Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 31 to 40 of 44

Thread: Facebook: Το φακέλωμα του αιώνα

Administrator nickel's Avatar
    Το τελευταίο πράγμα που θα θέλαμε, Μαρίνο, είναι να γίνει η υπογραφή σου «Με βρίσκετε εδώ και εδώ (φέρτε και τσιγάρα)».
    Μένω ΕυρώπηΣύγκρουση ιδεών, όχι βία και μισαλλοδοξία: δεν οδηγούν πουθενά. (Λ. Κύρκος)Άντε, πέρασε κι αυτό
    ΕΝΑ ΝΗΜΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΑ. Staying hungry, staying foolish. Το διαδίκτυο βλάπτει όταν δεν σκέφτεσαι.

Senior Member Marinos's Avatar
    Quote Originally Posted by nickel View Post
    Το τελευταίο πράγμα που θα θέλαμε, Μαρίνο, είναι να γίνει η υπογραφή σου «Με βρίσκετε εδώ και εδώ (φέρτε και τσιγάρα)».
    Α, γιαυτό δεν υπάρχει περίπτωση. Έχω να καπνίσω σαρανταεννέα μέρες! And counting...
    Με βρίσκετε και εδώ.

Senior Member bernardina's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinos View Post
    Α, γιαυτό δεν υπάρχει περίπτωση. Έχω να καπνίσω σαρανταεννέα μέρες! And counting...
    Way to go, Diver!
    Ζωή σου είναι ό,τι έδωσες
    τούτο το κενό είναι ό,τι έδωσες
    το άσπρο χαρτί.

Γ.Σ.

Senior Member Marinos's Avatar
    Quote Originally Posted by oliver_twisted View Post
    όχι, κύριε 'σαγγελέα, το ξέρουμε το παιδί, καλό είναι, δεν κάνει τέτοια πράματα, μόνο βάζελος να μην ήτανε!
    Εδώ όμως πρέπει να κάνω μια μικρή διόρθωση, χανούμι είναι ο υποφαινόμενος. Θα λείψω για μια μπίρα, το γράφω να μην ανησυχείτε!
    Με βρίσκετε και εδώ.

Senior Member SBE's Avatar
    Στο επόμενο μπλογκ το ψευδώνυμο θα είναι Καταρίνα Μπλουμ.

Πίσω στα φεϊσμπουκικά, εγώ ήμουνα σε λίστες και γκρούπ κλπ από το '95 (και άργησα), και πιστεύω ότι έκανα και εγώ τότε ανοησίες και έδινα πάρα πολλές προσωπικές πληροφορίες και μοιραζόμουν σκέψεις παρεξηγήσιμες, με το όνομά μου φαρδύ- πλατύ, από λογαριασμό που εύκολα έβρισκε κανείς κλπ κλπ. Ε, μου βγήκε ξινό δυο- τρεις φορές και έμαθα το μάθημά μου (το κύριο μάθημα πάντως ήταν ότι κυκλοφορούν πολλοί ψυχοπαθείς ανάμεσά μας, και η ανωνυμία του ιντερνέτ τους βολεύει πάρα πολύ).
    Κάποιος που είναι τώρα είκοσι χρονών πιθανόν να μην έχει καταλάβει πόσοι μπορεί να τον διαβάζουν. Θα μάθει. Ο μπλόγκερ- εγκληματίας είναι σαν αυτούς που διαβάζουμε που πάνε να ληστέψουν τράπεζα και το ανακοινώνουν στο τουίτερ.

Senior Member Hellegennes's Avatar
    Βρε Μπερναντίνα, για σένα μπορεί να μην δουλεύει, όμως για τον μέσο χρήστη Ίντερνετ δουλεύει εξαιρετικά καλά το σκηνικό με τις προτάσεις. Ειδικά στο youtube είναι ένα από τα κύρια χρηστικά σημεία του, που το έκαναν δημοφιλή. Και γενικά δουλεύει καλά για τον μέσο χρήστη. Για σένα μπορεί να μην δουλεύει και καθόλου, αλλά ο ιστός δεν είναι custom-made.

Quote Originally Posted by bernardina View Post
    Α, και τι κόλπο είναι αυτό τώρα τελευταία, να πληκτρολογείς μια λέξη για γκούγκλισμα και να σου φοράει αμέτι μουχαμέτι καπέλο αυτή που νομίζει πως οφείλεις να θέλεις; Θα ξαναβρίσω...
    Αυτό μπορείς να το απενεργοποιήσεις (υποθέτω εννοείς το autocomplete του Google instant). Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του Google (τέρμα δεξιά, κάτω από το sign in, στο κουμπί με το γρανάζι) και από τα settings να επιλέξεις το "never show instant results" του "Google instant predictions".

