Λογισμικό για μετατροπή PDF σε DOC

Just picking your brains here: Έχετε βρει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει σωστά τη μετατροπή αρχείων PDF σε DOC, όταν τα PDF είναι γεμάτα πίνακες, διαγράμματα κ.λπ.; Ρωτώ για λογαριασμό συναδέλφου που έχει δοκιμάσει τα Acrobat Professional 8.0, pdf2doc 2.0 της ΑΒΒΥΥ και το Solid Conversion PDF v.6, αλλά χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία.

Άλλες ιδέες;
 
Εγώ έχω το ABBYY Finereader 9.0 και κάνει καλά τη δουλειά του για κάτι τέτοια...
 

Zazula

Administrator
Staff member
Εγώ, πάλι, δεν είμαι ευχαριστημένος από το ΑΒΒΥΥ FineReader 9.0 Professional. Λέγεται ότι το 10.0 είναι καλύτερο (διάβασα για αισθητή βελτίωση), αλλά δεν έχω ιδία άποψη.
 
Zaz, δεν έχω κάνει αναβάθμιση και να σου πω δεν έχω κοιτάξει καν αν υπήρχε και αναβάθμιση :) ... Πάντως οι πίνακες είναι πάντα πρόβλημα, ειδικά σε κάτι οικονομικές καταστάσεις με περίεργη διαμόρφωση κιόλας...
 
Ούτε εγώ έχω χρησιμοποιήσει το (Finereader) 10, αλλά στο what's new (σε σχέση με το 9 προφανώς) λέει:
[...] major improvements focused on documents containing multiple image items, images with text upon them, charts and graphs — such as magazine pages, brochures, reports and more.

Μπορείτε και να το δοκιμάσετε δωρεάν: http://finereader.abbyy.com/trial/
 
Top