Firefox keyboard shortcuts

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ξαφνικά άρχισε να μου λειτουργεί ένα shortcut που δεν ήξερα ότι υπήρχε: όταν πάω μέσα στο Firefox να πατήσω την απόστροφο, μου βγάζει ένα shortcut που ονομάζεται quick find link και μου ανοίγει ένα παραθυράκι στο κάτω αριστερό μέρος της σελίδας, και φυσικά δεν μπορώ να βάλω απόστροφο. Πώς έγινε αυτό ξαφνικά και πώς απαλλάσσομαι;

Α, και κάτι άλλο. Δεν το κάνει συνέχεια. Το έκανε προηγουμένως όταν έγραφα την απάντησή μου σε άλλο νήμα, μέχρι που αναγκάστηκα να γράψω το κείμενό μου πρώτα σε Word, για να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την απόστροφο, αλλά τώρα μπορώ να γράψω κανονικά.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Μου φαίνεται πως διορθώθηκε μόλις άδειασα την Cache, αλλά δεν παίρνω και όρκο, επειδή ούτε προηγουμένως το έκανε συνέχεια.
 

nickel

Administrator
Staff member
Η απόστροφος δεν πρέπει να γίνεται συντόμευση όταν βρίσκεσαι μέσα σε πλαίσιο όπου γράφεις!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Και όμως έγινε, όχι μία αλλά πολλές φορές! Συγχρόνως σταματούσαν να δουλεύουν τα πλήκτρα με τα βέλη κατεύθυνσης, έπρεπε μόνο με κλικ να πάω σε συγκεκριμένο σημείο του κειμένου μου. Ελπίζω να διορθώθηκε μόνιμα τώρα που άδειασα την cache, αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αυτό, αλλιώς θα με τρελάνει.
 
Για να μην ανοίξω άσκοπα άλλο νήμα να ρωτήσω εδώ...

Πώς αφαιρούμε add-ons από τον Firefox; Γιατί ο Λάζαρος αντί να μου ανασταίνει αρχεία μού πεθαίνει τον Mozilla και τα δικά μου νεύρα, αφού κάνει 122 λεπτά να ανοίξει... και κάθε φορά μου βγάζει error message.

Ευχαριστώ πολύ! :)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Εργαλεία -> πρόσθετα -> (κλίκ στο πρόσθετο που γίνεται μπλε) -> απεγκατάσταση. Αγγλιστί φαντάζομαι tools -> add-ons -> remove αλλά δεν παίρνω κι όρκο :)
 
Ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω, αλλά θυμάμαι ότι το είχα βρει και κάτι δεν πήγαινε καλά και τότε... και γι' αυτό ρώτησα... :confused:
 
Top