Κίρα και Σκάρλετ, ω, χαρά μου να ράψω νήμα ολόκληρο για σας

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Oublexis wrote:

Ας μεταφέρουμε εδώ τη συζήτηση που τόση διχόνοια προξενεί στους γυναικείους κύκλους. Ξεκίνησε έτσι:


Μπορώ πάντως να πω ποια θα είναι μια από τις αγαπημένες μου ταινίες: Vicky Cristina Barcelona. Γούντι, Πενέλοπε, Σκάρλετ, Χαβιέρ (προσέξτε, δεν βάζω επώνυμα). Κίλερ καρέ.

Περάσαμε εδώ:
Και αμάν πια με την Σκάρλετ! Τι έχουν πάθει όλοι οι άνδρες μαζί της; Εξηγήστε μου, παρακαλώ!

και ιδού η συνέχεια...


Alexandra wrote:

Η αλήθεια είναι ότι βρίσκω απίστευτα πιο σέξι τη ζουμερή Σκάρλετ από την Κίρα, που την είδα στο Atonement, και διαπίστωσα ότι είναι κάτω από 40 κιλά. Ένα ωραίο πρόσωπο πάνω σ' ένα σκελετωμένο σώμα.

 

andy

New member
Αααααα... Για περισσότερες λεπτομέρειες για το ερώτημα αυτό (τι βρίσκουν οι άντρες στη Σκάρλετ) που ταλανίζει πολλές από εμάς, σας παραπέμπω στον Count Baltar. Επεξήγηση μετά παντομίμας ("... και ο τύπος βάζει το χέρι του εδώ, σας λέω, και μετά κυλιούνται στα χορτάρια ...")
 
Ο ιδανικός συνδυασμός θα ήταν το πρόσωπο της Κίρα στο σώμα της Σκάρλετ. Μάλλον πρέπει να είμαι η μόνη που βρίσκω τη φάτσα της για πολλά σκαμπίλια, ε; Και αγγούρι ηθοποιό τη θεωρώ κι ακόμα χειρότερη "τραγουδίστρια" (έχει καταπιαστεί και μ' αυτό). Η Κίρα από την άλλη, αν αφήσουμε απ' έξω την ανορεξία, είναι χιλιόμετρα πιο ταλαντούχα και classy. Και με αυτή την πολύ πολύ ωραία βρετανική προφορά (την οποία, εγώ τουλάχιστον, ανατριχιάζω κάθε φορά που την ακούω είτε από άντρα είτε από γυναίκα).


...Τώρα που είπα classy, μάλλον συνειδητοποίησα κι εγώ τι βρίσκουν οι άντρες στη Σκάρλετ...:rolleyes:
 

nickel

Administrator
Staff member

...Τώρα που είπα classy, μάλλον συνειδητοποίησα κι εγώ τι βρίσκουν οι άντρες στη Σκάρλετ...:rolleyes:
Υποδειγματικός έμμεσος τρόπος να θάψει κανείς τη Σκάρλετ και όλους τους άντρες μαζί. (Μεταφορικά.)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Για να σταματήσει το αστειάκι για το τι βρίσκουν οι άντρες στη Σκάρλετ: είναι γυναίκα εκατό τα εκατό. Από πουθενά δεν προέκυψε ότι δεν έχει class, μόνο και μόνο επειδή είναι ζουμερή και λιμπιστή.
 
Last edited:

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Όντως, κανένα photoshop δεν μπορεί να της προσθέσει αρκετά κιλά ώστε να μοιάζει με την υπέροχη ζουμερή Σκάρλετ στο πρώτο πλάνο :)
 
Αλεξάνδρα μου, έχω αρχίσει ν' αναρωτιέμαι αν παίρνεις ποσοστά ή αν έχεις κάποια μακρινή συγγενική σχέση με την Σκάρλετ! :-)))
 

curry

New member
Στο τελευταίο Lifo ή Athens Voice (τα διάβασα μαζί και μπερδεύομαι) θα διαβάσετε ένα καταπληκτικό "λούσιμο" της Σκάρλετ από έναν άντρα. Περιττό να πω ότι το κατευχαριστήθηκα γιατί η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ με την Porkcastle. Σε ένα διαφωνώ κάθετα, αφού μοιάζω σε κάτι με την Κίρα (από λαιμό και κάτω, κλαψ -λυγμ): το ότι κάποιος είναι ΠΟΛΥ αδύνατος δεν σημαίνει ότι έχει ανορεξία! Φτάνει πια! Και οι κοκαλιάρες έχουν ψυχή!
 
Last edited:

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Γιατί νέκρωσε αυτό το πολύ ωραίο σινε-νήμα (και γαλλιστί σινε-φίλ);
Δεν έχεις παράπονο τώρα, το νήμα ζωντάνεψε!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Και να διευκρινίσουμε ότι το ντιμπέιτ αφορά τις σταρ πρώτου μεγέθους που πυροδοτούν ανδρικές φαντασιώσεις (και τη γυναικεία ζήλια) και όχι τα κορίτσια της διπλανής πόρτας. Ως γνωστόν, κάθε φορά που κάποια σταρ πρωταγωνιστεί στα όνειρα (ή όπως αλλιώς το λένε) του παγκοσμίου ανδρικού πληθυσμού, όλες οι κοινές θνητές αναφωνούν εν χορώ, "Μα τι της βρίσκετε, τέλος πάντων;"
 

Elsa

¥
Μάλλον πρέπει να είμαι η μόνη που βρίσκω τη φάτσα της για πολλά σκαμπίλια, ε; Και αγγούρι ηθοποιό τη θεωρώ κι ακόμα χειρότερη "τραγουδίστρια" (έχει καταπιαστεί και μ' αυτό).

