Petition: Bring Zazcat back

Να επιστρέψει ο Ζαζόγατος;

  • Όχι, ευτυχώς γλιτώσαμε, μια χαρά είναι εκεί που βρίσκεται

    Votes: 3 17.6%
  • Γάτε, ζούμε, για να σε ξαναδούμε

    Votes: 12 70.6%
  • Ποιος είναι ο Παβλάρας;

    Votes: 0 0.0%
  • Είναι μνημονιακός ο γάτος ή αντί;

    Votes: 0 0.0%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ/Γαβ γαβ!

    Votes: 2 11.8%

  • Total voters
    17
  • Poll closed .

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Με την αποστράτευση του γάτου-πεζοναύτη από τον Zazula σείονται συθέμελα ιστορικές στιγμές του φόρουμ. Πώς θα απολαμβάνουν οι νεότεροι τις διάσπαρτες διαμάχες Παβλάρα-Γαλιδέα όταν και οι δύο πρωταγωνιστές θα ζουν μόνο στις αναμνήσεις των παληουρέων;

Αποφασίζω λοιπόν να απευθύνω έκκληση στον χειριστή του γάτου ντούρασελ μέσω της τετραήμερης
δημοσκόπησης (όσο ο Λάζαρος...) ώστε να επαναφέρει την πολυαγαπημένη μας αβατάρα του.

Η δημοσκόπηση είναι πολλών επιλογών.
 
Συμφωνώ και επαυξάνω... Έκανα κάθε πρωί εικονική γυμναστική μαζί του και νομίζω πως έχασα και μερικούς πόντους έτσι... :D:D:D
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Καλά, πώς έγινε αυτό το μαγικό πριν το δημοσιεύσω και είχα απαντήσεις; Ο γάτος είχε υπερφυσικές δυνάμεις;
 
Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα! Δεν είναι δυνατό!
Επειδή δεν γίνεται ν' αντέξουμε και αυτό το σκληρό χτύπημα της μοίρας ζητούμε να επιστρέψει πάραυτα ο πεζοναύτης γάτος!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Δεν το περίμενα ποτέ από τον εαυτό μου, μετά από τις συζητήσεις που έχουν γίνει, π.χ., εδώ, εδώ και εδώ, συμφωνώ: θέλουμε το γάτο πίσω, τώρα!
 

crystal

Moderator
Στεναγμός τεράστιας ανακούφισης σείει τα στήθη μου κι ατενίζω τη μοτοσικλέτα με ανείπωτη χαρά. Και να μάρσαρε το γκιφ, πάλι δεν θα με πείραζε. Λευτεριά στον γάτο!
 
Επισημαίνω, πάντως, ότι το εκλογικό σώμα της Λεξιλογίας δεν απαντά στο ερώτημα αν ο γάτος είναι μνημονιακός ή αντιμνημονιακός. Ενδεχομένως θα έπρεπε να διενεργηθεί χωριστή δημοσκόπηση για ένα τόσο καίριο ζήτημα.
 

Earion

Moderator
Staff member
Αδύνατον ο γάτος Ζάζουλας να αποσυνδεθεί από την αρχετυπική εικόνα του γάτου γυμναστή.
Σε τι λεκτικά γυμνάσματα θα μας υποβάλλεις στο εξής χωρίς τα παραγγέλματα του Ζαζουλόγατου;

Μέσα στου Ζάζουλα τη γούβα, μες σε καπνούς και σε βρισιές
ο γάτος κλείστη στη λακούβα και τέρμα οι ...λεξιπλασιές!​

Δαγκωτό και με λύσσα για την παλινόρθωση του γάτου.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Είναι το νέο μοντέλο δημοσκόπησης, ντουμπλ φας (και πολλαπλ φας, μπορώ να πω), και το κοινό δεν έχει εξοικειωθεί ακόμη με αυτά τα σύνεργα του σατανά...
 
Στεναγμός τεράστιας ανακούφισης σείει τα στήθη μου κι ατενίζω τη μοτοσικλέτα με ανείπωτη χαρά.
Αυθαδιάζει η μειοψηφία, μου φαίνεται. Την παρεξηγήσανε τη δημοκρατία και θα πρέπει να τους συνετίσουμε.
 

Zazula

Administrator
Staff member
 
Εγώ πάντως ως τύπος του καναπέ ή ακριβέστερα της καρέκλας τον λυπόμουν τον κακομοίρη το γάτο. Ελπίζω τώρα να έχει κουλουριαστεί σε κανέναν καναπέ και να παίρνει -επιτέλους!- τον υπνάκο του.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ναι, αλλά να γυρίσει κι ο Παβλάρας! Τι φλώρικα είναι αυτά;
[εκβιασμός]Άμα γυρίσει ο Γάτος, θα γυρίσει και ο Παβλάρας. [/εκβιασμός]
 

Zazula

Administrator
Staff member
[εκβιασμός]Άμα γυρίσει ο Γάτος, θα γυρίσει και ο Παβλάρας. [/εκβιασμός]
Πρώτον, δεν λέγεται εκβιασμός αλλά «leverage». :D
Δεύτερον, σου επισυνάπτω ένα καλό (γατο)γκιφάκι και για σένα: :p
 

Attachments

  • admin_power.gif
    admin_power.gif
    40.7 KB · Views: 503
Γιατί κλείσατε το δημοψήφισμα? Ούτε που πρόλαβα να το πάρω χαμπάρι!

ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΓΑΤΟ ΣΤΟ ΛΑΟ!!!
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Γιατί όπως βλέπεις, the powers that be κωφεύουν... :D

Και για να μην αφήνω την ασίστ μισή:
1 Πᾶσα ψυχὴ ἐξουσίαις ὑπερεχούσαις ὑποτασσέσθω· οὐ γάρ ἐστιν ἐξουσία εἰ μὴ ὑπὸ Θεοῦ· αἱ δὲ οὖσαι ἐξουσίαι ὑπὸ τοῦ Θεοῦ τεταγμέναι εἰσίν· (προς Ρωμ. 13:1)
 
Φοβάμαι ότι, αν δεν ποστάρει κανείς εδώ, το νήμα θα φύγει από την πρώτη σελίδα του φόρουμ και στο τέλος θα θρηνήσουμε μοτοσικλετιστικό δυστύχημα.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Με κάνετε να νιώθω σαν την ιστορία με την New Coke... :D
 
Top