Με παλιό IE το μισό ίντερνετ δεν δουλεύει

Όλοι οι απρόσκλητοι είναι ευπρόσδεκτοι! Καλώς μας βρήκες peacock. :-)

Ευχαριστώ! :)

Υ.Γ.: Και τώρα θα αρχίσω με τις ερωτήσεις! Why, oh why δε μπορώ να επεξεργαστώ την υπογραφή μου (π.χ. αλλαγή γραμματοσειράς, μεγέθους κ.λπ.);
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Έχω την εντύπωση ότι μπορείς. Δηλαδή, ξέρω ότι εγώ μπορώ, ελπίζω να μην οφείλεται σε αυξημένα προνόμια.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Why, oh why δε μπορώ να επεξεργαστώ την υπογραφή μου (π.χ. αλλαγή γραμματοσειράς, μεγέθους κ.λπ.);
Saiz who? Εγώ μπορώ όλα αυτά να τ' αλλάξω! (Εκτός κι αν σχετίζεται με το ότι είμαι Σενιόρ Μέμπρε - ναι μπρε!)

Allow Basic BBCode Yes | Allow Color BBCode Yes
Allow Size BBCode Yes | Allow Font BBCode Yes
Allow Alignment BBCode Yes | Allow List BBCode Yes
Allow Link BBCode Yes | Allow HTML No
Allow Code [B]No | [/B]Allow Code BBCode [B]Yes[/B]
Allow PHP BBCode [B]Yes | [/B]Allow HTML BBCode [B]Yes[/B]
Allow Quote BBCode [B]Yes | [/B]Allow Smilies [B]Yes[/B]
Can Upload Images for Signature [B]No | [/B]Can Upload Animated GIF for Signature [B]No[/B][/table]
 
Να και οι δικές μου ρυθμίσεις.
Signature Permissions
Allow Basic BBCode Yes
Allow Color BBCode Yes
Allow Size BBCode Yes
Allow Font BBCode Yes
Allow Alignment BBCode Yes
Allow List BBCode Yes
Allow Link BBCode Yes
Allow HTML No Allow Code No
Allow Code BBCode Yes
Allow PHP BBCode Yes
Allow HTML BBCode Yes
Allow Quote BBCode Yes
Allow Smilies Yes
Can Upload Images for Signature No
Can Upload Animated GIF for Signature No

Το κείμενο της υπογραφής μου είναι επιλέξιμο αλλά τα αντίστοιχα κουμπάκια επεξεργασίας δεν είναι επιλέξιμα (μπρε! :).
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα σου. Δεν ειδοποίησες κι έχουμε στείλει το χαλί για πλύσιμο. Σφύριξα όμως και συντάσσεται η τιμητική φρουρά.

Δεν ξέρω να υπάρχουν περιορισμοί στην υπογραφή, εκτός από τους λογικούς. Δεν μπορεί να βάλεις κεφάλαιο από το Κοράνι, να γράψεις βουστροφηδόν, να κάνεις γράμματα 256 στιγμών, να αναβοσβήνει ανά τρία δευτερόλεπτα, καταλαβαίνεις.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Το κείμενο της υπογραφής μου είναι επιλέξιμο αλλά τα αντίστοιχα κουμπάκια επεξεργασίας δεν είναι επιλέξιμα (μπρε! :).
Οι ρυθμίσεις σου επιτρέπουν όλα όσα ποθείς να δεις στην υπογραφή σου. Άνοιξε ένα άλλο tab στον browser σου, δημιούργησε ένα νέο νήμα που να έχει ως κείμενο ό,τι θες για την υπογραφή σου, και κατόπιν κάνε κοπιπάστα στο άλλο tab όπου θα είναι ανοιχτό το Edit Signature. ΕΝΒ
 

nickel

Administrator
Staff member
Μέχρι να απαντηθεί το γιατί, δείξε μου εδώ τι θέλεις ακριβώς και θα το έχεις. Προς το παρόν, σου έβαλα πλάγια για να δεις ότι εγώ τουλάχιστον μπορώ να την αλλάξω.
 