Παρεμπιπτόντως, αυτό το ίδιο το κάνει σε εξοργιστικό βαθμό και με άκρως εκνευριστικό τρόπο και το ΛΚΝ.

HandyMod drsiebenmal's Avatar
    Quote Originally Posted by Hellegennes View Post
    Παρεμπιπτόντως, αυτό το ίδιο το κάνει σε εξοργιστικό βαθμό και με άκρως εκνευριστικό τρόπο και το ΛΚΝ.
    Συν(εν)αριθμούμαι.
    Wer die Wahrheit nicht weiß, der ist bloß ein Dummkopf. Aber wer sie weiß, und sie eine Lüge nennt, der ist ein Verbrecher!
    We base decisions on facts, not superstition, not what our ideology tells us but rather what we can observe

δεῖ δὲ χρημάτων, καὶ ἄνευ τούτων οὐδὲν ἔστι γενέσθαι τῶν δεόντων
    Η Ελλάδα είναι Ευρώπη, η Ευρώπη είναι Ελλάδα!

Administrator nickel's Avatar
    Quote Originally Posted by Hellegennes View Post
    Βρε Μπερναντίνα, για σένα μπορεί να μην δουλεύει, όμως για τον μέσο χρήστη Ίντερνετ δουλεύει εξαιρετικά καλά το σκηνικό με τις προτάσεις. Ειδικά στο youtube είναι ένα από τα κύρια χρηστικά σημεία του, που το έκαναν δημοφιλή. Και γενικά δουλεύει καλά για τον μέσο χρήστη. Για σένα μπορεί να μην δουλεύει και καθόλου, αλλά ο ιστός δεν είναι custom-made.
    Είμαι βέβαιος ότι έχεις αντιληφθεί ότι εδώ φιλοξενούμε πολλούς που απεχθάνονται να γίνονται κοπάδι. (Πώς είπες; Ότι ένας απ' αυτούς είσαι κι εσύ; Μμμ, λες και δεν το είχαμε καταλάβει...) Αν δεν βάλουν εδώ τις φωνές για τα δικαιώματα αλλά και τις παράλογες απαιτήσεις των μειοψηφιών, πού θα τις βάλουν;
    Μένω ΕυρώπηΣύγκρουση ιδεών, όχι βία και μισαλλοδοξία: δεν οδηγούν πουθενά. (Λ. Κύρκος)Άντε, πέρασε κι αυτό
    ΕΝΑ ΝΗΜΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΝΙΑ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΑ. Staying hungry, staying foolish. Το διαδίκτυο βλάπτει όταν δεν σκέφτεσαι.

Senior Member Hellegennes's Avatar
    Εγώ πάντως σαν καλό κοπάδι, χρησιμοποιώ τέτοιες προτάσεις σε μεγάλο βαθμό. Πολλές φορές βλέπω τι άλλο αγόρασαν στο Amazon αυτοί που αγόρσαν το Χ και πολλές φορές ανακάλυψα πράγματα που μ' άρεσαν. Άλλες φορές η σύνδεση είναι λίγο άστοχη ή τυχαίνει να τα θεωρώ ποιοτικά κατώτερα, αλλά εν πολλοίς σε μένα δουλεύει. Βέβαια το κριτήριο δεν είμαι εγώ, είναι ο μέσος χρήστης.

Εμένα δεν με απασχολεί να γίνομαι κοπάδι. Αν κάτι που μου αρέσει ή με βολεύει το κάνουν πολλοί ή όλοι, δεν με απασχολεί. Εξίσου δεν με απασχολεί αν είμαι ο μοναδικός άνθρωπος στον πλανήτη που το κάνει. Ούτε με ενδιαφέρει αν θα με χαρακτηρίσουν μάζα. Προσωπικά βρίσκω ότι το αντίθετο είναι ψυχαναγκασμός, αλλά ο καθένας με τα γούστα του και τα πιστεύω του.

Mod Almighty Palavra's Avatar
    Quote Originally Posted by bernardina View Post
    Α, και τι κόλπο είναι αυτό τώρα τελευταία, να πληκτρολογείς μια λέξη για γκούγκλισμα και να σου φοράει αμέτι μουχαμέτι καπέλο αυτή που νομίζει πως οφείλεις να θέλεις; Θα ξαναβρίσω...
    Ή σου λέει «μπα, δε γράφεται έτσι, ΕΤΣΙ γράφεται!» Έψαχνα προχτές το «κοινοί μέτοχοι», σε εισαγωγικά παρακαλώ, και ο γκούγκλης εκεί, όόόχι, «κοινή μετοχή» ήθελες να γράψεις, κοπελιά!
    The strain of anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that "my ignorance is just as good as your knowledge".
    -Isaak Asimov

Page 4 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast