Translation challenge of the year

nickel

Administrator
Staff member
Όποιος μεταφράσει το περιεχόμενο του μπαλονιού, θα πάρει δώρο ένα μίτο από τον Theseus, που έχει δημιουργήσει μπόλικους, να 'ναι καλά (μίτος = thread).


Του Ανδρέα Πετρουλάκη, από την Καθημερινή 27/3/2012
 
Last edited:

SBE

¥
Νίκελ,
κι πιο πάνω αλλά και αλλού μου βγάζει έναν βάτραχο κατεψυγμένο και από κάτω μου λέει domain unregistered. Είναι πρόβλημα δικό μου ή του φόρουμ; Και πώς λύνεται;
 

nickel

Administrator
Staff member
Τώρα βλέπεις;

Διάβασε πάντως αυτό. Θα καταλάβεις γιατί στην επανάσταση θα κρεμάσουμε τους καπιταλιστές και από τα άντερα των προγραμματιστών...

:)
 

SBE

¥
Κατάλαβα επίσης ότι ειναι νέο φρούτο επειδή βλέπω εκτός ΗΠΑ/ ΗΒ κι άλλων επίλεκτων χωρών και θα περάσει άμα τη επιστροφή μου.
 

nickel

Administrator
Staff member
Οι προγραμματιστές τι φταίνε για τις απαιτήσεις των μάνατζερ;

Οι προγραμματιστές πάντα φταίνε για κάτι. Θα έπρεπε να έχουν δώσει κάποιον όρκο σε κάποιον -κράτη ότι δεν θα αλλάζουν τους όρους με τους οποίους συνεργαζόμαστε. Δεν μπορώ να έχω ανεβάσει 1830 φωτογραφίες και να πρέπει να αλλάζω τώρα κάτι σε 1830 συνδέσμους! Να έχω δημιουργήσει 3.000 αναζητήσεις με + και να καταργούν το +! Πρέπει να υπάρχει πάντα backward compatibility. Αλλιώς κινδυνεύουν σοβαρά τα άντερά τους.

:)
 
Αυτά δεν είναι αποφάσεις προγραμματιστών. Δεν μπορείς να κατηγορήσεις την ευγενή κάστα των προγραμματιστών για τις δουλειές που τους αναθέτουν. Ούτε μπορεί ο προγραμματιστής να πατήσει πόδι εκτός κι αν θέλει να το πάρει -το πόδι.
 

daeman

Administrator
Staff member
...
Ξέρω, άσχετο με το νήμα, αλλά μου θυμίσατε αυτό :D:

 

nickel

Administrator
Staff member
@Helle: Τζάμπα τις βάζω τις φατσούλες. Μάλλον θα πρέπει να σου περιγράψω την καριέρα μου ως προγραμματιστή. Προσοχή: και με ως και με γενική πτώση.
 

bernardina

Moderator
Και τώρα πέφτει η ακόμα πιο άσχετη (λόγω ασχετοσύνης, φυσικά) ερώτηση: Μήπως αυτό φταίει που δεν μπαίνουν εικονίδια και αβατάρια και τζιφάκια όταν πας να κάνεις εγγραφή; :(
Καλά, καλά, μη βαρείτε όλοι μαζί :curse:
 

bernardina

Moderator
Ναι και το εκτιμώ ιδιαιτέρως...:wub::angel:
:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:
 
Top