Χαρούμενο ξύπνημα

bernardina

Moderator
Ξέρω ότι υπάρχουν κι άλλα νήματα με αστείες φάσεις, βιντεάκια, κείμενα και εικόνες, αλλά σκέφτηκα να ρίχναμε εδώ ό,τι θα θέλαμε να δούνε οι άλλοι και να τους φτιάξει το κέφι όπως έφτιαξε και το δικό μας καθώς πίναμε τον πρωινό μας καφέ κάνοντας μια βόλτα στο νέτι. God knows we need this...

Να ξεκινήσω από αυτόν τον καταπληκτικό τύπο που έγινε η αιτία να σκουπίζω την οθόνη του λάπτοπ επί ένα πεντάλεπτο, και φυσικά τον πρωτοβρήκα εδώ.

Απολαύστε τον. Κι αν θέλετε να τον σιγοντάρετε, εδώ έχει και τους στίχοι :D

 

bernardina

Moderator
What you meen I has mornin breath? It is mornin, stupid!


 
Αυτό πιάνει και το πρωί και όλες τις ώρες της ημέρας :-)
 

Attachments

  • 5599245_460s.jpg
    5599245_460s.jpg
    32.3 KB · Views: 918

Zazula

Administrator
Staff member
Εγώ πάντως έτσι ξεκίνησα το σημερινό μου χαρούμενο ξύπνημα: :D
 

bernardina

Moderator
Guilty as charged!

Οι δέκα πιο ένοχες φάτσες του κόσμου. Και δύο... Ιούδες. (Σχολιασμός στην αγαπημένη γλώσσα του Ζάζουλα) icon_mrgreen.gif

 
αν θέλετε να τον σιγοντάρετε, εδώ έχει και τους στίχοι :D
"una cobra asesina
se a escapao de una pisina"

Αντιπαρέρχομαι την ανορθογραφία της πισίνας για χάρη του σουρεάλ.
Θέλει αρετή και τόλμη για να βγεις έτσι στο δίκτυο.

Εγώ πάντως έτσι ξεκίνησα το σημερινό μου χαρούμενο ξύπνημα: :D
:lol::lol::lol::lol:

"ξεκουδουνώσανε τα ζα
μεσ' στην απανεμιά του Ζα"

Ξεκούδουνο το άσμα, ξεκουδούνωσα κι εγώ!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Το σημερινό χαρούμενο ξύπνημα είναι ευγενική χορηγία ενός κομοτηνιού φαστφουντάδικου-ντελιβεράδικου, του Goloso. :)

Κατ' αρχάς το τελευταίο τους διαφημιστικό:
Όπως αντιληφθήκατε, πατάει πάνω στο κόνσεπτ τού ΜερεντAmeno, για το οποίο τα 'χει πει ο Νίκελ εδώ: http://lexilogia.gr/forum/showthrea...γιουτιουμπάκια&p=162518&viewfull=1#post162518

Αλλά δεν πρέπει να παραλείψουμε το περσινό διαφημιστικό τους — νιαί, I couldn't μπιλjίβ what I was eating: :p
Όπως καταλάβατε, εκείνο βασίστηκε πάνω σ' έναν εντελώς διαφορετικού ύφους παλιό μας γνώριμο, το Loca People:
Κι επειδή la gente está muy loca, WTF:

Καλημέρα και καλή όρεξη! :)
 

Earion

Moderator
Staff member
Όσοι ξύπνησαν σήμερα με καλή διάθεση και βλέπουν τη μέρα ν' ανοίγεται μπροστά τους με αισιοδοξία, να ξέρουν ότι σήμερα είναι η πιο ευοίωνη μέρα του χρόνου, γιατί (όπως έχουμε εγκαίρως επισημάνει)

σήμερα, 2 Νοεμβρίου, είναι των αγίων Ακινδύνου, Αφθονίου, Ελπιδοφόρου και Ανεμποδίστου
 

bernardina

Moderator
Andth... andth then... the kitty-catth pathed and putht the thoe-latthe in my mouth. Tho I lookth guilthy. I thwear, thatth how ith happenedth... I wath djutht watthing the thoe...

 
Top