσω διαδικτύου) και όχι για αγορά λεξικού.

Αυτό εννοώ! Καλύτερα 19 ευρώ για 14 λεξικά, παρά δεν ξέρω κι εγώ πόσα για τα ίδια.
 
Top