Apply different header for each section in a document

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Καλησπέρα,
ήθελα να ρωτήσω το εξής: έχω ένα κείμενο word με διαφορετικές ενότητες. Έχω βάλει αλλαγή ενότητας για να τις ξεχωρίσω, έχω επιλέξει εφαρμογή κεφαλίδας στην ενότητα (file -> page setup -> layout -> apply to this section) για να εφαρμόζεται άλλη κεφαλίδα σε κάθε ενότητα, ωστόσο βλέπω τις κεφαλίδες που επιλέγω να εφαρμόζονται σε όλο το κείμενο.
Μπορώ κάπως να το αλλάξω;
 
Last edited:

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Πρέπει να μπαίνεις σε νέα κάθε ενότητα ξεχωριστά και, στη γραμμή εργαλείων Κεφαλίδες και υποσέλιδα, να πατάς στο κουμπί Σύνδεση με το προηγούμενο για να διακοπεί η σύνδεση με την προηγούμενη/επόμενη κεφαλίδα. (Win XP/Office 2003).
 

Zazula

Administrator
Staff member
...Και, αφού κάνεις αυτό που είπε ο Δρ7χ, να πας σε κάθε ενότητα και να γράψεις την κεφαλίδα που θέλεις. :)
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Ευχαριστώ και τους δύο :)
...Και, αφού κάνεις αυτό που είπε ο Δρ7χ, να πας σε κάθε ενότητα και να γράψεις την κεφαλίδα που θέλεις. :)
Εντάξει, είμαι χαζή, αλλά όχι και τόσο!:(:):p
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Παρεμπ, η Microsoft χρησιμοποιεί τον όρο επικεφαλίδα για τίτλους (και το στυλ μορφοποίησής τους) στο κείμενο, ενώ για το header χρησιμοποιεί τον όρο κεφαλίδα.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Duly noted and corrected. Συγγνώμη, αλλά το μενού μου είναι αγγλικό.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Συγγνώμη, αλλά το μενού μου είναι αγγλικό.
I changed the header or footer for a section, and all the other section headers or footers changed as well.

When you change the header or footer for a section (section: A portion of a document in which you set certain page formatting options. You create a new section when you want to change such properties as line numbering, number of columns, or headers and footers.), Microsoft Word automatically changes the same header or footer for all sections of the document.

To create a different header or footer for a section, you need to break the connection between the sections. Click in the section for which you want to create a different header or footer. On the Header and Footer toolbar, click Link to Previous
to break the connection between the header and footer in the current section and the previous one.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Δε θα σταματήσει ποτέ να μου τη λέει αυτός ο άνθρωπος...
 
Top