Word 2003 Αρχη αρίθμησης απο όποια σελίδα θέλω εγώ......

Vagelisr

New member
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Χρειάζομαι απεγνωσμένα τα φώτα σας. :confused:
Θέλω να ξεκινήσω την αρίθμιση σελίδων στο Word 2003 απο όποια σελίδα επιθυμώ εγώ.
Σύμφωνα με την Microsoft αυτό γίνεται......http://office.microsoft.com/el-gr/word-help/HP005188235.aspx

Το Microsoft Word καταργεί αυτομάτως τους αριθμούς σελίδων σε όλο το έγγραφο. Για να καταργήσετε τους αριθμούς σελίδων από μέρος του εγγράφου, διαιρέστε το έγγραφο σε ενότητες και μετά διακόψτε τη σύνδεση μεταξύ τους.

Εχω καταφέρει να διαιρέσω το έγγραφο σε ενότητες ΑΛΛΑ πώς θα διακόψω την σύνδεση μεταξύ τους?

ΥΓ Εχω το Ελληνικό Office 2003

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Στο πλαίσιο Κεφαλίδες & Υποσέλιδα πατάς το τέταρτο εικονίδιο από δεξιά (στο αγγλικό Word λέει Link to previous) ώστε να ΜΗΝ είναι ενεργοποιημένο.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Καλησπέρα και καλώς ήρθες,
Αν έχεις βάλει ενότητες (και όχι απλώς αλλαγή σελίδας),η διαδικασία είναι: Προβολή -> Κεφαλίδες και υποσέλιδα -> Σύνδεση με το προηγούμενο ZA006044863.gif. Περισσότερες πληροφορίες, εδώ.

Φρόντισε απλώς να κάνεις διακοπή της σύνδεσης με το προηγούμενο σε όλες τις επιμέρους ενότητες πρώτα, και μετά να βάλεις αριθμούς σελίδας, γιατί αλλιώς μπορεί να συνδεθούν μεταξύ τους άσχετες ενότητες.

Για την επανέναρξη της αρίθμησης, δες εδώ.
 

Vagelisr

New member
Πρώτα απο όλα ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..... αλλα.......
Το word για εμένα είναι ένας κειμενογράφος για να κάνω paste ένα κείμενο εκεί και να ελέγχω αν έχω ορθογραφικά λάθη (που πάντα έχω μιας και ο Μποστ υστερεί μπροστα μου)
Συνεχίζοντας θα ήθελα να το εξηγήσετε σαν να το λέτε σε ένα 6χρονο παιδάκι....
Μην πώ και 5χρονο.....

Εχω ένα κείμενο word 90 σελίδων χωρισμενο σε 2 ενότητες 45 σελίδων.
Στην κεφαλίδα την ενότητας 2 το κουμπί Σύνδεση με το προηγούμενο δεν είναι επιλεγμένο.
Το θέμα είναι οτι αν διαγράψω την αρίθμιση στην πρώτη ενότητα διαγράφεται και απο την δευτερη!!!!!!!
Γιατι????? οεοοο?????

ΥΓ1 Φίλε μου Pavlaras για πέστο αυτο πάλι σε ένα 6χρονο παιδάκι (Φρόντισε απλώς να κάνεις διακοπή της σύνδεσης με το προηγούμενο σε όλες τις επιμέρους ενότητες πρώτα, και μετά να βάλεις αριθμούς σελίδας, γιατί αλλιώς μπορεί να συνδεθούν μεταξύ τους άσχετες ενότητες.)

ΥΓ2 Και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!!!!!!!!!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
ΥΓ1 Φίλε μου Pavlaras για πέστο αυτο πάλι σε ένα 6χρονο παιδάκι (Φρόντισε απλώς να κάνεις διακοπή της σύνδεσης με το προηγούμενο σε όλες τις επιμέρους ενότητες πρώτα, και μετά να βάλεις αριθμούς σελίδας, γιατί αλλιώς μπορεί να συνδεθούν μεταξύ τους άσχετες ενότητες.)
Υπάρχει η περίπτωση αντί για «αλλαγή ενότητας» να έχεις επιλέξει «αλλαγή σελίδας». Αν, αντί για αλλαγή ενότητας, έχεις κάνει αλλαγή σελίδας, τότε ουσιαστικά δεν έχεις δημουργήσει δύο διαφορετικές ενότητες. Για να δεις τι από τα δύο έχεις κάνει, πάτα αυτό το κουμπάκι: ZA006044735.gif Θα εμφανιστούν αυτόματα στην οθόνη σου διάφορα σημαδάκια που σου δείχνουν πού έχεις βάλει κενό, πού έχεις πατήσει enter, που έχεις βάλει αλλαγές κτλ. Μην ανησυχείς, δεν τυπώνονται. Τα βλέπεις απλώς όταν έχεις πατήσει το κουμπάκι.

Άρα: βάζεις ενότητες (ξανά: δες εδώ) μετά πας Προβολή -> Κεφαλίδες και υποσέλιδα -> Σύνδεση με το προηγούμενο, και πατάς αυτό το κουμπάκι: ZA006044863.gif.

Επίσης, δεν είμαι ο Παυλάρας, αλλά η Παλάβρα, ό,τι κι αν λένε διάφορες κακές γλώσσες εδώ μέσα.:D
 

Vagelisr

New member
Σας κουράζω αλλα......
Είμαι σίγουρος οτι έχω κάνει αλλαγή ενότητας γιατί στο κείμενο μου αν πατήσω Προβολή, Κεφαλίδες και Υποσέλιδα
βλέπω στην σελίδα 45 στο τέλος Υποσέλιδο -Ενότητα 1-
Και στην αρχή της επόμενης σελίδας Κεφαλίδα -Ενότητα 2-
Αν κάνω κλίκ μέσα στην Κεφαλίδα το εικονιδιάκι που μου έστειλες είναι απενεργοπιοιμένο και το πρόβλημα μου παραμένει.
(αν διαγράψω την αρίθμιση στην πρώτη ενότητα διαγράφεται και απο την δευτερη!!!!!!!)

Ευχαριστώ και πάλιιι!!!!!

ΥΓ Sorry για ΤΟ Pavlara PALAVRA!!!!!!!!!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Πρέπει να κάνεις κλικ στο υποσέλιδο, όχι στην κεφαλίδα. Μπορεί δηλαδή να έχεις ίδια κεφαλίδα σε όλο το έγγραφο, αλλά διαφορετικό υποσέλιδο ανά ενότητα. Όταν κάνεις κλικ στο υποσέλιδο, είναι ενεργοποιημένο το κουμπάκι;
 

Vagelisr

New member
Θα πώ μόνο μια λέξη φίλη μου (Τώρα είδα το gender) και θα κλείσουμε και το νήμα σαν Solved.........

RESPECT
 
Top