Free camping στην Νίσυρο

curry

New member
Αν έχει πάει κανείς πρόσφατα -πέρυσι δηλαδή- μπορεί να μου επιβεβαιώσει ότι παίζει ακόμα ελεύθερο κάμπινγκ; Σκοπεύουμε να επισκεφτούμε το νησί και από όσο ξέρω, γενικά δεν παίζει πρόβλημα, αλλά η πληροφόρησή μου σταματάει στο 2005... Μην μας πάρουν και στο κυνήγι - και να κλείσουμε δωμάτια εγκαίρως.
 
Ένας γνωστός μου (που δούλευε κανονικά όλο το χρόνο στο νησί) έκανε ελεύθερο κάμπινγκ εκεί πέρυσι σε διάφορες φάσεις όλη τη χρονιά και δεν είχε πρόβλημα. Θα τον ρωτήσω βέβαια ξανά και θα σου πω, αλλά φαντάζομαι πως ακόμα θα ισχύει.

Και να μην επιτρέπεται φέτος, 900 κατοίκους έχει όλους κι όλους η Νίσυρος, ποιος θα κάτσει να ψάχνει ελεύθερους κατασκηνωτές...
 

curry

New member
Αχ, πάρα πολύ ωραία. Μαθαίνω ότι έχει έναν μπάτσο - τι να πρωτοκάνει κι αυτός. Μάθε πληροφορίες και πες, γενικότερα!
 

curry

New member
Να' σαι καλά βρε, αλλά δεν έχεις τίποτα πληροφορίες για τον 21ο αιώνα;
 

andy

New member
Μεγάλο σουξέ φέτος η Νίσυρος. Θα πάνε και κάτι γνωστές μου, αλλά σε δωμάτιο, το οποίο έχουν ήδη κλείσει και μάλιστα σε πολύ χαμηλή τιμή. Αν αλλάξετε γνώμη για το ελεύθερο, πες μου να σου δώσω πληροφορίες.
 
Θα πάνε και κάτι γνωστές μου, αλλά σε δωμάτιο, το οποίο έχουν ήδη κλείσει και μάλιστα σε πολύ χαμηλή τιμή.

Δωμάτιο στη Νίσυρο; Α, ναι...

(Και ψέματα, τα έχω μπερδέψει. Το 92 ήμουν στη Νίσυρο και δεν θυμάμαι αν είχε ελεύθερο κάμπινγκ. Την μπέρδεψα με άλλο νησί. Και τώρα ψάχνω να βρω τα γυαλιά μου, όχι ρε διάολε τα φοράω... Τα χάπια μου, πού είναι τα χάπια μου;)
 
Η Νίσυρος ήταν εντάξει για ελεύθερο camping μέχρι πέρυσι, Carry. Και, όπως δείχνουν τα πράγματα, αναμένονται τα ίδια και φέτος. Βέβαια, μη σε πάρω στο λαιμό μου και φάτε κανένα "ντου" μες στις σκηνούλες σας, γιατί σε κάποια νησιά τα πράγματα έχουν αγριέψει. Αλλά νομίζω πως θα είστε μια χαρά
 

curry

New member
Ωραία! Έμαθα ότι κυκλοφορούν σκορπιοί στην Νίσυρο βέβαια κι αυτό με έχει ξενερώσει λίγο για ελεύθερο... Μην τρέχουμε και στα κέντρα υγείας - που δεν παραλείπω βέβαια να επισκεφτώ μια φορά μέσα στις διακοπές μου!
 
Top