Μάθετε πότε, πώς και από τι θα πεθάνετε

nickel

Administrator
Staff member
Θα έχει πολλά μπόνους το νήμα:

Nick: At age 102 while showing your work at a major art gallery, you will be accosted and later slain by PETA* activists.

* People for the Ethical Treatment of Animals
(Θα έμαθαν ότι φέρομαι άσχημα στο γατί του Ζαζ.)
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Sakis: At age 86 you will be gunned down in the street by hippies after enacting a bill that grants the WTO even more power.

Αφού την γλίτωσες από τον Φέρμα Παυλάρα,πάλι καλά... :D

Dr7x: At age 104 you will be attacked by a pack of escaped lap dogs in your neighborhood and never be seen again.

Προφανώς είναι λάθος. Χρειάζεται ολόκληρο σύνταγμα τσιχουάουα για να τα καταφέρει (ίσως στα 104, να αρκούν δυο τάγματα :D)
 
Last edited:
Πρέπει να μάθω τι είναι το Tekken23 και ύστερα να μάθω να παίζω:
Nikos: At age 103 while playing Tekken 23, a burgler will break into your house. A fight will ensue and you will lose.
 
Kαλά, μόνο εγώ θα πεθάνω νέα;

Nina: At age 51 you will die fighting the Global War on Terrorism in Spain.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Kαλά, μόνο εγώ θα πεθάνω νέα;

Nina: At age 51 you will die fighting the Global War on Terrorism in Spain.
Ε, αφού ήθελες να κάνεις ταρζανιές σε ξένες χώρες, αυτά παθαίνεις.

Εγώ να δεις τι θα πάθω:
At age 59 you will fall into a tank at a large aquarium and be eaten by suckerfish.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Όχι, Πσηφίο, κι εγώ νέα θα πεθάνω:
Palavra: At age 61 you will be trampled by a mob of rabid people at the opening of X-Men 17.
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Τι άτυχοι που είμαστε όλοι! Κανένας δεν θα πεθάνει στο κρεβάτι του. Μπας και φταίει η Λεξιλογία γι' αυτό;
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Πρέπει να μάθω τι είναι το Tekken23 και ύστερα να μάθω να παίζω:
Το Τέκεν είναι παιχνίδι ξύλου, μέχρι 5 έχει βγει προς το παρόν :D
 

Zazula

Administrator
Staff member
Πάντως, μπορεί να μην φτάσω τα χρόνια του nickel, αλλά το δεδομένο της πρόβλεψης είναι ότι χρονικά εκείνος θα προλάβει να με αποχαιρετήσει πρώτος. Nickel, κοίτα μέχρι τότε να μου 'χεις βρει μια απόδοση για το wake, ώστε να ξέρω σε τι θα παρευρεθώ — αλλά και για να στείλω τις δέουσες προσκλήσεις σε sarant και Dr7x. :p:p:p

Όσο για το προσδόκιμο ζωής, οι άρρενες του φόρουμ χτυπάνε κατοστάρες (πλην εμού του κακόμοιρου που σταματώ στο 86), ενώ οι κυρίες πάνε για πενήντα, άντε εξήντα. Τι σας κάνουμε, καλέ, και φθείρεστε έτσι; :D
 

nickel

Administrator
Staff member
Τι άτυχοι που είμαστε όλοι! Κανένας δεν θα πεθάνει στο κρεβάτι του. Μπας και φταίει η Λεξιλογία γι' αυτό;
Η Λεξιλογία μπορεί να φταίει που δεν θα πεθάνω στο κρεβάτι μου, αλλά στο γραφείο μου, γιατί θα σηκώνομαι και θα κάθομαι στον υπολογιστή μου. Όμως δεν σημαίνει αυτό ότι θα τρέχω σε επαναστάσεις και ενυδρεία!
 

nickel

Administrator
Staff member
Πάντως, μπορεί να μην φτάσω τα χρόνια του nickel, αλλά το δεδομένο της πρόβλεψης είναι ότι χρονικά εκείνος θα προλάβει να με αποχαιρετήσει πρώτος. Nickel, κοίτα μέχρι τότε να μου 'χεις βρει μια απόδοση για το wake, ώστε να ξέρω σε τι θα παρευρεθώ — αλλά και για να στείλω τις δέουσες προσκλήσεις σε sarant και Dr7x. :p:p:p
Θα ήθελα το ξόδι μου να συνοδευτεί από πάρτι μέχρι πρωίας (και όχι μέχρι τελικής πτώσεως), αλλά, στην ηλικία που θα είστε τότε, μάλλον σε πάρτι με γιαουρτόμελο θα πρέπει να σας καλέσουν.
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Όσο για το προσδόκιμο ζωής, οι άρρενες του φόρουμ χτυπάνε κατοστάρες (πλην εμού του κακόμοιρου που σταματώ στο 86), ενώ οι κυρίες πάνε για πενήντα, άντε εξήντα. Τι σας κάνουμε, καλέ, και φθείρεστε έτσι; :D

Κάτι τέτοια λέτε και πώς να τη βγάλουμε καθαρή μετά; :{D
 

drsiebenmal

HandyMod
Staff member
Πάντως sarant και η αφεντιά μου μπορούμε να ελπίζουμε σε μεγαλύτερη μακροημέρευση: Ο sarant να περιοριστεί στα κλασικά επιτραπέζιά του κι εγώ να προσλάβω λόχο από πιστά εκπαιδευμένα ζαζουλόγατα...

