Eurovision 2014

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Καλό μήνα!

Από νωρίς αρχίζουμε εφέτος. Με Έλενα Παπαρίζου, που κατεβαίνει στα σουηδικά trials (σιγά μη γράψω prokrimatika). Η είδηση από εδώ, δείγμα ακολουθεί:

Helena Paparizou, Survivor


«Βαρετό», σχολίασε ήδη μια φίλη... Εμένα, κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει...

Υπάρχει και πρόμο, με συνέντευξη της Νάμπερ Ουάν (στα σουηδικά :D).
 

SBE

¥
Πω, πω, η κρίση έχει χτυπήσει όλα τα επαγγέλματα στην Ελλάδα και όλοι παίρνουν το δρόμο της ξενιτειάς- μέχρι κι οι Ναμπερ Ουαν.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Πάντως μπράβο ανακλαστικά η UMG — το γιουτιουμπάκι ήδη κατέβηκε. :angry:
 
Πάντως μπράβο ανακλαστικά η UMG — το γιουτιουμπάκι ήδη κατέβηκε. :angry:

Είναι στανταράκι ότι υπάρχει πλέον επίσημα επάγγελμα που ασχολείται αποκλειστικά με αυτό. Εννοείται ότι κάνουν την δουλειά με μποτάκια (Όχι. Όχι γούνινα).
 

Zazula

Administrator
Staff member
Αληθεύει δλδ πως χορηγός θα 'ναι το MAD; Το ίδιο εκείνο MAD που δεν πληρώνει τους εργαζομένους του;
http://www.artsandthecity.gr/article/Diamarturia_apliroton_ergazomenon_sta_brabeia_MAD/3904/
Νομίζω ότι πρέπει να πούμε και ότι χορηγός της ελληνικής συμμετοχής είναι μια επιχείρηση με οφειλές δεδουλευμένων σε απολυμένους εργαζόμενους (Μετρόπολις) και οφειλές στο δημόσιο. Και τα ΜΜΕ γαργάρα...Ό,τι και να πούμε μετά είναι λίγο...Εδώ, και εδώ

ΥΓ: Έπρεπε να στείλουν τραγούδιο με αυτούς τους στίχους:
«Της Eurovision είμαστε εμείς οι χορηγοί, άνεργοι απλήρωτοι όλοι απ’ τον Κουρή»
«Πίσω από τα φώτα, πίσω απ’ τα βραβεία, απλήρωτοι εργαζόμενοι φτώχεια κι ανεργία»
«Απλήρωτη εργασία, φτώχεια κι ανεργία, αυτά είναι τα βραβεία μας απ’ την εργοδοσία»
«Να κάνεις φιέστες ξέρεις και Eurovision πας, Κουρή δώσε μας τώρα αυτά που μας χρωστάς»
:(
Και για να μην ξεχνιόμαστε: http://ergazomenoimetropolis.blogspot.gr/
 

nickel

Administrator
Staff member
Νομίζω ότι κι αυτό το Rise Up με τον γρήγορο βαλκανικό ήχο θα έβρισκε οπαδούς στα περίχωρα.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Σήμερα άκουσα στο γερμανικό δημόσιο τηλεπρωινάδικο ένα από τα υποψήφια γερμανικά (ακόμη δεν έχει βγει το τραγούδι που θα τους εκπροσωπήσει). Ο παρουσιαστής αστειεύτηκε ότι προέρχεται από το πιο ηλικιωμένο boy group· εμένα πάντως μου άρεσε. Εσείς μπορείτε να σχηματίσετε άποψη μόνοι σας:

Santiano - The Fiddler On The Deck

 

nickel

Administrator
Staff member
Νομίζω ότι είναι το είδος του τραγουδιού που οι Ιρλανδοί αποφεύγουν επιμελώς, τα τελευταία 50 χρόνια, να στείλουν στη Eurovision. :)
 

rogne

¥
Χτες είχε θαυμάσιο αστυνομικο-μουσικό σόου και έξω απ' το μαγαζί:


Και στο ενημερωτικό σκέλος:

 

SBE

¥
Απορία: δεν έχει πλέον στούντιο η ΔΤ και γίνεται ο διαγωνισμός αλλού;
 

rogne

¥
Ό,τι είχε και η ΕΡΤ έχει και η ΔΤ. Και πέρσι στο ίδιο μαγαζί είχε γίνει το πανηγύρι, με εξοπλισμό ΕΡΤ-ΔΤ και τηλεοπτική παραγωγή/εκμετάλλευση MAD. Προφανώς ο λόγος είναι τα εισιτήρια του κοινού, γιατί τι εισιτήριο να βάλεις στα στούντιο της Αγ. Παρασκευής, πόσο μάλλον της Κατεχάκη, που έχει και στρατόπεδο κράτησης μεταναστών μεσοτοιχία;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Πάντως τα δικά μας τραγούδια φέτος ήταν το ένα πιο χάλια από το άλλο.
 
Top