Forum hiccups

Zazula

Administrator
Staff member
Από το πρωί έχω καθυστερήσεις στη Λεξιλογία. Το tracert μου κάνει πάνω από 235 ms, όταν σε άλλα φόρουμ (ελληνικά με σέρβερ στην Αμερική) κάνει 100-150 ms λιγότερα. Βιώνει κανείς άλλος σας το ίδιο;
 
Last edited:

daeman

Administrator
Staff member
Ιχ άουχ, χερ Τσάτσουλα*! Ες ιστ ντοχ σρέκλιχ χόιτε...

Κι εγώ, κύριε Ζάζουλα! Ειναι πράγματι άσχημα σήμερα...
*μεταγραφή του Ζάζουλα στα γερμανικά
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Ιχ άουχ, μαιν Χερ. Ανκ' ίο σινιόρε.

Εσύ, ο αποπάνω, δεν μπορείς να τα λες τραγουδιστά, ξερωγώ με κανένα γιουτουμπάκι; Εμείς κλέφτες θα γίνουμε;
 

daeman

Administrator
Staff member
Σαν να βελτιώθηκε λιγάκι τώρα!

Χερ Ντόκτορ, νοχ άιν ποστ, μπίτε! Ζι χάμπεν σον 999...
Γιατρέ μου, άλλο ένα ποστ, παρακαλώ! Έχετε ήδη 999...

Edit: Μπα, ιδέα μου ήταν.
Βέλχες λιντ μέχτεν ζι, Χερ Ντόκτορ;
Ποιο τραγούδι επιθυμείτε, γιατρέ μου;

ΞαναEdit: ορίστε, μις Παλάβρα! Κι εσείς, άλλα δύο και γίνεστε up to date!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Μπεν ντε άινι (άιντε πια, μου προλάβατε όλες τις γλώσσες, παραλίγο να αναγκαστώ να συμφωνήσω στα ελληνικά :D)
Εσείς οι αποπάνω, μετάφραση για το φιλοθεάμον κοινό;
 
Κι εγώ το είχα το πρόβλημα, αλλά μου φαίνεται ότι κάπου μέσα στην τελευταία ώρα λύθηκε. Κανείς άλλος;
 

daeman

Administrator
Staff member
Τώρα επανήλθε στα κανονικά επίπεδα.
Ζαζ, έκανες κάτι ή συνήλθε οικειοθελώς;
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Ζαζ, έκανες κάτι ή συνήλθε οικειοθελώς;

Ε, αυτά που κάνουν συνήθως σ' αυτούς που έχουν λόξιγκα. Του έκανε "μπου" και τρόμαξε.
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Εδώ και λίγη ώρα παρατηρώ πάλι μεγάλες καθυστερήσεις στο άνοιγμα των νημάτων.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Το πρόβλημα σήμερα είναι ακόμα χειρότερα απ' ό,τι την Παρασκευή. :( Μίλησα με την υπηρεσία hosting και μου είπαν ότι σε εκείνους το σάιτ μας φορτώνει μια χαρά. Επειδή κατ' εκείνους το πρόβλημα εντοπίζεται σε κάποιον από τους ενδιάμεσους σταθμούς της διαδρομής, αλλά εγώ θέλω να το ελέγξω για να 'μαι σίγουρος, σας παρακαλώ κάντε το εξής, είτε έχετε πρόβλημα καθυστερήσεων είτε (κι αυτό είναι το σημαντικότερο) δεν έχετε πρόβλημα:

Πατήστε το κουμπί των Windows μαζί με το πλήκτρο R. Γράψτε cmd στο κουτάκι Run π' ανοίγει. Στο νέο παράθυρο που θ' ανοίξει κατόπιν, γράψτε:
Code:
tracert [URL="http://www.lexilogia.gr"]www.lexilogia.gr[/URL]
Κάντε Print Screen (Alt + PrtScr) το παράθυρο του Trace Route και επικολλήστε το στο Paint, σώστε το σε φορμά εικόνας και ανεβάστε το σε IHS (όπως κάνω εγώ εδώ) ή επισυνάψτε το στο μήνυμά σας για να το δω. Γράψτε exit στο παράθυρο Command για να κλείσει. Σας ευχαριστώ θερμά. :)

 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Εγώ έχω κάθε καλή πρόθεση να τα κάνω όλα αυτά, αλλά για ευνόητους λόγους δεν μπορώ. Πάντως η καθυστέρηση είναι όντως πολύ μεγάλη σήμερα.
 

nickel

Administrator
Staff member
Με copy της οθόνης MS-DOS και paste σε Notepad.
 

Attachments

  • trace-nickel.txt
    1.5 KB · Views: 258
Top