Απορία: Σκέφτηκε κανείς να δηλώσει αρχική ηλικία άνω των 100 στο κουίζ; (και σχετικό hint: στην τρέχουσα ηλικία μας συμπεριλαμβάνονται χειμώνες και καλοκαίρια...) :D
 

nickel

Administrator
Staff member
Απορία: Σκέφτηκε κανείς να δηλώσει αρχική ηλικία άνω των 100 στο κουίζ;

Noah (age 666, no history of heart disease, a social butterfly with more than 8 pets, who has never heard of a wristwatch, and is 160 cm tall):
At age 670 you will die while partaking in a particularly intense meditation session. :(
 

Zazula

Administrator
Staff member
@ :(: Μπα, μην είσαι τόσο σίγουρος ότι το να ζήσεις παραπάνω σημαίνει ότι θα ευτυχήσεις, κιόλας...
Methuselah: At age 1020 aliens will abduct you and use your body for sick and often anally-oriented experiments before dropping you off outside of a local homeless shelter smelling of beer.
 

daeman

Administrator
Staff member
Αν και δεν συγκαταλέγομαι στις κυρίες του φόρουμ :):
Nick: At age 57 you will spontaneously combust while dining out with your family.

Φαίνεται πως φταίει το γεγονός ότι η μοίρα μου συνεχώς τα φέρνει να συνεργάζομαι κατά κόρον με γυναίκες.:rolleyes: <--το smiley της καρτερικότητας

Παρηγοριά στον άρρωστο: ως ρόκερ ε.α. και λόγω της αυτανάφλεξης, θυμήθηκα τούτο το απόσπασμα από το Στο δρόμο του Τζακ Κέρουακ:
They danced down the streets like dingledodies, and I shambled after as I've been doing all my life after people who interest me, because the only people for me are the mad ones, the ones who are mad to live, mad to talk, mad to be saved, desirous of everything at the same time, the ones who never yawn or say a commonplace thing, but burn, burn, burn like fabulous yellow roman candles exploding like spiders across the stars and in the middle you see the blue centerlight pop and everybody goes "Awww!"

και το αραχνιασμένο αλλά αξέχαστο (και απαραίτητο μουσικό διάλειμμα)


Δυστυχώς, δεν μπορώ να το αποφύγω με τεχνάσματα όπως αυτά που προτείνει ο Δρ7χ λίγο παραπάνω, καθώς θα μπορούσα μεν να κόψω τις οικογενειακές εξόδους, αλλά χωρίς εξόδους τι ζωή θα ήταν αυτή; Ούτε καν διευκρινίζει αν θα το πάθω πριν ή μετά το φαγητό· τουλάχιστον να πήγαινα χορτάτος... Τώρα που το ξανασκέφτομαι forensically (έχω πήξει σε τέτοια τελευταία λόγω δουλειάς) μπορεί για την αυτανάφλεξη να φταίει η ρακή που έχω καταναλώσει μέχρι τώρα/θα έχω καταναλώσει μέχρι τότε. Αλλά και πάλι μία από τα ίδια· ζωή είναι αυτή χωρίς ρακή; :(
11 χρονάκια ακόμα, ας φροντίσω να τα γλεντήσω τουλάχιστον! :D

Και +1 στον Νίκελ:
Θα ήθελα το ξόδι μου να συνοδευτεί από πάρτι μέχρι πρωίας (και όχι μέχρι τελικής πτώσεως) [...]
αλλά στο δικό μου αφήστε τα γιαουρτόμελα (δεν θα τα χρειάζεστε αφού θα συμβεί σχετικά σύντομα), θα φροντίσω να υπάρχει ανεξάντλητο απόθεμα από ρακόμελα... :confused::D:confused: <--το smiley του χικ! ευδαίμονα χικ!

Αυτό που μ' έκανε να γελάσω πιο πολύ, πάντως, είναι το αποπάνω του Μαθουσάλα!
 
Last edited:

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Παιδιά, τον χάνουμε τον Παβλάρα. Εφτά χρονάκια του μείνανε. Άτιμη κενωνία, που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους ρίχνεις στα τάρταρα...

Pavlaras: At age 38 you will die from a lethal overdose of methamphetamines.
 
At age 40 you will refuse to give a quarter to a beggar. Immediately afterwards you will be hit by a bus.

Εδώ κολλάει το "γιατί να κόψω το τσιγάρο; Πιο πιθανό είναι να με χτυπήσει λεωφορείο". Αλλά αυτό είναι αλλουνού νήματος ευαγγέλιο...
 

SBE

¥
SB: At age 46 a large monkey will beat you to death, using the antiquated art of fisticuffs.

Όχι πως εγώ έχω πολλά χρόνια μπροστά μου. Ίσως φταίει που δεν έχω κατοικίδια, για να δω αν θα αλλάξει τίποτα με τα κατοικίδια...

SB: At age 55 after your spouse leaves you and your children disown you, you will go to work to find that you have been fired. This all proves too much to take. You decide to take a walk in the park but are robbed and murdered before you get there.

Γκλουπ! Δεν άλλαξε και πολύ.
Να πάρω κατοικίδιο ή να αφήσω να με φάνε τ' άγρια θηρία, να με γράψει και η ιστορία;
 
Top