Πρόβλημα με τη γνησιότητα του Windows Office

pit

New member
Το πρόβλημα άρχισε στα καλά καθούμενα πριν από δυο βδομάδες, όταν ξαφνικά μου πέταξε ένα παραθυράκι που έλεγε ότι το Windows Office που έχω (τότε το 2003) δεν είναι αυθεντικό. Έπαθα πλάκα. Το Win Office 2003 το χρησιμοποιούσα για 3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Να αναφέρω επίσης ότι το παραθυράκι έλεγε ότι σε 3 μέρες θα λήξει, αλλά δεν έληγε ποτέ. Μου εμφάνιζε, όμως, το παραθυράκι κάθε φορά που άνοιγα το Word. Το παραθυράκι με παρέπεμπε στην αντίστοιχη σελίδα της Microsoft, στην οποία μου πουλούσαν ένα καινούργιο, με τη δικαιολογία ότι αυτό που έχω είναι ψεύτικο...

Λίγες μέρες μετά, φόρτωσα το Win Office 2007. Στην αρχή λειτουργούσε κανονικά, αλλά και αυτό στην πορεία μου πέταγε το προαναφερθέν παραθυράκι. Έχω κάνει, εννοείται, πολλές φορές επιδιόρθωση ή εκ νέου απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, αλλά nada...

Τι να κάνω; Καμιά ιδέα;
 

pit

New member
To 2007 είναι σπασμένο, αλλά με κωδικούς. Το 2003 είναι πολύ καλά αντιγραμμένο από τεχνικό. Το 2003 το χρησιμοποιούσα 3-4 χρόνια. Τώρα του 'ρθε;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Υπάρχει πιθανότητα να κατέβασες ενημέρωση που περιέχει το Windows Genuine Advantage, το οποίο σε προειδοποιεί κάθε τρεις και λίγο ότι το πρόγραμμα που χρησιμποιείς δεν είναι αυθεντικό-που δεν είναι, δηλαδή.

Εκτός από το να αλλάξεις σε open office, ωστόσο, δεν ξέρω τι άλλο να προτείνω...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εγώ προτείνω να μπεις στο σάιτ της Μάικροσοφτ, να σκάσεις καμιά εκατοστή ευρώ και να αγοράσεις το 2007 Student γνήσιο - και θα το κατεβάσεις αμέσως.
 

pit

New member
Νομίζω πως το έλυσα το πρόβλημα. Πρέπει να ήταν αυτό που μου είπες. Υπάρχουν διάφορες λύσεις γι' αυτή την ανανέωση στο ίντερνετ.

Ευχαριστώ!
 

pit

New member
Εγώ προτείνω να μπεις στο σάιτ της Μάικροσοφτ, να σκάσεις καμιά εκατοστή ευρώ και να αγοράσεις το 2007 Student γνήσιο - και θα το κατεβάσεις αμέσως.

Αλεξάνδρα, αυτό θα κάνω κάποια στιγμή (μάλλον με το 2010).

Νομίζω ότι το έλυσα... Ίδωμεν.
 

nickel

Administrator
Staff member
Τα λεξικά γιατί δεν έχουν την έκφραση «με γεια τα μάτια»;
 
Το πρόβλημα άρχισε στα καλά καθούμενα πριν από δυο βδομάδες, όταν ξαφνικά μου πέταξε ένα παραθυράκι που έλεγε ότι το Windows Office που έχω (τότε το 2003)

Απ' όσο ξέρω το συγκεκριμένο προϊόν λέγεται "Microsoft Office" και όχι "Windows Office".
 

nickel

Administrator
Staff member
Απ' όσο ξέρω το συγκεκριμένο προϊόν λέγεται "Microsoft Office" και όχι "Windows Office".

Το αφήσαμε στραβό για να μη μας πιάνουν τα μηχανάκια (και το μάτι). :)
 

pit

New member
Τώρα είδα ότι απαντήσατε κι άλλοι στο νήμα!

Έχετε δίκιο, όχι το Windows Office, αλλά το Microsoft Office. Λόγω κεκτημένης ταχύτητας...

Το Open Office το έχω, αλλά δεν μ' αρέσει καθόλου. Νιώθω ότι είναι ένα παιδικό προγραμματάκι. Δεν ξέρω γιατί... Μου φαίνεται χοντροκομμένο.

Μάλλον θα αγοράσω το 2007 κανονικά.

Thanks!
 
Top