Με γεια τα χρώματα

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
...και περιμένουμε και άλλα νεότερα (και ερμηνευτικά ίσως, κάπου). Δυστυχώς, δεν μπορώ να κρίνω ποιοτικά την επιλογή του μοβ και του κόκκινου επειδή η οθόνη μου είναι για πέταμα. :eek:
 

daeman

Administrator
Staff member
Ωραία ιδέα να μπουν χρώματα στους χρήστες! και φαντασία στην εξουσία, αλλά αυτό είναι άλλου εγγονού παπά ευαγγέλιο;). Όμως, δύο από τα χρώματα που επιλέχθηκαν μέχρι στιγμής για διαχειριστές και χρήστες (το έντονο κόκκινο για τους μοδεράτορες ξεχωρίζει) σε πρώτη ματιά μού φαίνονται παραπλήσια. Μπορεί να είναι και ιδέα μου, βέβαια, ή ίσως να χρειάζομαι λίγο χρόνο για να τα συνηθίσω, αλλά μήπως θα ήταν καλύτερα οι διαχειριστές να έχουν λίγο διαφορετικό χρώμα, με λιγότερο κόκκινο ας πούμε, ώστε να ξεχωρίζουν λίγο περισσότερο; Εκτός αν τα κρατάμε για έχος, που έλεγε μια γιαγιά εδώ, για άλλες ομάδες χρηστών. Τεσπά, επειδή είναι υποκειμενική η αντίληψη των χρωμάτων, δύσκολη υπόθεση η απόδοσή τους στην οθόνη και θέμα γούστου, φυσικά, περιμένω ν' ακούσω τη γνώμη και άλλων γι' αυτό.
...και περιμένουμε και άλλα νεότερα (και ερμηνευτικά ίσως, κάπου). Δυστυχώς, δεν μπορώ να κρίνω ποιοτικά την επιλογή του μοβ και του κόκκινου επειδή η οθόνη μου είναι για πέταμα. :eek:
:eek: Κάθεσαι και δουλεύεις σε οθόνη για πέταμα! Πέτα τη, γρήγορα! Με τις τιμές που κυκλοφορούν σήμερα, δεν αξίζει να κουράζεις τα μάτια σου. Μια 22" τουφουτού με καλά χαρακτηριστικά και διάφορα καλούδια κοστίζει γύρω στα 150€. Αν χρειαστείς βοήθεια στην επιλογή, εδώ είμαστε. Για να μην καταλήξεις έτσι :cool:. ;)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Συμφωνώ για το χρώμα των διαχειριστών. Μήπως μπορεί να επιλεγεί κάτι άλλο που θα είναι πιο ευδιάκριτο;
 
Λόγος σαφώστατα και δεν μου πέφτει, αλλά ε, το μοβάκι, όπως και να το κάνεις, τα σπάει, χεχε! ( το σαφώστατα μην το διορθώσετε ωρέ παιδιά, ξέρω, δεν το έχει πουθενά ο Μπαμπινιώτης). Μοβ,μοβ μοοοοοοοοοοοοοβ!!!
 
Last edited:

Zazula

Administrator
Staff member
Όμως, δύο από τα χρώματα που επιλέχθηκαν μέχρι στιγμής για διαχειριστές και χρήστες σε πρώτη ματιά μού φαίνονται παραπλήσια.
Το χρώμα των χρηστών δεν άλλαξε τώρα, πάντα έτσι ήταν κι είναι μέρος του "εικαστικού" τού φόρουμ. Αλλά δεν θα μείνει έτσι — λίγη υπομονή. :)
 

daeman

Administrator
Staff member
Το χρώμα των χρηστών δεν άλλαξε τώρα, πάντα έτσι ήταν κι είναι μέρος του "εικαστικού" τού φόρουμ. Αλλά δεν θα μείνει έτσι — λίγη υπομονή. :)

Σωστά· άλλωστε, όπου υπάρχει στη Λεξιλογία υπερσύνδεσμος σε κείμενο, αυτό το χρώμα έχει.
Τώρα που το συνήθισα το μαβί, μια χαρά μου φαίνεται και ξεχωρίζει, όπως φαίνεται εδώ με τριπλέτες διαδοχικών αναρτήσεων από χρήστες διαφορετικών ομάδων. Στη γενική σελίδα των φόρουμ, στο Currently Active Users που είναι μικρά τα γράμματα, ίσως κάποιος άμαθος να μπερδευτεί, αλλά έτσι κι αλλιώς ο άμαθος έχει αρκετά να μάθει εδώ μέσα.
Όσο για υπομονή, από εδώ τουλάχιστον:


Ή όπως αποδόθηκε στην έκδοση ο Αστερικάκης στην Κορσική:
Στο μεταξύ...
-Το χωριό μου είναι δυο ζάλα ακόμα.
-Χωριανός σου είναι τουτοσές;
-Είναι ο Παθολογάκης, ο Δρυΐδης μας. Μαζεύγει σταφυλιές.
-Ετσέ τσι μαζεύγει;
-Ναίσκες, ανιμένει τζι να πέσουνε.
 
Top