Θερινό to-know-us-better!

Αγαπητοί φίλοι,

έφτασε η στιγμή για την πρώτη επίσημη συνάντηση των Λεξιλόγων!
Για να ξαναθυμηθούν, λοιπόν, οι παλιοί, και να μυηθούν οι νέοι, ας συναντηθούμε την Παρασκευή 6/6/08, στις 9 το βράδυ, στην αυλή του Salero στα Εξάρχεια.
Σίνιορ μέμπε με γαλόνια στην αντικατασκοπεία [έχουμε καταλήξει αν η αντικατασκοπί/εία γράφεται με -ι ή με -ει;;] δηλώνει ότι το μαγαζί διαθέτει εξαιρετικό φαγητό (ισπανική κουζίνα, τάπας κλπ) και πολύ καλή λευκή σαγκρία.
Τα νέα μέλη αφήστε στην άκρη τις ντροπές και ελάτε να γνωριστούμε κι από κοντά! Τα παλιά καλό θα ήταν να κρατήσετε τα προσχήματα και τους τύπους (τα πρώτα πέντε λεπτά :-) ) και έπειτα να αναδείξετε, κλασικά, το "ποιόν" σας!
Παρακαλώ να δηλώσετε σε αυτό το νήμα τη συμμετοχή σας ως την Πέμπτη για να κλείσουμε τραπέζι.

ΥΓ. Όποιος κάνει δίαιτα, να το δηλώσει για να κάτσει δίπλα στον Νίκελ (που δεν κάνει δίαιτα!)


(SALERO, Βαλτετσίου 51, Εξάρχεια, 2103813358)

Γρήγορη, λιτή και απέριττη ενημέρωση εδώ.
 

andy

New member
Εγώ κανονικά δεν έρχομαι σε κάτι τέτοια, αλλά αυτή τη φορά λέω να κάνω την υπέρβαση και να έρθω.
 

nickel

Administrator
Staff member
ΥΓ. Όποιος κάνει δίαιτα, να το δηλώσει για να κάτσει δίπλα στον Νίκελ (που δεν κάνει δίαιτα!)
Μου αρέσει που προεξόφλησες την παρουσία μου όπως και τη βουλιμική μου διάθεση.

Στο διαδίκτυο, υπό τον τίτλο «How to Intrigue Women... or How Not to Be Just as Boring as the Last 3 Guys She Dumped», διαβάζω:
In a woman's mind, a predictable man is a dull man, a boring man, a passionless man, and, at best, a FRIEND.

Ελπίζω να ανήκω στην «at best» κατηγορία, αλλά μέχρι την Παρασκευή θα μελετήσω, καλού-κακού.


(Αντικατασκοπία! Το λέω, πριν προλάβει να 'ρθει ο κόμης να πει «Ζήτω τα –εία!».)
 

crystal

Moderator
Επειδή συνηθίζω να αντισταθμίζω τα χειρότερα με τα καλύτερα: αν η εβδομάδα κυλήσει στους ίδιους ρυθμούς με τη σημερινή μέρα, λέω να κατέβω το τριήμερο, μπας και γλιτώσω τα πρόζακ. Ευχηθείτε ό,τι από τα δυο θέλετε - κι οι δυο εκδοχές καλό θα μου κάνουν. :)
 
Ισπανική κουζίνα, τάπας και σαγκρία; Έλεος, ταπάκι18! Ποτέ δεν μου κάθονταν καλά αυτά τα ισπανοτέτοια! (Μου φαίνεται ότι αρχίζω να γίνομαι πιο περίεργος κι από τον Νικόλαο.)
Μάλλον θα περάσω κι εγώ για μια μπίρα.
 
Ισπανική κουζίνα, τάπας και σαγκρία; Έλεος, ταπάκι18! Ποτέ δεν μου κάθονταν καλά αυτά τα ισπανοτέτοια!

Μην ανησυχείς, Ζεφ, έχει και πολύ ωραίο μπιφτέκι με αληθινές πατάτες!
 
Μπε-ε-ε-ε!!

(Κολοκυθοσουφλέ με κατσικίσιο τυρί σού κάνει, πρίγκηπα, ή να σου μαγειρέψω;)
 
Άσε, γιατί άμα περιμένεις να σου μαγειρέψει ο Στάθης για να φας, μάλλον νηστικός θα μείνεις...εγώ ακόμη περιμένω ένα μουσακά!!! Τέλος πάντων!
Έλα και κάτι θα βρούμε να σε ταϊσουμε και να σε ποτίσουμε!!!

Δηλώνω και εγώ συμμετοχή, επίσημα, γιατί ανεπίσημα έχω ήδη δηλώσει!!!
 
Εκτός απροόπτου θα είμαι κι εγώ εκεί. Όχι για φαγητό, αλλά η λευκή σανγκρία ακούγεται ενδιαφέρουσα...

(και, εννοείται, οι Λεξιλόγοι ακόμα περισσότερο)

:)
 
C U there!

[Πάω να πείσω τον Count Baltar να μείνει και Παρασκευή στην Αθήνα.]
 
Μα είναι δυνατόν να βρίσκεται Αθήνα και να φύγει τη μέρα της σύναξης;;;
Κοίτα να δεις που θα είναι το πρώτο μας ban-άκι!!! Σουπερμοδερατόρισα Κάπα θέλω να φανείς αμείλικτη!!!
 

curry

New member
Μάλλον θα έρθω κι εγώ αλλά θα επιβεβαιώσω την Πέμπτη :)
 
Μα είναι δυνατόν να βρίσκεται Αθήνα και να φύγει τη μέρα της σύναξης;;;
Κοίτα να δεις που θα είναι το πρώτο μας ban-άκι!!! Σουπερμοδερατόρισα Κάπα θέλω να φανείς αμίληκτη!!!

Για την ώρα μένω αμίλητη που μαλλιοκουβάριασες την "αμείλικτη" :p
 
Top