Birthday Party (11/4/2009)

nickel

Administrator
Staff member
Πενήντα και ένα χρόνια από το πρώτο ανέβασμα του έργου του Πίντερ

Ένα χρόνο και κάτι από το πρώτο ανέβασμα της Λεξιλογίας, αλλά κυρίως επειδή έχουμε καιρό να βρεθούμε πολλοί μαζί, αποφασίσαμε να μαζευτούμε σε μια χαλαρή προπασχαλινή συγκέντρωση, σε στιλ μπουφέ, με το ποτήρι στο χέρι, και πολλά πηγαδάκια. Για τα κουρασμένα παλικάρια, θα υπάρχουν και καρέκλες. Το πάρτι δεν θα είναι χορευτικό.

Θα φιλοξενηθούμε στο παλιό γνωστό στέκι, στη μέσα αίθουσα:

Η παλιά Αθήνα
Νίκης 46
Σάββατο 11 Απριλίου
Ώρα 9
(αυστηρά, αλλά δεν θα κρατήσουμε πρακτικά)

Υπολογίστε περίπου 20 ευρώ για όσους θα φάνε και θα πιουν, 10 ευρώ για όσους δεν θα φάνε αλλά θα πιουν πολύ, 5 ευρώ για όσους θα οδηγήσουν και θα μείνουν στα δύο ποτηράκια.

Επειδή ο χώρος είναι, όπως και να το κάνουμε, περιορισμένος, καλό θα ήταν να έχουμε δηλώσεις ποιοι σκέφτονται να προσέλθουν, μήπως χρειαστεί (α) να πάμε αλλού, (β) να το κάνουμε σε δύο βάρδιες, (γ) να το κάνουμε ξαπλωτοί, που θα ’χει και χάζι, (δ) να το κάνουμε καθιστοί αν είμαστε λίγοι.



Ούτε θα στολίσουμε την αίθουσα ούτε να φέρετε δώρα — η εικόνα είναι παραπλανητική.
 
Αυτό τώρα είναι για σπάσιμο, επειδή εμείς είμαστε μακριά;
Δεν πειράζει, να τα εκατοστήσει η Λεξιλογία, πιείτε κι ένα παραπάνω για μας!
 

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Η Βασίλω (μουά) δηλώνει συμμετοχή (επιτέλους). Καλημέρες!
 

Alexandra

Super Moderator
Staff member
Και εγώ δηλώνω συμμετοχή.

Να βλέπουμε χεράκια τώρα, παρακαλώ! Εννοείται ότι θέλουμε πολύ να δούμε τα νέα μέλη του φόρουμ, για να γνωριστούμε από κοντά.
 
Θα είμαι στην Ελλάδα, μπορεί να τα καταφέρω να περάσω, είτε μονός είτε διπλός, αλλά δεν είναι καθόλου σίγουρο. Η απάντησή μου είναι 'ίσως' και είναι οριστική.
 

curry

New member
Ένα περασματάκι (καθότι είναι περίοδος επιστροφής φίλων από τα εξωτερικά οπότε υπάρχουν και απρόοπτα) θα το κάνω οπωσδήποτε! ;)
 
Το μαλλί θα χωράει στο κάδρο; :-D

Προς στιγμήν είπα μέσα μου "μα πού με έχει δει τούτη δω;" αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι για να ρωτάς όντως έχεις καιρό να με δεις. Όχι, αγαπητή, μου, δεν χωράει. Είναι λίγο μεγαλύτερο από του τύπου στη διαφήμιση του 11888.
 
Παλιά Αθήνα, παλιές (καλές;) εποχές...
Ελπίζω τα πρόσωπα να είναι νέα τουλάχιστον. :)
Με άλλα λόγια, θα έρθω.
 
Αν δηλώσει συμμετοχή κι ο zephyrous θα πιστέψω ότι ζει και ο Έλβις!
 
Top