Όταν κοιτάς / από ψηλά(ν)

Προσοχή fans του Prison Break: ακολουθεί spoiler


Έβλεπα, που λέτε, την τρίτη σεζόν του Πρίζον Μπρέικ, και σε κάποια φάση πάνε να βγάλουνε έναν τύπο απο μια φυλακή του Παναμά με ελικόπτερο. Η απόπειρα αποτυγχάνει, για διάφορους λόγους.

Είμαι βέβαιος ότι οπουδήποτε αλλού στον κόσμο όσοι βλέπουν τη σειρά θα λένε: "Βρε τους *μπιπ* τους παραγωγούς της σειράς. Μα απόδραση με ελικόπτερο; Τι άλλο θα σκαρφιστούν;"

Πρέπει να είμαστε η μοναδική χώρα στον κόσμο όπου βλέποντας το επεισόδιο οι τηλεθεατές λένε: "Βρε τους *μπιπ* τους δραπέτες/κακοποιούς/κ.λπ.! Μα να μην μπορέσουν να δραπετεύσουν με κοτζάμ ελικόπτερο;!"
 
Last edited by a moderator:

Palavra

Mod Almighty
Staff member
Εμένα πάλι η όλη κατάσταση μου θυμίζει ταινία με τον Λουί ντε Φινές. Και τι Prison Break, ο Μάικλ ένα κύκλο ολόκληρο προσπαθούσε να τον βγάλει τον αδερφό του έξω και δεν τα κατάφερνε, εδώ μιλάμε για ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε.

Παρεμπ, ο τρίτος κύκλος του P.B. δε λέει και πολλά, ο τέταρτος είναι καλύτερος.
 
Εγώ στον τρίτο κύκλο δεν κατάφερα να δω μετά το πρώτο DVD. Βέβαια, ούτε ο πρώτος με είχε ξετρελάνει, ο δεύτερος όμως, ναι...
 

nickel

Administrator
Staff member
Καλημέρα. Με απορίες σηκώθηκα. Είναι κουτό να βάζω απορίες πριν αρχίσει η καφεΐνη να ασκεί την ευεργετική της επίδραση, γι' αυτό δεν ανοίγω νήμα, μήπως είναι απίστευτα απλή η απορία μου. Για ετούτο το άρθρο της Guardian (Up, up and away - top jail breaker does it again) στο Mega απέδωσαν το κλασικό σλόγκαν του Σούπερμαν «Ψηλά, ψηλά και μακριά». Είναι σωστό αυτό το πράγμα; Θυμάται κανείς τι έγραφαν τα ελληνικά κόμικ;

Για να βοηθήσω τη σκέψη σας...

 

Lina

¥
Η ζωή αντιγράφει την τέχνη ή η τέχνη τη ζωή; Ιδού η απορία.
 

curry

New member
Παλαιοκώστας και ελικόπτερα

Κανονικά θα έπρεπε να το βάλω στα βιντεάκια αλλά...
Ακολουθεί η διαφήμιση της Interjet.
Ποια είναι η Interjet; Η εταιρία ενοικιάσεως ελικοπτέρων που προτίμησε ο Παλαιοκώστας...

Δείτε, δείτε.

 

nickel

Administrator
Staff member
Υποθέτω ότι το «αποδράστε» στη διαφήμιση μπήκε μετά από την πρώτη φορά. Η καινούργια διαφήμιση θα λέει «Αποδράστε ξανά και ξανά...».
 

curry

New member
Α, δεν ξέρω αν ήταν η ίδια εταιρία και τότε... αν είναι πράγματι η ίδια, αν ήμουν στη θέση του διαφημιστή, θα στήριζα το επόμενο σποτ αποκλειστικά πάνω στον Παλαιοκώστα. Θα έβρισκα έναν σωσία του βρε αδερφέ και να δεις τι θα σου γύριζα!
 

nickel

Administrator
Staff member
Και μετά από πολλή γελωτοθεραπεία στο Ράδιο αρβύλα: καιρός δεν είναι να μπει και η γελωτοθεραπεία (laughter therapy) στα λεξικά; Υπάρχει μόνο στο Αντίστροφο.
 
Top