Internet Explorer 8 (final) is available for download

Είδα το (final) στον τίτλο, το διάβασα (finally) και αναρωτήθηκα"τέτοια λαχτάρα για μαϊκροσοφτικό λογισμικό ο Ζαζ;" :)

Πλέον το ΙΕ8 παρέχεται ως High-Priority Update από τη Microsoft. Αυτό σημαίνει ότι θα κατεβεί στην υπολογιστή σας ούτως ή άλλως εάν έχετε ρυθμίσει τις Ενημερώσεις στο Αυτόματο.
Χρήσιμη πληροφορία αυτή (για να λάβουμε τα μέτρα μας).
Ευχαριστούμε!
 

daeman

Administrator
Staff member
Πλέον το ΙΕ8 παρέχεται ως High-Priority Update από τη Microsoft. Αυτό σημαίνει ότι θα κατεβεί στην υπολογιστή σας ούτως ή άλλως εάν έχετε ρυθμίσει τις Ενημερώσεις στο Αυτόματο. Χρήσιμοι σύνδεσμοι: How do I uninstall or remove Internet Explorer 8?, How to solve IE8 installation problems.

Πολύ χρήσιμοι, πράγματι, γιατί ο ΙΕ8 πάσχει ακόμη από κάμποσες παιδικές ασθένειες, με πιο συχνή την "αλλεργία" του σε πολλές ιστοσελίδες!

Opera και κσερό πσωμί...
 

Zazula

Administrator
Staff member
Έχω ολοκληρώσει το deployment του ΙΕ8 σ' όλα μου τα μηχανάκια. Είμαι ευχαριστημένος. Όσοι δουλεύατε με ΙΕ7 μπορείτε άφοβα να πάτε στον ΙΕ8. :)
 
Μια και το ξετρύπωσες αυτό το νήμα, έχει κανείς τον συνδυασμό Vista+Firefox 3; Γιατί εμένα μου κολλάει θανάσιμα ο Firefox 3 στα Vista και δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω (οπότε, για αεροδυναμικό browser έχω μόνο μια επιλογή, τον IE8).
 
Καλά, μην το ανοίξουμε το θέμα των Βίστα γιατί θα βρίσω σαν βαρκάρης!! Ένα κάρο προβλήματα, με πιο εκνευριστικό το τελευταίο: λόγω κάποιας ενημέρωσης έχει πιθανότατα μπλοκάρει κάποια πόρτα και δεν μπορώ να ακούσω τα περισσότερα web radio.
 

Zazula

Administrator
Staff member
Λόγω κάποιας ενημέρωσης έχει πιθανότατα μπλοκάρει κάποια πόρτα και δεν μπορώ να ακούσω τα περισσότερα web radio.
1. Ρυθμίσεις firewall.
2. Ρυθμίσεις media player: http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/player/faq/radio.mspx
3. Κάτι άλλο, που θα το εντοπίσεις με troubleshooting μέσω clean boot: http://support.microsoft.com/kb/929135
 
Ευχαριστώ Ζαζ, θα τα δοκιμάσω κι αυτά (μεταξύ των άλλων 329472936492364968 δοκιμών που έχω κάνει)...
 
Καλά με αυτά τα (Σ)βίστα όλοι έχουμε πάθει ένα κάτι τις. Εμένα μου διέλυσε το μηχάνημα σε ένα χρόνο χρήσης (και μιλάμε χρήση μόνο για επεξεργασία κειμένου, όχι τίποτε φοβερές εγκαταστάσεις). Ευτυχώς ήταν ακόμα μέσα στο όριο της εγγύησης.
 
Έχω ολοκληρώσει το deployment του ΙΕ8 σ' όλα μου τα μηχανάκια.
Και στο τερατάκι της φουκαριάρας της μάνας σου; :)

Καλά με αυτά τα (Σ)βίστα όλοι έχουμε πάθει ένα κάτι τις. Εμένα μου διέλυσε το μηχάνημα σε ένα χρόνο χρήσης (και μιλάμε χρήση μόνο για επεξεργασία κειμένου, όχι τίποτε φοβερές εγκαταστάσεις). Ευτυχώς ήταν ακόμα μέσα στο όριο της εγγύησης.
Θες να μας εξηγήσεις τι εννοείς λέγοντας ότι σου διέλυσε το μηχάνημα, ώστε να πάρουμε τα μέτρα μας όσοι είμαστε αναγκασμένοι να χρησιμοποιούμε τα Vista;
 
Top