Χρέωση ελληνικά προς βουλγάρικα

Καλησπέρα!

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση για μετάφραση βουλγαρικών. Έδωσαν σε ένα φίλο (ο οποίος δεν είναι μεταφραστής, απλώς σπούδασε στη Βουλγαρία) στη δουλειά του 20 σελίδες Α4 (500-600 λέξεις υπολογίζουμε) από τα ελληνικά προς τα βουλγαρικά!!! Είναι ένας τουριστικός οδηγός της Τυνησίας. Επειδή, όπως καταλαβαίνετε, ο άνθρωπος δεν μπορεί να την κάνει αυτή τη δουλειά και κάτι πρέπει να πει στο έξυπνο αφεντικό του, πόσο χρεώνεται μια τέτοια δουλειά; Μιλάμε για 10.000-15.000, απλό κείμενο μεν αλλά με πολλές "ελληνικούρες" (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω). Και παρεπιμπτόντως, υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που αναλαμβάνει δουλειές γι' αυτή τη γλώσσα;
 

nickel

Administrator
Staff member
Ο συνδυασμός (οδηγός της Τυνησίας, από τα ελληνικά στα βουλγαρικά) είναι από τους πιο συναρπαστικούς. Τουριστικά στην ελληνική αγορά, από τα αγγλικά στα ελληνικά σπάνια αμείβονται πάνω από τα 4 λεπτά τη λέξη, αλλά δεν αποκλείεται το αρκετά παραπάνω υπό διαφορετικές συνθήκες. Συν την αμοιβή του επιμελητή. Για τον περίεργο συνδυασμό σου, σου απάντησα ιδιωτικά.
 

Juliana

New member
Μετάφραση

Αναλαμβάνω μετάφραση από ελληνικά στα βουλγαρικά. Το email μου είναι: juliana10 παπάκι abv.bg.
 
Last edited by a moderator:

life_84

New member
Mετάφραση

Mετάφραση
Αναλαμβάνω μετάφραση από ελληνικά στα βουλγαρικά. Το email μου είναι: life_84 παπάκι abv.bg
 
Top