Λίγη βοήθεια για να μη χαθώ, please

Zazula

Administrator
Staff member
Ναι, υπάρχει. Προσοχή μόνο γιατί έχει δύο απανωτές εξόδους. Η πρώτη γράφει Ίλιον-Περιστέρι, είναι σφιχτή δεξιά και την προσπερνάς. Η δεύτερη βγαίνει απαλά σα φλούδα από το Ποτάμι στο σημείο που 'χει ελαφρά δεξιά καμπή. Λέει Περιστέρι-Αθήνα. Είναι η έξοδος για Δυρραχίου & Κων/πόλεως (για Αγίου & Βορείου αριστερά, για Μπουρνάζι & E-Shop δεξιά, με τη δική μου κωδικοποίηση). Το μεγάλο κτήριο στο δεξί σου χέρι είναι αντιπροσωπεία αυτοκινήτων (Chevrolet, αν δεν κάνω λάθος). Απέναντι το μεγάλο κτήριο που βλέπεις προτού αρχίσει η καμπή είναι σουπερμάρκετ (Metro, αν δεν κάνω λάθος). Προσοχή, βγαίνει μόνο μία λωρίδα και πρέπει να πηγαίνεις σιγά γιατί θα χωθείς αμέσως μετά κάθετα δεξιά, την ώρα που θα έχεις δίπλα σου να κάνουν merge Ούννοι που κατεβαίνουν τον παράδρομο αλαλάζοντας. Μην αγχώνεσαι, είναι κομμάτι κέικ. :)
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Thanks, Zaz! Ελπίζω να μη χαθώ, ούτε να με ρουφήξει το κύμα των εξοδούχων. Την Παρασκευή του Αγίου Πνεύματος βρήκα κι εγώ να πάω στο Περιστέρι.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Δεν θα 'χεις πρόβλημα. Αν κολλήσεις πουθενά, πάρε με στο κινητό να απολαύσεις stand-up navigation. :D Άντε, καλή επιτυχία στην Άγρια Δύση!
 
Thanks, Zaz! Ελπίζω να μη χαθώ, ούτε να με ρουφήξει το κύμα των εξοδούχων. Την Παρασκευή του Αγίου Πνεύματος βρήκα κι εγώ να πάω στο Περιστέρι.

Tο Πνεύμα εν είδει περιστεράς εβεβαίου του λόγου το ασφαλές. :)
 
Top