Τι σχέση έχει η Αλίκη με την Μπεάτε;

Αλλά αυτό;;; Που το είπε ο ίδιος;
Με χιούμορ αντιμέτωπισε στην αρχή ο «χερ Οτο» την ερώτηση αν οι παίκτες είναι έτοιμοι ψυχολογικά. «Εγώ νιώθω πάντα καλά. Είμαι υγιής, είμαι 34 χρόνια παντρεμένος με την Μπεάτε, τι μπορεί να μου συμβεί;».

Να αρπάξει η Μπεάτε τον πλάστη και να σε περιλάβει, αυτό μπορεί να σου συμβεί, που μου κάνεις και χιούμορ, τρομάρα σου!

Οι παροικούντες την Ιερουσαλήμ γνωρίζουσιν ότι η φράου Μπεάτε επηρεάζει τουλάχιστον κατά 75% τη λήψη αποφάσεων από πλευράς χερ Ότο.
 
Περισσότερο κι από την Αλίκη;
Με συγχωρείτε, αλλά δεν άντεξα.
 

andy

New member
Ερωτηματικό, δηλαδή αυτό => ;

Εντελώς αδιάβαστο σε πιάνουμε. Δεν έχεις ακουστά το Πασχάλης, σύζυγος Αλίκης; Μα τι κάνετε εκεί στην Πετροθάλασσα;
 
Με χιούμορ αντιμέτωπισε στην αρχή ο «χερ Οτο» την ερώτηση αν οι παίκτες είναι έτοιμοι ψυχολογικά. «Εγώ νιώθω πάντα καλά. Είμαι υγιής, είμαι 34 χρόνια παντρεμένος με την Μπεάτε, τι μπορεί να μου συμβεί;».

Να αρπάξει η Μπεάτε τον πλάστη και να σε περιλάβει, αυτό μπορεί να σου συμβεί, που μου κάνεις και χιούμορ, τρομάρα σου!
Κι όμως, δεν έχεις δίκιο (αν και στην αρχή έτσι το είχα πάρει κι εγώ). Το νόημα είναι "έχω την υγειά μου, έχω και το Μπεατάκι μου, άρα δεν φοβάμαι τίποτα".

Θα ήταν βέβαια εντελώς διαφορετικό το νόημα αν είχε πει "είμαι 34 χρόνια παντρεμένος με την Μπεάτε, τι άλλο μπορεί να μου συμβεί;»...
:D
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Όχι, όχι, «Αλίκη σύζυγος Πασχάλη», στην κάρτα της παρακαλώ. (όπου «Πασχάλη» βλ. απαραίτητο αξεσουάρ κάθε σοβαρής κοσμικής κυρίας για τις εμφανίσεις της σε κοινωνικές εκδηλώσεις, το οποίο τείνει να γίνεται εκνευριστικό όταν παίρνει πρωτοβουλίες όπως, π.χ. να ανοίγει το στόμα του και χρήζει προσοχής καθότι όταν το αφήνεις μόνο του είναι επιρρεπές σε στιγμαία λάθη).

Όχι, που θ' αφήναμε νήμα στην ησυχία του :D
 
Μπρε πιντιά, μπρε πιντιά, ξέρει Αλίκη σύζυγο πασκάλη, έτσι πρέπει θέλει, αλλά ντεν γκανταλαβαίνει τι ντουλειά έκει με χερ Ότο...
 

andy

New member
Κι όμως, δεν έχεις δίκιο (αν και στην αρχή έτσι το είχα πάρει κι εγώ). Το νόημα είναι "έχω την υγειά μου, έχω και το Μπεατάκι μου, άρα δεν φοβάμαι τίποτα".

Θα ήταν βέβαια εντελώς διαφορετικό το νόημα αν είχε πει "είμαι 34 χρόνια παντρεμένος με την Μπεάτε, τι άλλο μπορεί να μου συμβεί;»...
:D

Λες ε; Κι εγώ έσπευσα να τον κατακρίνω; Ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι σαν κι εσένα, γνωστοί υπέρμαχοι του θεσμού του γάμου, και βλέπουν το ποτήρι μισογεμάτο... :p
 
Μπρε πιντιά, μπρε πιντιά, ξέρει Αλίκη σύζυγο πασκάλη, έτσι πρέπει θέλει, αλλά ντεν γκανταλαβαίνει τι ντουλειά έκει με χερ Ότο...

Πωωωω, ρε παιδάκι μου!
Με την Μπεάτε έχει σχέση, ρε μάστορα! Δεν έγινε σχόλιο για το πόσο επηρεάζει τις αποφάσεις του; Άμα πια!
 
Πωωωω, ρε παιδάκι μου!
Με την Μπεάτε έχει σχέση, ρε μάστορα! Δεν έγινε σχόλιο για το πόσο επηρεάζει τις αποφάσεις του; Άμα πια!

Η Αλίκη επηρεάζει τις αποφάσεις του Ότο, ή τις αποφάσεις της Μπεάτε; Κι ο Πασχάλης τι ρόλο βαράει;
 

andy

New member
Η Αλίκη επηρεάζει τις αποφάσεις του Ότο, ή τις αποφάσεις της Μπεάτε; Κι ο Πασχάλης τι ρόλο βαράει;

Καλά, σήμερα έχεις χτυπήσει ρεκόρ ασυνεννοησίας.
 
O Πασχάλης δεν έκανε τίποτα, λέμε. Τον τύλιξαν σε ένα στιγμιαίο λάθος. Κι ύστερα εμφανίστηκε ο Ότο με τον πλάστη και γίναμε "μια ωραία ατμόσφαιρα".
 
O Πασχάλης δεν έκανε τίποτα, λέμε. Τον τύλιξαν σε ένα στιγμιαίο λάθος. Κι ύστερα εμφανίστηκε ο Ότο με τον πλάστη και γίναμε "μια ωραία ατμόσφαιρα".

Ο Ότο με τον πλάστη βαράει τον Πασχάλη, την Αλίκη ή την Μπεάτε;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
O Πασχάλης δεν έκανε τίποτα, λέμε. Τον τύλιξαν σε ένα στιγμιαίο λάθος. Κι ύστερα εμφανίστηκε ο Ότο με τον πλάστη και γίναμε "μια ωραία ατμόσφαιρα".


Ο σουρρεαλισμός στο μεγαλείο του :D
 

andy

New member
Πωπω, κάποιος να κόψει αυτό το νήμα και να το ρίξει στον Καιάδα...
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μα γιατί, ακόμα δε συζητήσαμε αν ο Πασχάλης ήταν ή όχι παρών κατά την τέλεση της πράξης... Αν ήταν απών πνευματικά πιάνεται;

Πάντως, φωτιές άναψες με το σχόλιο για τη Μπεατίτσα!
 
Top