New Posts

Έχω μία απορία. Πώς γίνεται ο αριθμός των νέων ποστ να αυξάνεται στην αριστερή πλευρά της οθόνης, κι όταν κάνω κλικ επάνω για να τα δω να μην υπάρχουν νέα ποστ ούτε πράσινα μπαλάκια;
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όταν μείνεις αρκετή ώρα σε αδράνεια μπροστά σε ανοιχτή σελίδα και μετά πατήσεις τα νέα ποστ, έχω αντιληφθεί ότι τα μηδενίζει.
 
Όταν μείνεις αρκετή ώρα σε αδράνεια μπροστά σε ανοιχτή σελίδα και μετά πατήσεις τα νέα ποστ, έχω αντιληφθεί ότι τα μηδενίζει.

Ναι, αυτό το έχω προσέξει κι εγώ.
Η απορία μου είναι ότι ο αριθμός των ποστ αυξάνεται στ' αριστερά της οθόνης στο New Post, αλλά δεν εμφανίζονται ούτε πράσινα μπαλάκια στη λίστα των νημάτων, ούτε το βιβλιαράκι γίνεται ανοιχτόχρωμο.
Κι όταν πατάω το New Post, μού βγάζει τα ποστ που έχω ήδη δει.
Μήπως φταίει ο υπολογιστής μου γι' αυτό;
 

nickel

Administrator
Staff member
Αυτό συμβαίνει επειδή το φόρουμ φιλοξενεί και κλειστές υποενότητες μελών που εργάζονται σε ένα ή περισσότερα μεταφραστικά έργα, όπου ανταλλάσσουν μεταξύ τους τους προβληματισμούς τους για όρους με τους οποίους δεν θέλουν να πονοκεφαλιάσουν την ευρύτερη κοινότητα, καθότι δεν είναι όροι γενικού ενδιαφέροντος και θα ήθελαν και οι ίδιοι να τους ξεχάσουν μόλις τελειώσει η δουλειά. Η φιλοξενία αυτή βρίσκεται σε πειραματικό στάδιο και θα ανακοινωθεί σαν προσφορά του φόρουμ μόλις δοκιμαστεί με επιτυχία.

Το σύνολο των προσωπικών τους μηνυμάτων θα μειώνεται αμέσως μόλις ολοκληρώνουν ένα έργο αφού θα παίρνουν τα μηνύματά τους στον κομπιούτερ τους και θα τα ξεφορτώνουν από το φόρουμ.
 
Top