Πού πήγε η αναζήτησή μου στο iGoogle;

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ το iGoogle ως πρώτη σελίδα στον browser. Πριν από λίγες μέρες έκαναν μια αναβάθμιση και πρόσθεσαν previews στα feed που παρακολουθεί ο χρήστης. Αλλά, ως δια μαγείας, συγχρόνως χάθηκε η δυνατότητα που είχα να ορίζω τη γλώσσα των αποτελεσμάτων στην αναζήτηση. Δείτε τα δύο screenshots, σε σύγκριση του iGoogle και του Google classic.
Γιατί έγινε αυτό και πώς μπορώ να επαναφέρω τη δυνατότητα; Αν δεν μπορώ να επιλέγω αν θα γίνεται αναζήτηση μόνο στο ελληνικό διαδίκτυο, θα αναγκαστώ να στερηθώ το iGoogle που μου πρόσφερε με μία ματιά όλα όσα θέλω να βλέπω όταν ανοίγω τον browser μου.



 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Εγώ πάντως χρησιμοποιoύσα πάντα(...) μια δεύτερη καρτέλα Google, ξεχωριστή από το iGoogle, για τις αναζητήσεις μου... :)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Εννοείς να έχω μόνιμα ανοιχτή μια καρτέλα του Classic Google;
 
Για όσους χρησιμοποιούν Firefox, το Mycroft προσφέρει άπειρα plug-ins αναζήτησης που μπορούν να προστεθούν στο κουτάκι πάνω δεξιά. Εγώ εκεί έχω χωριστά Google Greek, Google français-francophone και Google US. Επίσης, έχω πάντα διαθέσιμο το Google Advanced Search, όπου μπορείς να ορίζεις ό,τι θέλεις (π.χ. γλώσσα ελληνικά και/ή domain name ".gr"). Φαντάζομαι βέβαια ότι κομίζω γλαύκα εις Αθήνας...
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Καθόλου γλαύκα εις Αθήνας, δεν το ήξερα το Mycroft, και σε ευχαριστώ.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Mycroft, όπως ο αδελφός του Σέρλοκ; Εκπληκτικό, μάι ντίαρ Γουάτσον. Ευχαριστώ κι εγώ :)
 
Top