Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙV: Παρασκευή 12/7/13 στο Mojo

Ποια βραδιά θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 12 Ιουλίου 2013

    Votes: 14 63.6%
  • Σάββατο 13 Ιουλίου 2013

    Votes: 4 18.2%
  • Παρασκευή 26 Ιουλίου 2013

    Votes: 5 22.7%
  • Σάββατο 27 Ιουλίου 2013

    Votes: 6 27.3%
  • Άλλη (αλλά πείτε μας ποια)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    22

Zazula

Administrator
Staff member
Επειδή —άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου!— μας το ζητήσατε, λέμε να επαναλάβουμε και φέτος αυτό που ξεκίνησε με αγαθές προθέσεις (και αγαθά επιρρήματα, αλλ' ας μην το κάνουμε θέμα) και μετατράπηκε σε γλυκιά λεξάρτηση: τη θερινή σύναξη της Λεξιλογίας. Πέρυσι η σύναξη έγινε (δύο φορές, μάλιστα — σαν την Ανάσταση ένα πράμα) στο Mojo, αλλά προσωπικά είμαι ανοιχτός ν' ακούσω προτάσεις και γι' άλλα μέρη. Το μέρος δεν είναι τόσο το φλέγον θέμα μας, όσο —ως συνήθως— οι ημερομηνίες. Οπότε ξεκινήστε να ψηφίζετε και βλέπουμε για τα υπόλοιπα. Μπορείτε να ψηφίσετε όλες τις μέρες από τις προτεινόμενες που σας βολεύουν να έρθετε, όχι μόνον μία.

ΥΓ Αν κάποιος δεν ξέρει αν αξίζει τον κόπο ή όχι να έρθει, θυμίζω ότι τα λάιβ είναι πάντα πιο συγκλονιστικά — κι εδώ θα έχετε ένα λάιβ φόρουμ: Πράγματι, οι καβγάδες αχμμ οι διενέξεις γκουχ γκουχ οι ανταλλαγές επιχειρημάτων θα εκτυλίσσονται σε όλο τους το λεξιλογομεγαλείο μπροστά στα μάτια σας. Σκηνές που ούτε το Νάσιοναλ Τζεογκράφικ δεν έχει πιάσει στην κάμερα —όπως λ.χ. οι τιτάνιες μάχες Ζαζουλέοντος και Νικελόδοντος πάνω απ' τα πατατάκια— θα διαδραματίζονται σε επικινδυνότατη απόσταση αναπνοής από την κομμένη σας ανάσα με την οποία θα τις παρακολουθείτε.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Σκηνές που ούτε το Νάσιοναλ Τζεογκράφικ δεν έχει πιάσει στην κάμερα —όπως λ.χ. οι τιτάνιες μάχες Ζαζουλέοντος και Νικελόδοντος πάνω απ' τα πατατάκια— θα διαδραματίζονται σε επικινδυνότατη απόσταση αναπνοής από την κομμένη σας ανάσα με την οποία θα τις παρακολουθείτε.
Hey, Mister, leave my chips alone!

 
Λείπει η λεζάντα. Ποιος είναι ο Ζαζουλόγατος και ποιος ο Νικελόδοντας;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Λείπει η λεζάντα. Ποιος είναι ο Ζαζουλόγατος και ποιος ο Νικελόδοντας;
Κανείς από τους δύο. Όπως όλοι ξέρουμε, κανείς δεν πειράζει τα πατατάκια μου :sneaky:.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Εγώ πάντως λέω να φέρω νουτέλα ντιπ για τα Ruffles.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Επειδή δεν βλέπω να έχει ρίξει ακόμα κανένας την ψήφο του, δηλώνω ότι εμένα με βολεύουν όλες αυτές οι ημερομηνίες και θα ρίξω την ψήφο μου στην πλειοψηφούσα επιλογή.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Πολλές ψήφοι έχουν πέσει, πρέπει να πατήσεις πάνω στο View Poll Results. :)
 
Μια ψήφος στην Παρασκευή και 12, από τη μακρινή και εξωτική (λέμε τώρα) Γρανάδα.
Την επόμενη φορά να μην βάλετε πότε μπορούμε, αλλά πότε ΔΕΝ μπορούμε :D
(π.χ. εγώ δεν μπορώ Σάββατο 13, και τις άλλες δύο ημερομηνίες είναι αρκετά αμφίβολο αν θα μπορώ).
 
Κι εμένα με βολεύουν όλες οι ημερομηνίες, οπότε ψήφισα την πιο κοντινή. (Δεν κρατιέμαι!)
 
Oι δυο τελευταίες δεν με βολεύουν σίγουρα, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορώ και στις δυο πρώτες, οπότε δεν ψήφισα.
 
Θα ήθελα να ξαναδώ τον Λεξιλογιακό κόσμο αλλά δεν ξέρω αν θα μπορώ κάποια από τις συγκεκριμένες ημερομηνίες. Ψήφισα την τελευταία από τις τέσσερις, που είναι η πιο πιθανή, αλλά δεν την βλέπω να έχει ιδιαίτερες ελπίδες.
 
Για μένα παίζουν οι δύο τελευταίες ημερομηνίες (ψήφισα την Παρασκευή 26.7, αλλά και το Σάββατο 27.7 είναι μια χαρά για μένα), δεδομένου ότι θα βρίσκομαι στην Ελλάδα από 20.7. Διαπιστώνω, όμως, ότι η πρώτη ημερομηνία σαρώνει... :(
 
Κι εγώ η μόνη ημερομηνία που (ίσως να) μπορώ είναι η τελευταία. Παίζει το ριπλέι;
 

Zazula

Administrator
Staff member
Μάλλον θα παίξει το ριπλέι, γι' αυτό κι έβαλα επαρκή διαχωρισμό μεταξύ των ημερομηνιών. ;)

Για το μέρος έχουμε προτάσεις ή θα πάμε σαν τα χέλια πάλι στο Mojo όπως κάθε χρόνο;
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Νομίζω ότι το Mojo έχει αποδειχθεί ικανοποιητικό και δεν έχουμε λόγο να το αλλάξουμε.
 
Top