Καλημέρα σου. Δεν ειδοποίησες κι έχουμε στείλει το χαλί για πλύσιμο. Σφύριξα όμως και συντάσσεται η τιμητική φρουρά.

Παρέλειψα...

Λοιπόν, μόλις διαπίστωσα ότι το ίδιο συμβαίνει και με τα μηνύματα. Κανένα από τα κουμπιά επεξεργασίας δεν είναι επιλέξιμο. Ίσως επειδή χρησιμοποιώ ξένο και ολίγον παλαιό υπολογιστή. Θα δοκιμάσω αργότερα από τον δικό μου.
 

nickel

Administrator
Staff member
ΟΚ. Προς το παρόν, παγώνει αυτό το θέμα (κοιμάται και ο τεχνικός...).
 
Παιδιά, σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Ας παγώσει το θέμα προσωρινά (να κοιμηθεί κι ο τεχνικός).

Καλή συνέχεια.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Πήγαινε στο http://www.lexilogia.gr/forum/profile.php?do=editoptions, σκρολάρισε μέχρι το κατώτατο σημείο της σελίδας, και επίλεξε Standard Editor ή Enhanced Interface.

ΟΚ. Προς το παρόν, παγώνει αυτό το θέμα (κοιμάται και ο τεχνικός...).
Τρίζουν τα κόκκαλα του Αρχιερέα των κλισέ λεξιπαιγνίων...:p
 

nickel

Administrator
Staff member
Λούστηκα και με Ultrex αλλά δεν είδα τίποτα. Δεν παίζει με την καμία...
Να δώσεις πίσω την πρόσκληση στον κύριο που σου την έστειλε. Δεν θα είναι από τις καλές.


ΠΡΟΣΘΗΚΗ: τα κόκαλα
 

Zazula

Administrator
Staff member
Λούστηκα και με Ultrex αλλά δεν είδα τίποτα. Δεν παίζει με την καμία...
Γράψτο με BBCode, και τότε να δούμε ποιανού θα περάσει! http://www.bbcode.org/tags.php

ΠΡΟΣΘΗΚΗ: τα κόκαλα
Εμ τι νόμιζες, δεν θα 'βρισκα ευκαιρία να σε ιντριγκάρω; :D Το διπλό Κ είναι για να αποδώσει τα τριζάτα κόκαλα και τον ήχο τους! :p
 
Τελικά τα κατάφερα από τον δικό μου! Το άλλο ήταν δεινόσαυρο(ς)...

Γράψτο με BBCode, και τότε να δούμε ποιανού θα περάσει! http://www.bbcode.org/tags.php

Δεν το βάζεις χάμω εσύ! Κι εμένα μου την έδωσε πάντως γι'αυτό από περιέργεια θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή από τον ίδιο παλαίουρα με BBCode, να δούμε τι θα γίνει. Thanks!
 

Zazula

Administrator
Staff member
Δεν το βάζεις χάμω εσύ!
Το μόνο που δέχομαι (πως επιβάλλεται) να αποτίθεται χάμω, είναι η τσάπα από τις τσαπατσούλες (see my sig) - κατά τα λοιπά, I never say die. :D
 

nickel

Administrator
Staff member
Μόλις είδα τον ακριβοθώρητο τεχνικό και, όταν του ανέφερα κάτι για παλαιό σύστημα, έδωσε την επιγραμματική απάντηση του τίτλου.
 
Ναι, είναι αλήθεια αυτό. Αν και φαίνεται να έχει βούληση και ο ΙΕ γιατί σε άλλους δικτυακούς τόπους με αντίστοιχα κουμπάκια λειτουργεί μια χαρά. Μάλλον χρησιμοποιείτε πολύ προχωρημένη τεχνολογία εδώ. :)
 
Top