Η θερινή σύναξη των Λεξιλόγων ΙΙΙ εις διπλούν (30/6 και 20/7/2012)

Ποια μέρα θα θέλατε να γίνει η σύναξη;

  • Παρασκευή 29 Ιουνίου

    Votes: 2 9.1%
  • Σάββατο 30 Ιουνίου

    Votes: 10 45.5%
  • Παρασκευή 6 Ιουλίου

    Votes: 4 18.2%
  • Σάββατο 7 Ιουλίου

    Votes: 7 31.8%
  • Άλλη μέρα (Αλλά πείτε πότε)

    Votes: 6 27.3%

  • Total voters
    22
  • Poll closed .

nickel

Administrator
Staff member
Ανάμεσα σε Γιούρο, εκλογές, σχηματισμούς κυβέρνησης και μνημόνια, κάποιοι θυμήθηκαν τις θερινές συνάξεις της Λεξιλογίας. Ας οργανωθούμε, λοιπόν, πριν αρχίσουν να έρχονται οι νέοι λογαριασμοί και χάσουμε το κέφι μας.

Προτείνω να συναντηθούμε στο ίδιο μέρος (Mojo, Παπαδιαμαντοπούλου 36, Ιλίσια), που μας είχε καλύψει ικανοποιητικά ως προς το χώρο και τη λογική ένταση της μουσικής. Αν έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο (εφόσον έχετε έρθει σε προηγούμενη συνάντηση και μπορείτε να κάνετε σύγκριση), δεκτές και άλλες προτάσεις για εύκολα προσβάσιμους χώρους. Απλώς μια υπενθύμιση:

Note to self: Στην επόμενη συγκέντρωση που θα γίνει σε μπαρ, να κουβαλήσω ένα φορτίο πατατάκια.

Τώρα, για την ημερομηνία, λέω να διενεργήσουμε μια γρήγορη σφυγμομέτρηση. Έχω διαλέξει μέρες χωρίς αγώνες. Μπορείτε να ψηφίσετε όσες μέρες θέλετε, όχι μόνο μία. Να ψηφίσετε αν σκέφτεστε να έρθετε. Και να 'ρθετε!



Κλείνουμε την πρώτη συνάντηση για το Σάββατο 30/6/2012, στο Mojo στις 9:30 (ή εκεί γύρω).
Μπορείτε μέχρι και την Παρασκευή 29 να επικυρώσετε ή να δηλώσετε ότι θα έρθετε για να γίνει μια σχετική κράτηση θέσεων από τους πρώτους που θα πάνε.
Θα γίνει ανακοίνωση για τη δεύτερη συνάντηση, αν τη θέλετε ακόμα.
 
Last edited:
Εγωϊστής, όπως πάντα (:) ), ψήφισα άλλη μέρα, την οποία προσδιορίζω μεταξύ 15 και 20 Ιουλίου, μια και επιστρέφω στην πατρίδα στις 15.7. Αλλά, φαντάζομαι ότι δεν περιμένετε εμένα για να κάνετε τη συγκέντρωση... ;)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ψήφισα 30 Ιουνίου, αλλά δεν με πειράζει και η 7η Ιουλίου. Το μόνο που δεν με βολεύει είναι η Παρασκευή, άρα δεν θα ψήφιζα 29 Ιουνίου ούτε 6 Ιουλίου.
 
Δεν ψήφισα, καθώς δεν είμαι λεξιλόγος -μόνο καταχρηστικώς Λεξιλόγος- και επίσης γιατί έχει λήξει το διαβατήριό μου και δεν ξέρω αν μπορώ να κατέβω Αθήνα από Θεσσαλονίκη μόνο με ταυτότητα.:whistle:
 
Ε, γμτ, ούτε και τώρα θα είμαι εδώ. Εκτός αν ξαναγίνουν εκλογές τον επόμενο μήνα (δύσκολο).
 

Zazula

Administrator
Staff member
Νίκελ, αληθεύει ότι τις τελευταίες 15 μέρες πριν από τη σύναξη το κουμπάκι «View Poll Results» θα είναι ανενεργό λόγω των περιορισμών που θέτει ο νόμος;
 

bernardina

Moderator
Χαχαχαα, έσπευσα να ψηφίσω πριν διαβάσω τα σχόλια και ήμουν ο κρετίνος που ψήφισε 29 Ιουνίου νομίζοντας πως είναι Σάββατο. :lol: Οπότε ανακαλώ και ψηφίζω 30 Ιουνίου. Ρογήρε, κάνε κάτι γμτ... Κι εσύ βρε Δύτη :cry:
 

Zazula

Administrator
Staff member
Λοιπόν, πρόσθεσα και τις αντίστοιχες μέρες, ώστε να μην μπερδεύεστε. Πάω ν' αλλάξω τώρα και τα νούμερα:
-1 στις 29/6 (bernardina)
+1 στις 30/6 (bernardina)
+1 στις 7/7 (Alexandra)
ΟΚ;
 

bernardina

Moderator
Όφου Δύτη μου και φυσάει ο διάλος! :scared:

Καλό ταξίδι, αδερφέ, και μη στενοχωριέσαι, θα 'ρθω να σε βρω κάτω. ;) Άλλωστε ο Δαεμάς χρωστάει κάτι ρακές, μαθές! :whistle::whistle:
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Λοιπόν, πρόσθεσα και τις αντίστοιχες μέρες, ώστε να μην μπερδεύεστε. Πάω ν' αλλάξω τώρα και τα νούμερα:
-1 στις 29/6 (bernardina)
+1 στις 30/6 (bernardina)
+1 στις 7/7 (Alexandra)
ΟΚ;
Ναι, είμαι ΟΚ.
 

bernardina

Moderator
Λοιπόν, πρόσθεσα και τις αντίστοιχες μέρες, ώστε να μην μπερδεύεστε. Πάω ν' αλλάξω τώρα και τα νούμερα:
-1 στις 29/6 (bernardina)
+1 στις 30/6 (bernardina)
+1 στις 7/7 (Alexandra)
ΟΚ;

 

Zazula

Administrator
Staff member
Και οι αντίστοιχες γιορτές των ημερών, για όποιον έχει εορτογενή κωλύματα:
29/6 -> Πέτρου & Παύλου
30/6 -> Δώδεκα Αποστόλων
7/7 -> Κυριακής μεγαλομάρτυρος
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Λοιπόν, πρόσθεσα και τις αντίστοιχες μέρες, ώστε να μην μπερδεύεστε. Πάω ν' αλλάξω τώρα και τα νούμερα:
-1 στις 29/6 (bernardina)
+1 στις 30/6 (bernardina)
+1 στις 7/6 (Alexandra)
ΟΚ;
Χμμμ... Δηλαδή, όχι ΟΚ στις 7/6, στις 7/7 εννοούμε.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Ψήφισα για τις 30/6· τις άλλες μέρες δεν μπορώ από σχεδόν καθόλου ως εντελώς καθόλου λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων.
 

nickel

Administrator
Staff member
Αν λείπεις από ζυθοποσία, θα στενάξει το Mojo από την οικονομική απώλεια.
 
Top