Firefox & Streaming Media bug

Αν χρησιμοποιείτε Firefox (οποιαδήποτε έκδοση) και παρατηρείτε ότι τα γιουτιουμπάκια και τα streaming media γενικότερα παρουσιάζουν προβλήματα, όπως π.χ. να παίζει τα πρώτα 2" και μετά τίποτα, δοκιμάστε να εγκαταστήσετε το Plugin του Flash Player 10. Είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο (beta), αλλά μάλλον δε θα πάθει τίποτα το μηχάνημά σας.

(Αλλά αν πάθει δε φέρω καμία ευθύνη. Εξάλλου γι' αυτό το λέμε beta, από το you should have known beta).
 

nickel

Administrator
Staff member
Εναλλακτικά, κλείνετε όλα σας τα προγράμματα και τα ξανανοίγετε. Το έπαθα χτες και νόμιζα ότι ήταν ένα freak accident. Χαίρομαι που δεν είμαι μόνος. Και που τώρα ξέρω τι θα φορέσω μόλις μου ξανασυμβεί.
 
Αν χρησιμοποιείτε Firefox (οποιαδήποτε έκδοση) και παρατηρείτε ότι τα γιουτιουμπάκια και τα streaming media γενικότερα παρουσιάζουν προβλήματα, όπως π.χ. να παίζει τα πρώτα 2" και μετά τίποτα, δοκιμάστε να εγκαταστήσετε το Plugin του Flash Player 10. Είναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο (beta), αλλά μάλλον δε θα πάθει τίποτα το μηχάνημά σας.

Εγώ δυστυχώς το εγκατέστησα αυτό το ελεεινό πλάγκιν και ο Φάιρφοξ δεν το αναγνώριζε και μου έβγαζε "διάλογο" για να κατεβάσω το τελευταίο πλάγκιν.
 
Να διευκρινίσω, αν και νομίζω ότι είναι ήδη σαφές, ότι αναφέρομαι στο Plugin και όχι στo ActiveX Control που υπάρχει στην ίδια σελίδα. Επίσης, το δοκίμασα (και έλυσε το πρόβλημα μια χαρά) σε Firefox 3.0.1 σε λειτουργικό Windows XP (Service Pack 3). Αυτά και καλή τύχη!
 
Top