Ασφαλώς όχι! Γειά στο στόμα σου! Υπήρξα φανατική του Γ.Α., αλλά έχω πει οτι δεν ξαναβλέπω ταινία του με πρωταγωνίστρια τη Σκάρλετ. Νισάφι!
 
Ένα δίδαγμα (για εμάς, τα κορίτσια του φόρουμ) από την εξέλιξη αυτού του νήματος είναι ότι οι άρρενες του φόρουμ έμειναν παγερά αδιάφοροι και δεν συμμετείχαν στο debate. Αυτό μεταφράζεται σε: "Δεν πα' να λέτε εσείς..."
Τακτική που ακολουθείται και στην εξω-διαδικτυακή ζωή!
 

oublexis

Member
Ας μεταφέρουμε εδώ τη συζήτηση που τόση διχόνοια προξενεί στους γυναικείους κύκλους. Ξεκίνησε έτσι:

Μπορώ πάντως να πω ποια θα είναι μια από τις αγαπημένες μου ταινίες: Vicky Cristina Barcelona. Γούντι, Πενέλοπε, Σκάρλετ, Χαβιέρ (προσέξτε, δεν βάζω επώνυμα). Κίλερ καρέ.

Περάσαμε εδώ:
Και αμάν πια με την Σκάρλετ! Τι έχουν πάθει όλοι οι άνδρες μαζί της; Εξηγήστε μου, παρακαλώ!

και ιδού η συνέχεια...

mod: Μεταφέρθηκε στην αρχή του νήματος
 
Και να διευκρινίσουμε ότι το ντιμπέιτ αφορά τις σταρ πρώτου μεγέθους που πυροδοτούν ανδρικές φαντασιώσεις (και τη γυναικεία ζήλια) και όχι τα κορίτσια της διπλανής πόρτας.

Επίσης να προσθέσω ότι όλες αυτές οι σταρ πρώτου μεγέθους δεν πιάνουν μία μπροστά στα κορίτσια (και τα αγόρια) της διπλανής πόρτας...

Φορ δη ρέκορντ: Η Σκάρλετ δεν είναι σε καμία περίπτωση ζουμερή. 52 κιλά άνθρωπος με ύψος 1,63 είναι αδύνατος και τα μόνα μεγάλα πάνω της είναι τα... πεπόνια, τα χείλη και η μύτη. Αυτά μάλιστα, ζουμερότατα. :p

...Είδατε τι κάνει το Χόλιγουντ και οι σχεδιαστές μόδας που μισούν το φυσιολογικό γυναικείο σώμα και θέλουν τα μοντέλα να μοιάζουν περισσότερο με έφηβα αγοράκια;
 

oublexis

Member
Υπάρχουν άντρες που τους αρέσουν οι αδύνατες και άντρες που τους αρέσουν οι γεματούλες. Και άντρες που τους αρέσουν οι άντρες. Έχει νόημα να κάνουμε poll; Και υπάρχουν άντρες που είναι αχόρταγοι και ανικανοποίητοι. Ίσως το μάτι όλων των αντρών είναι αχόρταγο και ανικανοποίητο. Εκεί που είσαι αγκαλιά με τη γεματούλα, να γυρίσεις να κοιτάξεις την αδυνατούλα που περνά. Και τ’ αντίστροφο.

Τις δύο κυρίες τις έχουμε απολαύσει στις ταινίες τους ή σε φωτογραφίες, και είναι και οι δύο χάρμα οφθαλμών (ιδιαίτερα όταν μεσολαβεί και το Photoshop), ακόμα κι αν οι προσωπικές μας προτιμήσεις είναι προς τα λιγότερα ή τα περισσότερα κιλά.

Ωστόσο, στην καθημερινή συναναστροφή ή σε πιο τρυφερές καταστάσεις, τίποτα δεν αποκλείει την απομυθοποίηση. Η λονδρέζικη προφορά της μιας να αποδεικνύεται ξενέρωμα, η άλλη να ανοίγει το στόμα της και να βγάζει βατράχια. Θέλω να πω ότι, πέρα από το πρώτο γυάλισμα στο μάτι, οι σοβαροί άντρες ποτέ δεν περιορίζουν τις επιλογές τους στο μονοδιάστατο κριτήριο της εμφάνισης. Ίσως μόνο στις φαντασιώσεις τους.

Άρρην που ασχολείται
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Αγαπητέ Ουμπλέξεις, έδωσες την καλύτερη απάντηση για να παραμείνεις μακριά από μπλεξίματα με τις γυναίκες του φόρουμ.
 
Έχετε δει ποτέ κάποια απ' τις σταρ πρώτου μεγέθους χωρίς μακιγιάζ και αχτένιστες; Ας μην ξεχνάμε ότι προτού γυρίσουν μια σκηνή σε ταινία ή διαφήμιση, τους έχουν κάνει ΤΟ σοβάντισμα... (ή σοβάτισμα; Άραγε ποιο είναι το σωστό;)
 
Top