Δωμάτια στη Σέριφο

andy

New member
Μ' αρέσει που ήμουν και σίγουρη ότι θα έβρισκα δωμάτιο για αρχές Ιουλίου... Αμ δε! Αν κανείς σας έχει πάει πρόσφατα κι έχει και κανένα τηλεφωνάκι πρόχειρο, πολύ θα με εξυπηρετούσε, γιατί από σάιτ και ΔΙΑΚΟΠΕΣ δεν βρήκα άκρη.
Καλοί μου άνθρωποι, μετά από πολλά χρόνια, βρήκα κι εγώ έναν άνθρωπο να θέλει να πάει διακοπές πολιτισμένα, σε δωμάτιο. Μη με αναγκάσετε να καταλήξω πάλι σε κάμπινγκ, δε θα 'θελα...
Όλα τα τιπς, ευπρόσδεκτα (και τα τιψ επίσης).
 
Πήρες στο γραφείο τουρισμού της Σερίφου να σου δώσουν εκείνοι τηλέφωνα από δωμάτια; Συνήθως εκείνοι ξέρουν ποια και πόσα είναι ελεύθερα.
 

andy

New member
Χμμμ, αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Θα το κάνω αύριο.
 

Elsa

¥
Να και ποιο τηλέφωνο θα πάρεις:
Σύλλογος Ενοικιαζομένων δωματίων & επιπλωμένων διαμερισμάτων ΣΕΡΙΦΟΥ "Ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ", Ρουμελιώτη Μάρθα, 2281051792
Καλές διακοπές! :)

Να σχολιάσω το γεγονός οτι τα δωμάτια έχουν σύλλογο, ή όχι;
 

andy

New member
Ευχαριστώ κοπελιές. Εννοείται ότι πήρα κι εγώ τηλέφωνα σε αρκετά δωμάτια (όσα διαφημίζονται σε σάιτ και σε οδηγούς διακοπών) και μου έκοψαν τον αέρα με το καλημέρα σας. Θα δοκιμάσω αύριο την τύχη μου και με το τηλέφωνο του συλλόγου και θα δούμε.
 

curry

New member
Φαντάζομαι ότι έχεις ήδη πάρει εκεί, εντούτοις ρωτάω: δοκίμασες στο Κοράλλι; Είναι το γνωστό κάμπινγκ αλλά έχουν και αρκετά χαριτωμένα bungalows. Είχα μείνει εκεί πέρυσι και ήταν μια χαρά.
 

nickel

Administrator
Staff member
andy, αν δεν βρεις δωμάτιο στη Σέριφο, ο Ζέφυρος ανέβασε εδώ κάποιες εναλλακτικές προτάσεις για δροσερές διακοπές.

(Σέριφο ή Ζέφυρο; Σέριφο ή Ζέφυρο; Πόσες φορές μπορείς να το πεις χωρίς σαρδάμ; ) ;)
 

andy

New member
Ααααα, κάποιος μου κάνει πλάκα (εκτός από τον nickel που παίζει με τον πόνο μου). Η απάντηση στο coralli, σήμερα που επιτέλους σήκωσαν το τηλέφωνο ήταν: "Είμαστε κλεισμένοι μέχρι τις 20 Αυγούστου". Τι έγινε ρε παιδιά; Πότε έγινε τόσο κοσμοπολίτικη η Σέριφος; Μήπως να πάω Μύκονο που δεν θα έχει ψυχή φέτος, αφού όλοι θα βρίσκονται στη Σέριφο;
 
Ούτως ή άλλως, ο Ζέφυρος είναι κατά των νησιών. Κράτα τα χρήματά σου και πήγαινε σε μια Γαλλία, μια Ολλανδία, μια Τσεχία, ρε Ανδριάν(τ)α!
 

andy

New member
Ξέρω γιατί με στέλνεις στο εξωτερικό. Φοβάσαι μη σε ανακαλύψω στην Ψαρρού να λιάζεσαι παρέα με τα σελέμπριτιζ... Αλλά δε θα σου περάσει! :p
 
Από την ψυρού στην Ψαρρού; Τεράααστιο βήμα! :D
Όξω, λέμε! Αφήστε τα κωλονήσια!
 

Elsa

¥
Και αν νομίζετε οτι εκεί πάνω έχει μόνο Δικαστήρια, η παραλία που βλέπετε δεν είναι στην Ελαφόνησο αλλά στην...Χάγη!
 
Όξω, λέμε! Αφήστε τα κωλονήσια!

Ναι! Ναι! Ανακαλύψτε τις χαρές της ενδοχώρας! Πρωινός καφές μετά εφημερίδος κάτω απ' το πλατάνι στην πλατεία του χωριού στα 800 μέτρα υψόμετρο, και τη θάλασσα να τη βλέπεις με το κυάλι αν ανέβεις στο μοναστήρι. Και κατά τις εντεκάμισι, εξτρήμ σπορτς: παραγγέλνομεν ούζο ή τσίπ'ρο και αλλάζουμε θέση κάτω απ' το πλατάνι γιατί μας ήρθε λίγος ήλιος και μας χάλασε.

Μα για ταλαιπωρίες είμαστε τώρα; (Αιγαίο=ξεραΐλα/τόπος εξορίας)
 
Ναι! Ναι! Ανακαλύψτε τις χαρές της ενδοχώρας!
Μα για ταλαιπωρίες είμαστε τώρα; (Αιγαίο=ξεραίλα/τόπος εξορίας)

Όσα δεν φτάνει ο αλεπός, τα κάνει ξερονήσια...

Andy, η Σέριφος έχει ανέβει εδώ και χρόνια. Άσ' τη. Πάρε τον καλό σου και κατεβείτε προς μικρές Κυκλάδες (δεν εννοώ Κουφονήσια) - θα βρείτε φτηνά δωμάτια, ωραίες παραλίες, απομόνωση και ησυχία.
 
Όσα δεν φτάνει ο αλεπός, τα κάνει ξερονήσια...

Μπιχ... Τρία αρμυρίκια, πέτρες-πέτρες-πέτρες-πέτρες, ήλιος που τηγανίζει τα πάντα. Σας πιάνουνε κορόιδα και σας πουλάνε τον τόπο εξορίας για τόπο διακοπών.
Και μη φοβάσαι: και το χωριουδάκι μου εκεί ψηλά στα Τζουμέρκα σπανίως το βλέπω...
 

andy

New member
Μπιχ... Τρία αρμυρίκια, πέτρες-πέτρες-πέτρες-πέτρες, ήλιος που τηγανίζει τα πάντα. Σας πιάνουνε κορόιδα και σας πουλάνε τον τόπο εξορίας για τόπο διακοπών.

Εσύ, αρνητικέ μισάνθρωπε, αν δεν έχεις να προσθέσεις κάτι χρήσιμο, κάτσε κάτω απ' το πλατάνι σου και σώπαινε. Άντε, γιατί τα ΄χω πάρει με τα βρωμοενοικιαζόμενα και θα τ' ακούσεις εσύ, είσαι και 47 χρονών άνθρωπος και δεν κάνει... ;)
 
Όταν έχουμε μαγειρέψει κοτόπουλο ή ψάρι, καλό είναι να πλένουμε τα σκεύη με κρύο νερό. (Να, πρόσθεσα κάτι χρήσιμο).
 
Top