Έχει κάποιο πρόβλημα η IATE;

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Καλημέρες,
προσπαθώ από το πρωί να κάνω αναζήτηση στην ΙΑΤΕ αλλά, παρόλο που επιλέγω το κουτάκι el για να μου δώσει αποτελέσματα στα ελληνικά, μου βγάζει μόνο αποτελέσματα στη γλώσσα πηγή. Είπα μήπως είναι πολύ εξεζητημένα αυτά που ζητάω και δοκίμασα να αναζητήσω «company». Τζίφος.
Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Το ξανατσέκαρα. Έχει πρόβλημα με το ζεύγος ελληνικά-αγγλικά, μου βγάζει μόνο γλώσσα-πηγή.
 
Το ίδιο πρόβλημα κι εδώ. Άκου πώς το έλυσα: τσεκάρω το κουτάκι που επιλέγει απαντήσεις σε όλες τις γλώσσες. Βγαίνει ένα κατεβατό, αλλά βγαίνει και αυτό που ζητάω.
 
Το ίδιο και εγώ, εδώ και 3-4 ημέρες. Ωστόσο, κάποια στιγμή αποφασίζει να δουλέψει. Διαφορετικά κάνω ότι αναφέρει και ο Κόμης Μπαλτάρ εκ Πετροθαλάσσης :-)
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα σε όλους και όλες. Το Ε(λληνο)-Α(γγλικό) στο δικό μας το Search, εκεί ψηλά στην μπάρα, δουλεύει μια χαρούλα. (Σε δύο τεστ που έκανα.)
 
Σήμερα μου λέει The IATE web site is undergoing maintenance! , λικνιζόμενο αναιδώς δεξιά-αριστερά, σαν πανό που το κρατούν ψηλά Βραζιλιάνες χορεύτριες σε παρέλαση σάμπας. Και απαξιοί να ενημερώσει την πλέμπα πότε προβλέπεται να ολοκληρωθεί αυτή η συντήρηση.
 
Η ταινιούλα που περνούσε από κάτω μέχρι προχτές προειδοποιούσε για σαββατοκύριακο
 
Top